ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Chess Lady 2022

LT - RS pod Blaníkem 2010

14.8.2010
Tak zahajujeme letošní už 6. ročník letního šachového tábora. Vedení tábora přijelo už v 10,00 hod. Nyní už najíždějí další účastníci, sourozenci Dolansští přijedou v pondělí. Dnes děti čeká prohlídka areálu, seznámení s pravidly na táboře a samozřejmě ubytování, rozdělení do družstev po drobných úpravách. Snad nám bude počasí přát.  
 
19,00 hod.
Vše zatím bez úrazů, pouze jedno bodnutí od včely či vosy, ale to bylo ještě za přítomnosti rodičů.
Odpoledne proběhlo pasování na zbojníky. Některé děti měly pěkné kostýmy, pro Aničku se vyrobil kostýmek na místě a byla velmi spokojená. Trpí plastové zbraně, nevydržely některé souboje, které zbojníci již první den vedli. Rovněž padly první drobné trestíky. Forma trestů je, že si zbojník vytáhne kartičku s trestíkem. Dnes to byl zejména úklid kolem chatek. Zatím nepršelo, svítí sluníčko, ale už se zatahují mraky. 
Jídlo je v následujícíh časech: snídaně 7,30 oběd 11,30 a večeře v 17,30. Dnes byla čočka. 
Vedoucí chatek: č.1 Honza Svoboda, č.2 David Hrdý, č.3 Jan Bártík, č.4 Katka Žilavá, č.5 Honza Žilavý. Provedla se bezpečnostní opatření - ohraničili jsme místa, kam děti nemají chodit - k potoku přes kopřivy atd. 
Jedním z úkolů pro družstva je vymyslet filmové scénky, které potom uvidíte na DVD, jež děti obdrží po skončení tábora s řadou fotek. Už se radí, co budou předvádět. 
Pokud to vyjde, bude na táboře jednoduché provizorní letní kino. vybrali jsme z naší filmové databáze dětské filmy. 
 
15.8.2010  7,15 hod.
Budíček byl dnes v 6,55. Zkouší se jak to děti budou stíhat vzhledem k času snídaně. Vypadá to, že si děti budou už zvykat na školní rok. Momentálně protahují své těla a dýchají čerstvý lesní vzdoušek. K tomu jim svítí sluníčko a obloha je zatím bez mráků. Včera vyhrál soutěž o nejlepší kostým Pavel Berka - blahopřejeme mu, i jeho mamince!!! Hlídky včera ještě nebyly, ale dnes už je určeno, že to bude družstvo Leony tj. družstvo "A". Navečer měly děti volnou zábavu, tak hrály fotbálek a přehazku. Dnes dopoledne se začne šachová výuka v klubovničkách a v jídelně se budou hrát šachy. Skupinu "A" povede Štěpán Papáček, skupinu "B" Pepa Šimeček a začátečníky bude mít dnes Leona.
Pokud mají rodiče nějaké dotazy či zájem o informace na on line, můžete psát na náš mail sachklub.tabor@seznam.cz , odpovíme. Děkujeme, že jste průběh začali sledovat v tak hojném počtu. Včera Vás tam bylo 59. Zprávy se budeme snažit připravovat v následujících časech: 7,00-7,30 11,30 - 12,30 a večer v 19,00 - 19,30.
A ještě opět prozradíme, co na táboře děti ještě čeká (věříme, že jim to nebudete prozrazovat). Musí si připravit šachovnici na živé šachy. Takže budou stříhat metrové čtverce. Na to použijí podklad pod plovoucí parkety - žlutou a modrou. Totéž musí udělat pro zahradní šachy, které budou jednotlivá družstva vyrábět. Figurky budou z PET lahví, které jsme tam navezli. Naplní je vodou pro stabilitu a ozdobí. Pěšci budou z 0,5 l PET a figury z 1,5 l. Použili jsme následující značky: zelené Mattoni, fialové Rajec šípek, zelené Poděbradka citron a modré Magnésie. 
Tak ještě doplnění: v kostýmech 2. místo Jirka Berka, 3. místo Kryštof Míka. Děti si vymyslely názvy družstev. Zranění: Jirka Berka se trochu pořezal o svůj vlastní nožík, Honzík Žilavý se odřel na ruce. Vše ošetřeno a v pořádku. Stýskání po mamince: Míra Svačina a Martin Jinda. Dnes už zase v pohodě. Asi se domluvili. Loni jsme měli pro děti štíty. Letos, ty co si děti loni neodvezly, tak si je rozebraly opět za symbolickou cenu. Martin Šourek pojal tábor sportovně, tak si půjčuje všechny možné naše hry. Je tam zatím pohoda. Jídla hodně.              
13,00 hod.
Stále svítí sluníčko, k obědu filé a brambory, děti mají polední klid a rozmýšlí nad scénáři "filmů". Všichni v pořádku bez zranění.
 
19,20 hod.
Průběh dne byl v pohodě, drobné odřeninky při hře "šátek", jinak žádný vážnější úraz. Dnes probíhalo poučení o práci se sekyrkou, nožem a pilou. Čekají je totiž nějaké soutěže s tímto náčiním. Rovněž proběhlo i další bezpečnostní hasičské poučení a potěžkání si hasicích přístrojů. K večeři byly špagety, nyní mají děti táborák, při kterém vydávají nějaké zvuky (zpívají) za doprovodu naší kulturní vedoucí Martiny. Mají i 2. večeři - opékání. Celý den svítilo sluníčko, takže byla pohoda. Během dne si děti na maminky nevzpomínaly, tak asi se musí stýskat než maminkám. Uvidíme co večer. Hlídka družstva "A" se už těší, že budou v noci venku.
 
16. 8. 2010 7,00 hod.
Maminky - tak už než 12 dní a bude konec letního tábora. Nu přeci ale terpve začal. Včera při táboráku velice dobře zpívala naše "školková parta" tj. děti, které začaly hrát šachy v naší šachové školce a dnes už chodí do školy - Mirek Svačina, Anička Tůmová a Martin Jinda, dále naši " skoro profesionální" zpěváčci - Lada Doležalová a sourozenci Honza Žilavý a Katka Žilavá. Rovněž při táboráku snědli hodně pečiva, které zbylo ze svačin. Pája Berka by chtěl hrát různé hry, ale brácha Jirka ho pilně hlídá a k ničemu ho nepustí. Tak mu Pája pohrozí berlí, se kterou přijel na letošní tábor. Letos tu máme různé "sportovce", kteří se hlásí k heslu "sportem ku zdraví a trvalé invaliditě". Pája má zavázaný kotník, Péťa Knotek měl zlomenou nohu (to si udělal těsně před prázdninami) a Honza Žilavý si zlomil ruku na předcházejícím táboře. Těsně po skončeném táboráku se stihlo všechno schovat, protože přišla krátká a prudká bouřka. Proto byla zrušena hlídka. Mirek Svačina si na spaní vzal rádio. Zřejmě tajné spojení s domovem, ale spinkal v pohodě. Náš zdravotník zatím nedoporučuje koupání v Blanici, i když jiné skupiny v areálu se chodí koupat. Určitě přijde dobré počasí a na koupání rovněž dojde. Říčka Blanice se zatím nikterak nezvedla. Začal se hodnotit i úklid: hodnotí se 3 části - horní patro, dolní patro a koupelna. Koupelny si všude udržují v pohodě, rozdíl je už v úklidu jednotlivých pater. Zatím se to nedaří moc zbojníkům v chatě č.3 co spí dole. Už jste viděli někdy, že by zbojníci úklízeli? Já ne, tak se moc nedivím. Nyní probíhá opět dýchání čerstvého vzduchu - tj. rozcvička a hurá na snídani. Začne turnaj v šachách. Proč si děti přivezly PET lahve? Tak zase něco prozradíme. Úkolem každého družstva bude sestavit plavidlo (jachtu) za pomoci PET lahví, provázů a lepenek, použít budou moci větve atd. a přepravit oblečeného člena přes šířku říčky aniž by se namočil. Tak jsme zvědaví na jejich šikovnost.         
 
12,15 hod.
Tak začínáme experimentovat s programem z důvodu počasí. Sice nyní svítí sluníčko, ale zase se postupně zatahuje. Nyní běží polední klídek. Kuřátko se musí dobře strávit. Děti si zapomínají různé věci v klubovně či na chatce (mikiny, kšiltovky, penály atd.), tak občas se to musí připomenout dřepíkem. Mají stále asi hodně penízek, protože místní bufíček je často v obležení. Voda v říčce v pohodě, radost dělá dětem setkání se žábou, tak ji honí. Odpoledne bude soutěž ze zdravovědy a hra v lese. Pája Berka i s berlemi je na nástupu rychlejší než jiní. Bude to asi tím, že umí dobře s nima běhat. K večeři budou buchtičky. Vzkazy od rodičů a příbůzných vyřizujeme, tak jam nám chodí na mail. Některé maminky, tatínkové, sourozenci či babičky mohou čekat od dětí dopisy. Dnes je budou odesílat. Tato činnost na táboře funguje následovně: dopisy se vybírají a dávají se do jídelny, kde funguje místo pro odeslání dopisů i místo pro příchod dopisů. Pro šachisty zatím žádný dopis nedošel. Myslím Honzík Šmídů poslal 4 pohledy (asi do ceůého světa), rovněž i Filípek Hezoun. Ale jelikož je teprve pondělí, určitě se to stane brzy běžnou záležitostí. Děkujeme Vám za ocenění našeho informačního zpravodajství, které nám vyjadřujete. Vedoucí to těší. Naše informace pravidelně někdo sleduje z Marylandu (USA), že by Richard, který odjel do států s rodiči? Pokud je to on, tak ho pozdravujeme. Nejvíce nás sledují rodiče z Prahy, Č. Budějovic, Písku a Tábora.      
 
19,00 hod.
Dorazil Lukáš a Michal Dolanský, takže jsme konečně kompletní. Odpoledne proběhla zdravověda a fáborkový lesní běh. Anička Tůmová 2. třída byla rychlejší než Péťa Knotek, ale u něho musíme mít na paměti, že je po úrazu a nemůže nohy tak zatěžovat. Pája Berka je zdatný obchodník!!! Mění berle za štíty a meče a skokem po jedné noze bojuje. Asi maminka nebude nadšená. Vedoucí ho musí stále usměrňavat vzhledem k jeho úrazu. Je hold temperamentní a nehledí na zranění zbojníka. Na chatkách se nedoporučuje pít vodu z vodovodu - dočasné opatření majitele tábora - z důvodu předchozích povodní. Pouze na sprchování a čištění zubů. Toto je řešeno několika-denním nošením várnic s čajem na chatky, které pití vody nahrazují. Kluci Šustrovi neobléhají bufík, ale dle dohody mezi rodiči a vedoucí si chodí pro pravidelné příděli ňamek. Ideální řešení. Proběhl úklid WC a koupelen ve všech chatkách, takže uklízečky fungují. Děti bojují i o peníze tzv. Robiny. Které družstvo získá nejvíce penízek (barevných kamínků) vyhraje. Takže mají je možnost získat výhrou v soutěži, ale i aktivní pomocí - třeba úklidem. Pochvalu dnes si zasloužil Honza Fišer, protože dobrovolně pomohl při úklidu v jídelně. Naopak Lukáš Marhoun od úklidu - služby se vytratil. Nadále žádné úrazy. Svítí sluníčko, bude fajnový podvečer. Vzkazy od Vás rodičů a kamarádů (asi chlupatých zvířátek) vyřizujeme. Doplnění: zatím nejpřísnější trest obdržel Filip Steinbauer za nevhodné jednání ke kamarádovi. Rodiče budou informováni. 
 
17.8.2010 7,15 hod.
Tak tu máme další den na našem táboře. Je chladné ráno, přesto se konalo ranní dýchání při rozcvičce. Po snídani čeká celková kontrola všech dětí zda nemají klíště, protože včera byla hra v lese. Kontrolu bude provádět zdravotník Adam a vedoucí Martina. Děti se budou rozhodovat, kdo ke komu půjde. Včera se povinně musel každý vykoupat. Poté budou šachové přednášky. Soutěžit se dnes bude v přetahování lanem družstev, šermu či skoku v pytlích. Hlídku mělo včera družstvo Jardy. Zravotní problémy má vedoucí Leona, něco jí štíplo a má to pěkně nateklé. Dnes proběhne krátká kontrola tábora pořadatelem. Možná dnes uveřejníme nějaké fotky z tábora, tak se máte na co těšit.
 
14.30 hod.
Byla provedena na táboře namátková "kontrola". Setkání proběhlo pouze s některými dětmi, protože probíhala šachová výuka a u jedné skupiny se hrály partie do turnaje. Zdenda Matějček při setkání přiznal, že je tu pohoda, Péťa Dvořáček se zrovna pochlubil, že nad Zdeňkem vyhrál a překvapil výrokem, že je to tu lepší, než loni v Albrechticích, což potěšilo. Pohodu hlásili Honza Mašek, Míra Svačina, Štěpán Matějček se přiznal, že trochu lumpačí. V partiích na výhru stál Dominik Šustr, Martin Jinda porážel Pavla Berku, velmi dobře stála Anička Tůmová. Martin Šustr byl nějaký skleslý, tak asi prohrál.  V jedné chatce mají rozbité okno u vstupních dveří, tak se to stále řeší s majitelem, aby urychlili opravu, vedoucí to zatím opraví provizorně. Dnes je tam nejchladněji a nyní mží. Radoslav Khun má nejčastěji otázky z oblasti fyziky (asi to bude budoucí fyzik), zejména v oblastech běhu a zdravovědy. Dokonce se chce vzdát funkce kapitána družstva. Jestli je to špatnými výsledky družstva nebo něčím jiným, nevím. Rozhodně by kapitánem měl zůstat, má důvěru. Trochu chaosu do dění vnesly kuchařky, které chtěly vydávat našim balíčky na cestu, ale zjistily, že nikam nejdou. Jediné klíště měl vedoucí Pepa Šimeček. Dnes dorazily 4 dopisy - pro Aničku Tůmovou, pro Lukáše Humhala a také samostatně i pro Kubu Humhala a dopis přišel pro Lukáše Marhouna. Mailové vzkazy byly rovněž předány. Rovněž děti vám napíší vzkazy. Máme první fotky, tak připravujeme průřez 1. - 3. dnem na táboře. Bude ve fotogalerii do večera.
 
17,45 hod.
Šachy – rozjely se turnaje v šachách. Ve skupině A po dvou kolech zatím beze ztráty bodu jsou: Berka J; Knotek P; Jungvirt D; Šourek M. Skupina B: Šustr M a D. Ve skupině C: Fišer V; Mašek J. Hry – máme za sebou už 4 týmové hry. Průběžné pořadí je: 1. Družstvo Pepy – Pikaču, 2. Družstvo Leony – Střelci; 3. Družstvo Martiny – Donatelovi; jen družstvu Jardy – zbojníci, se zatím nepodařilo získat bodíky do celotáborové soutěže. Filmování – úspěch u dětí si vydobylo filmování krátkých filmečků. Děti mají za úkol vymyslet a sehrát a natočit za pomoci vedoucí alespoň 15ti minutový film. Intenzivně pracují na námětech. Podle zatím přečtených scénářů půjde spíše o drama nebo hororové příběhy, kde jak se říká krev teče proudem.
Postřehy dětí co by daly na web:

Jan Žilavý – si chválí noční hlídku

Míra Svačina – „líbí se mi, že s námi na oběd chodí i oddíl mažoretek“ ; ale je smutný z toho, že kvůli dešti neměl hlídku.

Zdeněk Matějíček a Jirka Berka jsou úklidovou oporou chatky.

Lada Doležalová chválí déšť, protože neměla hlídku

Filip Steinbauer obdivuje pohybové nadání mažoretek

Anča Tůmová vzkazuje, že je tu hezky

Pája Berka – je mu líto, že je tábor jen jednou za rok

David Hovorka – líbí se mu, že si může půjčit sportovní náčiní a líbila se mu hlídka a slejvák, protože louže vytvořila písmeno H

Jan Šmíd – líbí se mu fáborkový běh a hlídka

Lukáš Marhoun – líbí se mu dosud odehrané hry

Jan Bártík – líbí se mu hra na zapamatování obrázků

Míka Kryštof – líbí se mu hra se šátkem

Radoslav Khun – líbí se mu počasí

Jan Mašek – chválí si táborovou hru a vedoucí

Petr Šejvl – má prý zajímavý život v chatce

Matějíček Štěpán – zajímavá hra v lese a na hřišti

Fišer Jan – líbí se mu noční atmosféra v chatce

Ještě proč děti (kluci) zmiňují mažoretky - je tu několik dalších skupin a zejména mlaďounké mažoretky, tak kluci pokukují. Znáte to přísloví - Co se v mládí naučíš ..., holky tady nacvičují různé sestavy při hudbě.
19,10 hod.
Tak jsme umístili první fotky na web : http://www.sachklub.cz/fotogalerie/letnitabor_2010.html Jinak odpoledne cca do 16,00 pršelo, tak děti byly v klubovně. Připravujeme první výlet na blízkou Kozí farmu. A portože je počasí nevlídné, děti budou v chatkách vyrábět z PET lahví šachové figurky. Takže dnes děti neměly ani čas se někde zranit či mít nějaký úraz. Takže opět je klid na duši u nás i u vás. 
18.8.2010 7,10 hod.
Tak už než 10 dní a děti se budou vracet domů, neutíká to nějak moc rychle? Včera večer byla ve 23,30 zrušena hlídka pro opětovný déšť. Dnes ráno se ale nad táborem dere sluníčko, tak si snad děti opět užijí běhání venku. Proto včerejší odpolední a podvečerní program byl jen klubový, tj. děti hrály šachy (2. kola) byla přednáška o historii šachu a na chatkách se pustily do výroby zahradních figurek. Tuto práci zvládaly výborně, tak to bude pro některé námět co si doma na zahradě udělat. Skupina "B" a "C" měla turnaj v piškvorkách, kde dominovala Anička Tůmová, která porážela jednoho kluka za druhým a bylo jedno jestli je starší. Byl tu opět na programu pláč, tentokráte u Matěje Macka, tak to pomohla řešit Andrejka. Matěj totiž nechtěl s niým komunikovat, až pak si dal říci. Napsal tedy i dopis domů. Večer pak už spinkal a na chatce byl klid. Vyznamenali se sourozenci Humhalovi a Berkovi. Při kontrole chatky byla odhalena "zvířecí ZOO aréna" v PET lahvi. Kromě klacíků, trávy atd. v tom měli komára (o toho ani tak nešlo), ale i sršáně. Nevíme, jestli kluci věděli co sršáň dovede, ale bylo to zabaveno, a tak se kluci rozčilují. Trochu na této chatce se to rozdělilo na mladší a starší a vznikají drobné bojůvky pod vedením na jedné straně Páji a na druhé straně tomu velí brácha Jirka. Zřejmě se bude muset radikálněji zasáhnout. Jinak vše ok, zdraví rovněž ok.    
12,20 hod.
Tak kromě her, které máme připravené pro děti, rovněž i někteří kluci začali vymýšlet svoje hry. Štěpán Matějček společně s kamarády z chatky vymyslel hru skok z okna v přízemí z chatky ven. Asi neměl sladěná nějak pravidla, protože nohy zapomněl v chatce, a tak se ocitl hlavou na zemi venku dříve než ty nohy. Součástí hry bylo asi i prověření rychlého zásahu našeho lékaře a stopoval za jak rychle se dojede  do Vlašimské nemocnice. Vše nakonec dopadlo dobře, hlavu zavázali, byl pořád při vědomí a měl velkou radost, když jeho datum narození se shodovalo s datumem narození lékaře ve Vlašimi. Trochu špatný z úrazu byl i jeho bratr, ale vše je už ok. Maminka bylo okamžitě po ošetření informována, zranění není takového charakteru, aby musel odjet domů. Naopak se najednou těšil na šachovou přednášku a bylo mu líto, že její část neslyšel. Jo být stále u dětí ve střehu je nutnost našich vedoucích. Děti dokáží vymýšlet různé věci, ale to jistě znáte. To byl největší rozruch dnešního dopoledne. Na web jsme přidali dalších pár foteček. Věřím, že Vás potěší i rozesmějí.  Neprší, takže po přednáškách budou venkovní hry. Všichni vedoucí děkují za vaše pozdravy a uznávání jejich nelehké práce, které posíláte mailem. Velice nás to těší a on line informace mají jednu obravskou výhodu, že nemusíte volat hl. vedoucí a získávat informace o tom, co se děje. Pouze vás chceme požádat omezujte volání na mobily dětí na minimum. Řada dětí respektovala naše doporučení nebrat si mobily, a zbytečně to může být poté jim líto, že někdo se vybavuje s maminkou a oni ne. Děkujeme za pochopení.       
17,30 hod.
Měli jsme dnes na táboře netradiční pláč. Lukášek Dolanský plakal, že nechce být v družstvu, které stále prohrává. Nakonec si zpravil náladu, když jeho družstvo Rychlích zbojníků pod vedením Jardy skončilo v Opičí dráze na 2. místě a získalo první body do soutěže družstev. Jinak v dalších soutěžích vynikali: v šachové histrorii vyhrál Honzík Mašek, v piškvorkách ve skupině "B" Michal Dolanský a ve skupině "C" Vojtík Fišer. Blahopřejeme. Je vidět, že asi pilně trénovali celý rok ve škole pod lavicí. Nyní děti jdou na večeři tak jim přejeme dobrou chuť. Neprší, žádná další zranění se nevyskytla.   
19.8.2010 7,10 hod.
Tak tu máme další příjemné ráno s rozcvičkou. Večer mělo hlídku družstvo Pepy. Hlídky se zúčastnili i nejmladší účastník Alešek Papáček a zraněný Štěpán Matějček. Radoslav se trochu snaží bojkotovat příkazy vedoucích, ale s tím si poradíme. Navečer proběhla i soutěž přetahování lanem, kterého se z důvodu zdravotních neúčastnili, kromě již předem zraněných, Matěj Macek (má puchýřky na noze a náš lékař to nedoporučil) a Štěpán, potřebuje ještě trochu klid. Dnes dopoledne proběhnou opět šachové přednášky a sehrají se další partie. Pak děti si budou balit batůžky na krátký výlet. Půjde se na kozí farmu. Dovedu si představit, že řada městských dětí ještě živou kozu neviděla na vlastní oči. Na farmě bude ochutnávka kozího sýru a mléka. To jsem zvědav jak to dětem bude chutnat. Protože je to vzdáleno od našeho tábora cca 1,5 km, tak se rozhodlo, že Páju Berku tam zavezeme a ostatní to jistě v pohodě ujdou, i když je to trochu do kopečka. Děti posílají dopisy i dostávají, včera odeslal dopis i Matěj Macek, který ho napsal už před několika dny. V sobotu dojde k velké výměně kapitánů družstev.  Dlouho do noci probíhala porada vedoucích, aby si zhodnotili dosavadní činnost a připravili se na další dny.
12,00 hod.
Tak dnes ráno bylo uděleno při bodování pořádku první prasátko za "úklid" na chatce č.1 spodní část. Tato soutěž má každoročně úspěch, zejména se děti těší na to, kdo si bude muset vystěhovat věci ven a znova složit. Všichni z toho mají většinou srandu, jak ti kterých se to netýká, tak těch, kterých se to naopak týká. Najednou najdou věci, které hledaly atd. Rovněž při prohlídce se našly i potraviny ještě z domova, které již nebyly ke konzumaci, tak skončily tam kde mají. Je vidět, že děti tady mají jídla dost, že nestačily sníst zásoby z domova. Za pomoci maminky byla bleskově řešena náhrada zničených botasek. Je sluníčko, tak po poledním klidu vyrazí děti na výlet.       
16,00 hod.
Jen krátce. Včera jsem četl na internetu, že se utopil vedoucí LT na Seči, a že mu bylo 16. let. Zde je nějaká nepřesnost. Buď napsali novináři špatně věk nebo to nebyl vedoucí. Vedoucího může dělat osoba starší 18 let. Pro ty, kteří neznají naše vedoucí Vám je představím. Hlavní vedoucí - Andrea - bude jí 24 let, studentka pedagogické fakulty CB, vedoucí - Leona - bude ji 21 let, studuje ČVUT Praha. Obě od 16 let dělaly instruktorky a poté vedoucí na LT, zaučovali se u kamarádů z Vlašimi, se kterými jezdily na jejich tábory. Obě šachové trenérky. Zravotník - Adam - 28 let, student lékařské fakulty, zaměřen závodně na orientační běh, zabezpečuje několik i jiných táborů, s námi je už 2. rok. Vedoucí - Martina - 20 let, studuje rovněž ČVUT Praha, naše "kulturní referentka", protože vystupuje na koncertech ve hře na kytaru. Rovněž i ona je s námi 2. rok. Nově máme vedoucí - Jardu (21 let) a Pepu (19 let) - oba studenti pedagogické fakulty CB. Pepa i silný šachista. A nově je i instruktor - Jakub - 18 let, student střední školy. Toho si vychováváme pro pozici vedoucího, pokud bude mít zájem. Věřím, že vás tato zkvadra nezklame.
19,00 hod.
Hlavním bodem dnešního programu byla návštěva Kozí farmy. Prohlídka trvala 50 minut, tak to bylo akorát pro děti. Kromě koz samozřejmě děti viděly ostatní domácí vesnická zvířata - kočičky, slepice, kachny atd. rovněž - jak kůň a pes dokáže zahánět kozy zpět. Měli možnost ochutnat sýr a mléko, Katka Žilavá si koupila i mléko do zásoby, tak je uschováno v lednici u vedoucích. Ve vesnici děti hrály další hru - zjišťování odpovědí na různé otázky a uskutečnit dobrý skutek. Takže jedné paní zalévali kytičky, staršímu pánovi šli do sklepa pro pivo a otevřeli mu ho atd. K večeři byly zapékané těstoviny. Proběhla namátková kontrola pořádku na chatkách a samozžejmě, že hříšníci z rána se nepoučili, tak už mají 2. prasátko. Počasí dnes přálo, bylo parno. Dopisy obdrželo hodně dětí - Míka, Hezoun, Bártík, Šmíd, Matějček atd. Momentálně "hříšníci" Filípek Hezoun, Štěpán Matějček, Petr Švanda a Jonášek Havelka obdrželi trest, tak sbírají dřevo na táborák. U Jonáška je to za jeho "nápadík" při návratu, když se vraceli z výletu, začal "bombardovat" mraveniště šiškami. No jo, to jsou kluci. Jak říkám, na začátku se projevovali "staré pasty", nyní se začínají projevovat postupně další. Berme to ale v klidu, alespoň se vydovádí a nestýská se jim, a sranda také musí být. Bufet je stále v obležení, ale našemu zdravotníkovi se nelíbí kupování Redbulu. Tento nápoj obsahuje i malé množství látek nevhodných pro děti. Lada si zabodla třísku, tak se to ošetřilo, jinak bez úrazů. 
20.8.2010 7,40 hod.
Dnes nějak ten internet nechce nabíhat. Včera mělo hlídku družstvo Leony. Poprvé byla hlídka až do konce tj. do 2 hodin. Byla krásně vymetená obloha, tak se kluci kochali hvězdičkami. Leona ještě nyní spí, protože musela být vzhůru po celou dobu. Netradiční stížnost nám přednesli starší kluci - Martin Šourek, Petr Knotek, Dan Jungvirt a Honza Svoboda. Mladší kluci (opět chatka č.1) je "šikanují "!!!! Šok!!! O co jde? Když jdou spát, tak ze spoda ji malý rošťáci rozsvícují a rychle zalehnou. Starší neustále chodí zhasínat. Potom různé výrazy atd. Malý rošťáci to začali svádět i na nejmladšího Aleška, který k nim chodí často na návštěvy. Nu když se "udeřilo", pravda šla ven, a tak se kluci Fišerovi a Štepán Matějček přiznali, že to dělají už od prvního dne. Řekli, že se pokusí už to nedělat. Slovíčko pokusí je kouzelné. Hlavně, že si užívají příjemně prázdnin. V sobotu bude táborák s opékáním vuřtů, v neděli se bude dobývat hora Blaník. Družstvo Leony už má figurky pro zahradní šachy hotové a jsou velice pěkně zdařilé.
15,40 hod.
Trohu opožděně, než je zvykem, dáváme informace z našelo zbojnického ležení. Zbojníci dopoledne měli šachy jako tradičně, hrají velké turnaje a učí sei novým věcem. Dále dodělávali šachové figurky z PET lahví. Už 3 družstva to mají plně hotové i naplněné vodou z důvodu stability. Někdo volil figurky v historickém duchu, jiný to pojali moderně. Zítra jedu opět na kontrolu, tak jsme zvědav jak to bude vypadat. Všichni to hodnotí velice dobře. Odpoledne proběhl "Fáborkový běh" při kterém se běží na čas a děti zodpovídají otázky na stanovištích z historie, zdravotnictví a šachových pravidel. Ke svačince měly děti potom housky s marmeládou  a banán. Odpoleden pokračuje natáčení filmů. Po tři dny jsme měli trochu starost, protože Míra Svačina nám sdělil ztrátu peněženky a finančního obnosu. Vedoucí přijali opatření, o kterých jsme nechtěli informovat předem a dělat rozruch. Jsme rádi, že se nepotvrdilo zcizení. Míra nakonec peněženku našel sám, když zalovil hodně ve svých věcech. Výlet mu vedoucí finančně zajistili. Teď má velice dobrou náladu. To se jistě odrazí v soutěžích. 
21. 8. 2010 v 7,45 hod.
Včera jak se hrála hra - Fáborkový běh - vyhrálo družstvo Pepy - Pikaču, před družstvem Leona - Střelci a 3. místo obsadilo družstvo Martiny - Donatelovi. Družstvo Zbojníci Jardy bylo zase poslední. A jelikož družstvo nemá výsledky, rozhodl se "majitel" družstva provést změny. Jelikož vedoucího nemůžeme vyměnit, protože je jich nedostatek, tak se vyměnil kapitán. Na někoho se to svést musí. Takže, kapitána už nedělá Radoalav Khun, ale nově Honzík Žilavý. Tak jim přejeme už úspěchy. V záludných otázkách se dětem moc nedařilo. Málo komu se podařilo uhodnout, kdy přestal růst Maxipes Fík, nebo mezi savce děti daly krokodýla atd. Byl bodován i úklid a výrazné zlepšení bylo u chatky č. 1 spodek, čemuž zřejmě pomohla tajná instrukce maminky od soutrozenců Fišerových, kterou jim poslala, kde jim vzkázala, že by bylo rozumné lov prasat v šervůdských hvozdech pod Blaníkem ukončit. Jinak v úklidu dominuje chatka č. 3. Lukáška Marhouna bolela hlava a měl teplotu, takže byl včera v klidu (zřejmě ze sluníčka, jak konstatoval zdravotník), večer teplotu již neměl, ani dnes ráno. Večer v chatce č.4 chytili zbojníci myšku, která se jim tam zatoulala. Hlídku mělo družstvo Jardy až do 2 hodin. Dnes bude dopoledne volno, přijede "inspekce" a děti si budou moci odpočinout od šachů a možná se budou opalovat a koupat.
17,00 hod. 
Ve fotogalerii jsou opět nové fotky. Proběhla přepadová inspekce na táboře. Musím konstatovat, že pořádek je ucházející k možnostem chatek. Bylo vidět, že děti tam mají málo poliček na věci, a tak se nelze divit, že to řeší po svém. Měl jsem možnost shlédnout jeji výtvory šachových figurek. Bylo velmi těžké určit vítězné družstvo. Byly tam zajímavé nápady, pojetí figurek atd. Zítra doložíme fotkami a jistě i vy budete mít problém určit vítězné družstvo. Přemlouval jsem děti, jestli nechtělí odjet, že je vezmu. Nikdo se ke mně nepřidal. Jonáška Havelku jsem přemlouval dlouho, ale rezolutně odmítl a sdělil, že tu bude ještě 14 dní. Musím s radostí říci, že děti byly v pohodě, nikdo si mi nestěžoval, i když jsem chtěl slyšet, co se jim nelíbí. Stále marodí Lukášek, teplota mu stále lítá - jednou bez teploty, pak zvýšená, tak je v klidu. Problém vidím ve vyšší trávě, správce zatím nekosil (zřejmě důvod mokro). Přeci jenom, jak jsou tam stromy, nevysychá to tak rychle. Odpoledne se mohly děti koupat. K obědu byl špenát, knedlík a maso. Honzík Miesbauer (náš vegetariánek) mi sdělil, že s jídlem nemá problém, že se nají dost. Dnes ráno děti byly na sběru dříví na večerní táborák. Pokud děti dostaly prasátko, tak já bych udělil prasátko chatce č.6. David Jungvirt požádal o přemístění ke klukům do chatky č.1. Bylo schváleno, protože jsou to kamarádi. Naopak, tábor zřejmě opustí kluci z Moravy, jeden z nich zjistil, že se netrefil do výběru tábora, a tak se i k tomu staví. Je to nejstarší kluk na táboře. Je to v řešení.           
22. 8. 2010 v 7,30 hod.
Dnes byl budíček "až" v 7,15 hod. Takže se děti pěkně prospaly. Důvoden však není neděle, ale včerejší noční hra. Té se zúčastnili všichni zbojníci. Starší zbojníci s úkolem pomoci vedoucím, malí zbojníci jako odvážní noční bojovníci. Ke cti všech malých zbojníků je nutné podotknout, že nikdo neplakal, všichni složili zkoušku odvahy a právoplatně patří do velké party zbojníků. Pěknou hlášku pronesl Jakub Humhal - "Nikdy jsem si nemyslel, že na tak malém prostoru lesa je tolik chrochtajících divočáků. Z důvodu noční hry byla zrušena i hlídka ležení. Včera odpoledene bylo koupání. Přestože voda byla chladnější, tak ale byla pěkně čistá. Děti využily postavená plavidla, nejlépe se měli ti, co se na nich vozili, lépe řečeno tím, že je jiní tahali po vodě. Využily se i nafukovací čluny. Filípek Steinbauer našel bahýnko, tak se z něho stal zbojník afrického původu, protože si s ním natřel celé tělo. Pak se nedalo koupat, protože "zamořil celou říčku. Koupání si museli ze zdravotních důvodů odpustit Pája Berka a Lukášek Marhoun. Večer měli děti i táboráček s opékáním vuřtíků. Jirka Berka se popálil o kovový napichovák, když chtěl pomoci menšímu zbojníkovi sundat vuřta. Bylo ošetřeno, je to ok. Dnes děti čeká dohrávání turnaje v kopané a v přehazované dokud není horko. Odpoledne by bylo opět osvěžující čvachtání a koupání.       
12,30 hod.
Tak si uvědomuji, že za týden budou vaše ratolesti už zase doma. Opět se hledala peněženka Mirka, takže malé vzrušeníčko, našla se v jeho postýlce. Pochvala byla udělena starším klukům - Martinu Šourkovi, Petru Knotkovi, Janu Svobodovi a Danu Jungvirtovi za pomoc při noční hře. Další pochvalu si zaslouží opět Petr Knotek a Honza Svovoda, který pomohli při organizaci jídla - oběda, vedoucí Martině. Důvodem byla nepřítomnost vedoucí Leony a zdravotníka Adama, kteří museli odcestovat do táborské nemocnice. Zde si nechali na pozorování Matěje Macka bolest břicha (slepák se nepotvrdil). Maminka už je u něho. Zde děkujeme i za urychlení pomoci v čekárně nemocnice MUDr. Berkové. Pří této příležitosti  byla provedena i prohlídka Lukáška Marhouna (na žádost rodičů) a diagnóza se shoduje s definovanou diagnózou našeho zdravotníka. Vše je v pořádku. Lukáš je nyní bez teplot. Večer se na poradě zváží jeho účast na zítřejším výletu, s největší pravděpodobností bude v táboře s Pájou Berkou, alespoň Pája nebude sám. Děti si chtějí rozebrat PET figurky, tak čekejte, že si je někteří přivezou domů. Dopoledne se dohrávala přehazovaná. Je čím dál větší parno, tak bude koupání. U chatky č. 4 se našlo sršání hnízdo, tak hl. vedoucí to řešila s majitelem tábora. Musela to urgovat i za pomoci vyhrůžky, že okamžitě bude volat hasiče z Vlašimi. Po tom pracovník tábora to přišel vystříkat. Budeme sledovat. Konečně došlo i na sečení trávy, což bude určitě dalším přínosem pro hry. Další fotky na webu.
19,20 hod.
Odpolení koupání si řada dětí spletla s třeboňkými bahenními lázněmi. Bahýnko bylo jejich. Návod jim dal si včera Filip, tak toho další využívali. Proto teď večer proběhlo povinné sprchování a velká klíšťová kontrola. Nikdo klíště neměl, tak je to ok. Hrála se hra "Slepičí úlet" - zapíchnuté špagety v polystyrénu museli pouze pusou přemístit do PET lahví v daném čase. Byla sranda a vyhrálo družstvo Martiny před družstvem Leony o jednu špagetu. Ve stejném pořadí bylo rozhodnuto o šachových figurkách - tj. figurky RAJEC vyhrály. Žádné nemoci, Lukášek Marhoun se sám už postupně zapojuje do her. Večer bude odpočinek, aby děti nabraly síly na zítřejší výstup na Blaník. Budou poučeny o dostatku pití, pokrývce hlavy a chování v CHKO.
23. 8. 2010 v 7,15 hod.
Tak posledních plných 5 dní našeho letního tábora je před námi. Tento týden začne celodenní pěším výletem na Bllaník. Včera byly bodovány chatky. Pokud bychom měli použít výrok Jakuba Humhala z noční hry, že se divil, kde se vzalo na tak malém prostoru v lese tolik divočáků, tak už se nelze divit. Divočáky (prasátka) dostali zbojníci z chatky č. 1 za koupelnu, chatka č.2, 4 a 5 vždy spodní část. V noci sprchlo, nyní je obloha jasná a svítí sluníčko. Hlídku mělo družstvo Martiny. Pouze Péťovi Dvořáčkovi se na hlídku nechtělo, ale nakonec i on hlídal naše ležení. Tak zbojníkům přejme hodně sil na výšlap a pěkné a příjemné počasí. Určitě by se mohli nadýchat pěkně vlhkého lesního vzdoušku.  Další zprávy budou pravděpodobně až odpoledne po příchodu.
 
19,15 hod.
Ještě před výpravou naše ležení opustili Radoslav a David. Odjeli zpět do jejich tábořišť na Moravu. Zejména Davidovi to bylo líto. Nu přejeme jim všechno nej a pohodový zbytek prázdnin, hodně vyhraných partií v jejich klubu. Zbojníci vyšli dobýt Blaník v 9 hodin. Na místo dorazili všichni po 11 hodině. Po přestávce, která byla vyplněna kořistí a naplnila tím jejich hladové žaludky, hráli zbojníci různé hry. Poté cesta vedla k vyplenění krámku v obce Louňovice. Cestou domů sice bouřilo, ale nepršelo. Počasí přálo. Zatímco Filípci (Hezoun a Steinbauer) cestou vypadali na to, že tam ani nedojdou, malý Péťa Dvořáček byl stále na čele a skoro udával tempo. Při návratu do ležení to vzal dokonce útokem – během k chatce. Péťa byl úžasný. Návrat se uskutečnil po 15 hodině. Nepřátelé nikdo z našich zbojníků cestou nezranili i když na ně čekala řada nástrah. Po dlouhé dobyvačné cestě přišlo vhod posezení u partií. Škádlit se začali Pája se Štěpánem. Pája je samozřejmě „nervózní“ ze svého zranění, že nemůže běhat, hrát fotbálek, ale stále má tendence se do něčeho pohybového zapojovat. Nelze se divit, že mu každý říká, že to nesmí, a tak občas zabrublá. Zítra se má do ležení vrátit z "nemocničního zajetí" Matěj. Tak už se těšíme, že bude zase vše ok.
 
24. 8. 2010 v 7,00 hod.
 
Tak maminky, za 5 dní máte ty roztomilé malé rošťáky doma. Včera na výletu vymyslely Lada a Katka pěknou lumpárničku na zdravotníka Adama. Katka Ladě namalovala na bříško smajlíka. Poté Lada začala tvrdit a „hrát“, že ji hodně bolí bříško. Adam reagoval velice rychle, opatrně si měla lehnou a vyhrnout tričko z důvodu prohmatání břicha. V tomto momentu se objevil smajlík a Lada i Katka vybuchly smíchem. Dnes je zamračeno, hlídka proběhla v pohodě, dnes čeká děti po šachách dodělávání kostýmů pro živé šachy a výroba šachovnice. Postupně začne se nacvičovat partie, vybralo se zahájení „Severní gambit“. Odpoledne bude střelecké. Proběhne střelba ze vzduchovky a z luků.Teď ráno probíhá tradiční rozcvička, ale zvažujeme se připojit k partě dětí od bambintonu, kde děti se při rozcvičce i koupají v říčce. Co vy na to rodiče? Nu asi to nebudeme přehánět.  
 
18,30 hod.
   

Dnes jsem nedával polední zprávy, důvodem byla příprava závěrečných cen pro družstva. Rovněž svoji povinnost k VŠ si musely odbýt holky- registrace předmětů po internetu. Děti měly na programu výrobu velké šachovnice pro živé šachy. Z toho je vyhnal déšť. Nyní už svítí sluníčko, tak probíhá střelba ze vzduchovky a proběhla i střelba z luku. Máme profesionální luky, proto musí být zvýšená bezpečnost a vše je na povely. Totéž platí u střelby ze vzduchovky. Do ležení se vrátil Matěj, tak vypráví, jak bylo a jaké máme v Táboře sestřičky. Holky (Katka, Lada a Anička) si připravují písničky na páteční závěrečný táborák. K večeři bylo rizoto, jinak nikdo nemá žádné zdravotní problémy ani zranění. Pája všude leze, už aby mu to z té nohy sundali, je nám ho už hodně líto. Máme k dispozici film stažený z internetu. Vám rodičům jsme poslali mail, protože chceme znát Váš názor, zda je vhodné to pustit Vaší ratolesti. Budeme rádi, když nám obratem odpovíte. Film máme zájem promítnout dětem od 10 let a starším. Je to celospolečenský problém o internetovém nebezpečí, ale dotýká se to i výchovy v rodině. Rádi ale budeme respektovat i Vaše stanoviska. Nové fota umístím během večera.

 
25. 8. 2010 v 7,00 hod.
 
Tak tu máme opět pěkné ráno. To hlavní, všechny děti jsou v pořádku, žádné obtíže. Hlídku mělo družstvo Leony. Zbojník Zdenda Matějček byl k neprobuzení, tak nehlídal. Asi se bude muset při rozcvičce „vyprat“ v říčce, jak doporučuje jeden z rodičů, že by to bylo vhodné pro všechny. Velkou šachovnici nám trochu poničil noční vítr. Na rozcvičku se vydali všichni zbojníci. V šachách ve skupině "A" vede Martin Šourek, ve skupině "B" to vypadá, že o prvnenství si to rozdají sourozenci Šustrovi. Ve skupině "C" se to zatím neví. Děkujeme za postupné názory k filmu, budeme samozřejmě respektovat Vaše vyjádření. Jsou vidět i rozdíly v náhledu. Jsou rodiče, kteří svolili shlédnout to i pro jejich mladšího syna, naopak jsou rodiče, kde si nepřejí shlédnutí ani u starších. Určitě souhlasíme s doporučením promítání dopoledne. Děkuji i za názor učitelky, kde přiznává, že je to problém i ve školách, jak se k tomu stavět. Film proběhne i formou besedy. Dobře vím, kde děti brouzdají po internetu, protože se mi ptají třeba, zda hraju tu nebo onu hru, kde se střílí a jsou mrtví atd. Na web se umístilo dalších cca 50 fotek. Věřím, že Vás pobaví a nebudete se u některých zlobit na děti či naše vedoucí. Děkujeme za podporu a ocenění zábavy pro děti, které nám vyjadřujete. 
 
12,20 hod. 
 
To hlavní – zdraví – vše je v pořádku, se Štěpánem se jelo na kontrolu do Vlašimi. Při té příležitosti jsme tam vzali Lukáše Humhala, má vyrážku na noze, ale na kožním nikdo nebyl. Řeší náš zdravotník a zejména musí Lukáš dodržovat instrukce zdravotníka. Skončila lukostřelba, nejlepší byl Jakub Humhal, který jediný trefil střed terče. Martínek Šustr nám naopak zlomil šíp. Ve střelbě ze vzduchovky byli nejlepší – Jan Šmíd 20b, Jan Žilavý 18,5b, Lada Doležalová 17b, Honza Svoboda 16,5b a Martin Šustr 12b ze 3 střel. Pořádek: chatka č.5 spodek obdrželo 3 prasátko. Co je nyní odpoledne čeká? Sbalí si všechny věci do batohů a kufříků, vynesou na terásku a musí celou místnost zamést a vytřít. Pak si vše nanosí zpět a složí věci do skříněk. K obědu bylo uzený, kaše s okurkou a samozřejmě polévka.   
 
19,10 hod.
  
Hlavním odpoledním programem byly „Živé šachy“. Z důvodu počasí – vítr - se nakonec šachová partie odehrávala v jídelně. Šachovnici nám vítr bořil. Partii sehráli Jarda proti Jakubovi při komentáři Andrey. Černého krále představoval Dan Jungvirt, a když dostal mat, tak někteří „hrající“ černí pěšci radostí volaly, že nebyly vyhození. Naopak se rozplakal Lukášek Marhoun, že byl v partii vyhozen jako první. Děti chtěli hrát další partii, ale aby vyhráli zase černé figurky. Tuto akci jsme si chtěli vyzkoušet, protože ji chceme do budoucna dělat pro veřejnost, v podstatně větším rozsahu. Natočenou partii podbarvenou hudbou obdrží děti na CD spolu s fotkami a dalšími videi. Po svačince se opět tvrdě bojovalo – byl šerm a boj s beranidly. Rovněž se chodilo na „vysoké noze“ – na chůdách. Po večeři se bude pokračovat. Zdraví: dnes měl Adam „operační“ den. Vyndaval třísku Aničce, která byla statečná. Horší to bylo u „velkého chlapa“ Zdeňka Matějčka. Ten netrožkařil a měl hned čtyři. Přiznal, že některé má už od začátku, ale bál se „operace“. Všechny jsou už venku. Pánové z chatky č.5 spodek měli „zabijačku“ tj. vyhazov věcí a úklid. Když si vynesli vlastní věci, tak položili otázku, zda mohou i matrace. Když se odpovědělo, že je to na nich, s radostí zajásali a matrace byly venku hned. Pak si uklidili, pozametali a vše vrátili do chatky. A mají pořádek!!! Letos u toho ostatní děti nebyly. Asi jim chybělo to klasické vyhazování.        
 
26. 8. 2010 v 7,15 hod.
 
Dnes je v našem ležení po ránu chladno a zataženo. Hlídku mělo družstvo Jardy a hlídali všichni zbojníci. Včera večerka (venkovní) byla až v 21,30, protože děti měly opět táborák, kde holky zpívaly nové písničky s šachovou tématikou a děti se tomu hodně smály. Dotáčí se filmy, dokonce družstvo Martiny mělo dnes budíček už v 6 hodin, protože část jejich scénky je za ranního rozbřesku. Dopoledne se dohrají šachová kola a dotočí se filmy. Proto, aby byl čas to ve střižně upravit. Film se tím přesouvá na zítřejší dopoledne. Odpoledne čeká děti výlet do Louňovic, kde zbojníci obec zase vyplení.  
 
12,30 hod.
 
Tak nejprve to hlavní - zdraví - vše je ok. Skupiny "B" a "C" dohrála všechny partie, teď se čeká na vyhlášení oficiálních výsledků a sdělení, kdo si uhrál jakou výkonnostní třídu. Děti momentálně využívají "zahradní šachy". K obědu bylo filé, ale moc jim to "nejelo". Rozdala se tradičně pošta, svítí sluníčko, tak se chystají na výlet do muzea v Louňovicích. Momentálně pobýhají v kostýmech, protože dotáčí i filmy.   
 
18,45 hod.
 
Odpoledne proběhl výlet na zámek a muzeum v Louňovicích. On je to vlastně zámek, ale mají tam muzeum včelařství. Takže děti viděly úly, živou včelí královnu, včelí roje atd. Měly řadu dotazů a velice se líbilo. Návrat byl v 16,30, takže ke svačince se dětem dalo než rajče, protože děti zase vykoupily v Louňovicích krám. Zbytek nechávají vedoucí na 2. večeři. Dokončují se soutěže a je pohoda. K večeři bylo maso, knedlík a zelí. Řeší se spíše různá žalování a více či méně vážnější ruční potyčky. Největšími provokatéry starších jsou kluci Fišerovi a Štěpán Matějček. Ten si stále dovoluje na starší a zejména na Jakuba Humhala. Trochu narazil Jakub dělá závodně karate a má sílu. Počasí přeje.     
 
27. 8. 2010 v 7,10 hod.
 
Tak tu máme poslední celý den na táboře. V noci pěkně zapršelo, že bylo zrušeno hlídání našeho ležení. Jsou tu teď kaluže. Zdraví je ok, zdravotník Adam je tu jak na rekreaci, což je dobře. Včera večer jsme dětem promítali dětský film - letní kino jsme přemístili do klubobny. Dopoledne se budou dodělávat poslední soutěže. Nejvíce práce čeká dnes (i přes noc) Leonu, která musí připravit pro děti CD s fotkami (i z dnešního dne), tak aby si je zítra odvezly. Dopoledne proběhne poučný krátký film s besedou pro určené děti. Odpoledne bude vyhodnocení všech soutěží a družstva budou oceněna. Kromě drobností, na ně čekají i sladkosti. Věříme, že vítěznému družstvu se budou ceny hodit, zejména klukům do přírody. Bude i prestižní fotbal – vedoucí vs. děti. Již dnes večer odjíždí první dva zbojníci – Lukášek a Michal, protože budou zítra hrát v Krumlově s Movsesjanem simultánku.
 
13,30 hod.
         
Tak na závěr letního tábora nám tu prší. Proto se zrušil fotbal vedoucí vs. děti a bude se konat simultánka, kdo z dětí nebude chtít hrát, může jít do našeho „letního“ kina na dětský film. Zdraví slouží všem. Pro informaci mi dovolte Vás seznámit, jak jste sledovali náš letní tábor. Každý den jsme registrovali 100-181 přístupů, pokud to převedeme na jeden PC, tak to bylo 50-91 počítačů. Průměrně jste strávili na našem webu přes 4 minuty. Věřím, že to bylo i díky prohlídce fotogalerie. Nejčastěji jste sledovali následující rubriky: 1.On-line 2. info o letním táboře a 3. fotogalerii letní tábor 2010. Vítězné město je České Budějovice, které přesáhlo 500 přístupů, dále Praha přes 370, Tábor 320 a Písek 230. V délce na našem webu vyhrálo Sezimovo Ústí, průměrně se zdrželo na našem webu přes 6 minut. Děkujeme vám všem za zájem, který jste projevili. Věřím, že náš web vám podal informace nejen o letním táboře, ale že si zvyknete sledovat náš web průběžně po celou sezónu. Náš web byl navštíven po dobu letního tábora ze 41 měst ČR. Věřím, že to byli návštěvníci z řad babiček, dedečků a dalších příbuzných. Vždyť od vás chodila řada vzkazů, které jsme dětem předávali. Ještě jednou díky. Jedna maminka mi psala, že se stala závislá na naše webu, že se bude muset nad sebou zamyslet. Věřím, že od zítra se bude „léčit“. Toto nemá trvalé následky, tak se nikdo nebojte. 
 
19,30 hod. - poslední zpráva
      

Poslední zprávy z našeho ležení. Všichni bojovníci jsou v pořádku a různé boje přežili bez vážných úrazů. Ani dnes nikdo se nezranil. Proto zítra se ležení rozpustí a vrátí se na nějaký čas, cca 12 měsíců, domů mýt nádobí, učit se, opravovat zbraně a výstroj, aby znova narukovali do dalších bojů. Zatím budou trénovat boj na šachovnicích. Všichni bojovníci, kteří vydrželi být mimo domov 14 dní, si zaslouží velkou zmrzlinu či návštěvu cukrárny. Určitě už to, že nebyl ani návštěvní den, vás děti přesvědčily, že se dokáží přizpůsobit a nemusí být u „maminčiny sukně“, i když maminky v nich stále vidí malé děti. Samozřejmě, ať jsou ještě dlouho dětmi. V soutěži družstev vyhrálo družstvo Martiny 42 bodů, těsně před družstvem Pepy 39 bodů. 3. místo družstvo Leony 30 bodů a se 14 body skončilo družstvo Jardy. Nyní se předávají ceny, protože svítí sluníčko a chystá se poslední táboráček. Odpoledne se hrála simultánka a ležením běží zpráva, že Honzík Žilavý „zametl“ se Štěpánem Papáčkem (elo přes 2200). To by byla fantastická zpráva. Věřím, že po návratu bojovníků domů, strávíte několik hodin diskusí o našem letním táboře a díváním se na fotogalerii a videa na CD, které si děti povezou. Zároveň jako každoročně vás chci všechny požádat, o zaslání postřehů dětí, zejména, co se jim nelíbilo – strava, program, vedoucí, vztahy, zdraví atd. Jaká soutěž se nelíbila, zkrátka, co jim vadilo. Každý postřeh, byť negativní, je pro nás k zamyšlení a možnost zase něco napravit. Děkujeme vám za důvěru, kterou jste nám dali. Zda jsme to dělali dobře, oceníte možná příští prázdniny, zda s námi opět vaše ratolest pojede. Takže zítra se uvidíme.      

Kalendář akcí na Leden 2022

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Zobrazit všechny akce