ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Chess Lady 2022

LT - RS Štědronín 2011

Zde budou rodiče a přátelé informováni o průběhu našeho letního tábora. Takže se můžete těšit na zajímavosti. Spuštění stránky bude 6. 8. 2011 večer. Ahoj
 
6.8.2011 20,00 hod.
Tak zahajujeme s on line informacemi z letního tábora. Dnes dorazili všichni, kteří se účastní našeho letního tábora, zatím bez hráčů Open Tábor. Poslední přijeli se zpožděním cca 2 hodin kluci Mikulášovi. Po 16. hodině vznikl extrémní zájem o bufet, a tak musel odolat prvnímu nájezdu. K svačině byla houska a salám. Co jsme očekávali, to přišlo brzo. První "úrazy"- štípnutí vosou se dočkali Jakub Sebera a Ondřej Kohout. Oba byli okamžitě ošetřeni, je to bez alergických reakcí a oba kluci jsou v pohodě. První pochvalu obdržela Michalka Lorencová, která soucítí s Aničkou Tůmovou, která je zatím na chatce sama, a tak se přihlásila, že bude v noci s ní spinkat v chatičce. Je vidět, že vzniká první kamarádství mezi dívkami z jiných měst. Máme tu prvního "jedlíka" - Ondřej Kohout snědl při večeři 9 knedlíků!!! nikomu nedal ani nevrátil. Začalo převlékání do vojenských mundůrů, ale jelikož jedna dívčina ho nemá a mrzelo ji to, byla pasována na vojenskou princeznu. Děti za chvilku čeká pasování do vojenských hodností - vedoucí oddílů do hodností Kapitánů, zástupce (tj. nejstarší děti v družstvu) do hodností Podpraporčíků a členy všech družstev do hodnosti Vojínů. Každý den bude povyšování nejlepších. Večer bude promítání filmů, které děti loni natočily na LT, aby si připomenuly svoji činnost a nováčci, aby viděli jejich činnost.
 
7.8.2011 - 7,15 hod.
Tak přinášíme krátkou ranní informaci. První noc byla bez hlídky, aby si děti odpočinuly. Dnes však už začnou hlídky a první bude mít družstvo Martiny. Matěj Macek má něco s krkem, tak během dneška se bude rozhodovat, co s tím, možná se zajede k doktorovi. Matěj je náš tradiční táborový marod, před dvěma lety skončil před posledním večerem dokonce v nemocnici, když se kluci strkali, až spadnul na kámen. Vypadl první zub - Jakubu Seberovi. Bylo to přirozenou cestou, nikoliv po žádném bojovém cvičení s protivníkem. Jsme rádi, že se rozjíždí sledování on line informací. Včera bylo už přes 40 přístupů. Informace se budeme snažit podávat 3x denně - ráno, v poledne a večer. Denní program je asi následující: v 7,00 budíček, v 8,40 snídaně, v 12,40 oběd a v 18,40 večeře. Mezi tím program a svačina. Děti zatím úplně v pohodě, prostředí se líbí.
 
7.8.2011 12,45 hod.

Tak nám na tábor dorazil poslední instruktor Martin a přijíždí zbylý účastníci. Maminky neplakejte, v noci žádné z dětí neplakalo, a to je poprvé, kdy jsme nemuseli řešit stesk. Dopoledne probíhaly šachové přednášky, začátečníci se s touto hrou seznamují. Již byly nahlášeny všechny závady – police a povlečení, takže se to řeší. Objevilo se vosí hnízdo u chatky č.13, takže to bude správce řešit, možná přijedou hasiči když nastartují Máňu. Vedoucím se dodaly i plácačky na mouchy a vosy. K dopolední svačince bylo jablíčko. Děti mají pitný režim zajištěn v podobě várnic s čajem a šťávou. Matěj Macek dopoledne spinkal, aby si odpočinul a zklidnil krk. Počasí je příjemné, žádné horko, žádný trvalý déšť. Nyní jsou děti na obědě, a pak je čeká polední klid.

      
7.8.2011 14,40
Tak se nám tu rozpršelo. Vytrvalý déšť nás zahnal do klubovny, kde právě probíhá „mokrý program“. Hry „cibule“ a „elektriku“ po svačině vystřídají šachy. Dnes již došlo na bodování chatek. Většinou maminčin úklid ještě odolal, ale máme i výjimky, například chata č. 5 (Jinda, Svačina, Kohout, Hybner). Také se již podařilo najít zubní kartáček Matyáše Havelky, který byl šikovně ukryt v jeho tašce. Velice nás těší, že dětem místní jídlo zatím chutná, ale velký apetit Dana Trojáka i Jůlie Srbové (kteří si šli 2x přidat) nás při nejmenším zaskočil. Přesto však trvá velký zájem o místní bufet.  A to i u našich jedlíků. V kurzu jsou jako každý rok ztráty a nálezy, především pak ve sprchách zapomenuté věci  po mytí. 
 
8.8.2011 14,46
A máme tu začátek týdne, doufáme, že se k nám počasí trochu přikloní, ale zatím to na to nevypadá. Test pláštěnek nepřežila pláštěnka Anči Valentové. Naopak mokré počasí velmi svědčí Péťovi Dvořáčkovi, který prochází každou louží bez ohledu na to, jestli má holinky nebo kroxsy. Vodní lázeň si s úsměvem užívá. Dnešní den má službu družstvo pod vedením vedoucího Filipa. Na noční hlídku se obzvláště těší Janek Hlavatý. Právě probíhá hra člověče nezlob se, ve které děti přebíhají ze stanoviště na stanoviště a plní různé úkoly. 
Vzkaz pro rodiče od chatky bratří Trojáků, Honzíka Miesbauera a Zdendy Matějčka
"Jsme na táboře. Máme se tu dobře. Počasí je střídavé, chvíli prší, chvíli je hezky. Včera večer jsme sledovali vedoucí. Konec hlášení"
Další pozdravy a postřehy od dětí budeme postupně přidávat. Vzkazy jsou přesně přepsány tak, jak je děti na papír napsaly (tedy, pravopisné chyby opravujeme :-))
 
9.8.2011 9,12
Tak jsme se probudili do krásného slunečného rána, doufejme, že to vydrží co nejdéle. Včerejší den byl velice smutný, neboť nás opustil Jirka Přibyl, kterého jsme ráno odvezli do Písecké nemocnice s podezřením na slepé střevo. Všichni vedoucí i děti přejí Jirkovi brzké uzdravení. Velký zájem překvapivě stále neopadá o místní kuchyni. Novým přeborníkem v počtu snědených knedlíků je Matěj Zedník s 12 knedlíky. Ale ani naše dívky nezůstaly pozadu. Terezka Šímová jich do sebe nasoukala 8. Bratři Trojákovi si v jídle moc podobní nejsou. Zatímco starší Ben nám tady moc nejí (už je pod zvýšeném dohledu), mladší Dan je bezedný. Tři talíře polévky do sebe nasoukal i Honzík Balcárek.
Včerejší hru Člověče nezlob se nejrychleji zvládlo duo Kuba Humhal s Kubou Seberou, za což byli povýšeni do hodnosti svobodníka. Nebyli však jediní, koho jsme dnes ráno povyšovali. Další svobodníci jsou: Honza Svoboda a Katka Žilavá – za všeobecnou pomoc a aktivitu; Míša Lorencová a Terka Šímová – za dodržování pořádku a čistoty v areálu tábora; Matyáš Havelka – za dobrovolný úklid stolů v jídelně (vždy je u hadru jako první ač vůbec nemá službu); Erik Mikuláš – za vzorné chování a starání se o mladšího bráchu (Kéž by bylo více takových sourozenců).
Dnešní službu má družstvo vedoucího Dana. Právě se rozbíhá šachový program. Také se již začínají natáčet videa. První štípnutí vosou odnesl vedoucí Martin. Klíšťata zatím nalezena nebyla žádná.
 
10.8.2011 7,40
Počasí nám vydrželo, huráá. Zbytek celého včerejšího dne nás sluníčko neopustilo. Po obědě jsme dali praktickou zdravovědu. Oddíloví vedoucí byli po různých nehodách a děti se jim snažily pomoct. Né všude to dopadlo dobře. Vedoucí Filip, který byl toho času v bezvědomí by přílišnou péčí měl ještě od dětí zlomenou ruku a život by měl opravdu na háku. Vědoucí Martinu toho času odřenou a se zlomenou rukou si děti moc nevšímaly. Vedoucí Dan se střepem v ruce by nám tady nejspíš vykrvácel. A vedoucí Martin se mnohdy marně dožadoval ošetření tržných ran. Jen co děti doošetřily poslední zranění, vedoucí se rozhodli nahnat děti do vody. Ač voda nebyla z nejteplejších, skoro všichni tam skočili bez váhání.  Nejtěžší roli měl vedoucí Martin. S deseti dětmi to opravdu lehké neměl. Zvláště naše dívky se ho držely jako klíšťata a nepustila ho z vody ven. Po půlhodinovém zápolení se nakonec po několika marných pokusech přece jen z vody dostal. Po večeři jsme připravili táborák. Děti zpívaly a špekáčky jen mizely.
Dnes jdeme na celodenní výlet. Trasa je naplánovaná na Zvíkov pěšky, ze Zvíkova na Orlík lodí a zpět. Doufejme, že počasí vydrží příznivé.
Za nezištnou pomoc hodláme při večerním nástupu povýšit Matrina Jindu s Mísou Svačinou a dále Štěpána Matějčka, Kubu Seberu a Tomáše Koutného.
V šachách se nejvíce daří: skupina 1. Honzíkovi Miesbauerovi, skupina 2. Vašku Kotálovi, skupina 3. Míše Lorencové, skupina 4. Davidu Hybnerovi 
 
10.8.11 19,10
Právě jsme přišli z výletu. Nás všechny bolí nohy. Během pochodu k parníku se projevila nízká fyzička některých vojáků. Ovšem byli i tací, kteří stihli během pochodu i zlobit. Například kluci Humhalovi. Při první cestě parníkem většina vojáků snědla veškeré zásoby, které dostala. Chválíme všechny za vzorné chování při výkladu na zámku Orlík. Po vyčerpávající prohlídce dostaly děti vytoužený rozchod. Mnohé z nich při nákupní horečce utratily veškeré úspory. Avšak to nebyl jediný problém. Mezi vojáky se dostaly nepovolené zbraně, které jsme se rozhodli zabavit a na konci výcviku předat rodičům. Proto žádáme rodiče Bena Trojáka, aby si na konci pobytu vyzvedli ostrou mačetu. Dále pak rodiče Péti Dvořáčka pro které schováváme vystřelovací nůž a rodiče Jonáše Havelky, kterým předáme kuličky do samopalu (novou a bez kuliček bezpečnou zbraň jsme Jonášovi nechaly). Při přehlídce sokolníků se děti mohly vyfotit s Rarochem velkým. Při zpáteční cestě parníkem, většina armády usnula. Cesta do tábora proběhla v pohodě, jen ty nejpomalejší odvezlo auto.
Přišli jsme o dalšího vojáka. Po velkých nevolnostech jsme odvezli Marka Kováče do Táborské nemocnice, kde si ho převzala maminka. Přejeme brzké uzdravení a doufáme v návrat na tábor.
Povýšení: Matin Jinda a Míra Svačina jsou povýšeni na hodnost svobodníka – za okamžitou pomoc kamarádovi v nouzi, Jakub Sebera, Štěpán Matějček a Tomáš Koutný jsou povýšeni na desátníka a svobodníky – za odvahu při řešení problému.
 
11.8.2011 15,30
Omlouváme se, že dosud neproběhla informace o průběhu tábora ráno. Dnes je trochu akční den. Brzo nad ránem jsme odvezli dalšího vojáka - Matěje Zedníka - na ošetření, a tak se vedoucí pak musela dospat. Rovněž nás navštívila hygiena, na náš popud, ale kontrola se spíše zvrtla na kontrolu naší výpravy, než na poukazovanou problematiku. Kontrolou jsme prošly s mírnými závadami, které ale neohrožují pokračování a průběh našeho letního šachového soustředění. Jak se říká, kontrola vždy musí něco najít. Vzkazy, které začaly chodit na mail sachklub.tabor@seznam.cz i na druhý, budou přečteny dětem i fotky kočiček.
Je vidět, že začala velká sledovanost zpráv z tábora. V pondělí 250 přístupů, což svědčí, že někteří přímo "leží" na našich stránkách a hltají každou informaci. Za tuto důvěru moc děkujeme.
Na tábor jsme přivezli nový fotoaparát, proto se s ním teprve seznamujeme a určitě najdete na webu více fotek. Pro každého účastníka či sourozence bude na konci připraveno DVD s fokama a videjkama. Loni tam bylo přes osm set fotek. Tak se máte na co těšit.
Děti mají i hádanku, kde indiciemi odhalují tajenku, kam se pojede příští týden na výlet. 
 
11.8.2011 16,40
Dobrá zpráva od maminky Jiříka: Jiřík Přibyl už je z nemocnice doma, na tábor se vracet nebude, protože má ještě týden mít klid. Hodně ho to mrzí, protože se mu na táboře líbilo. Tak snad příští rok to vyjde. Jiříka pozdravujeme.     

11.8.2011 19,36
Po naprosto hektickém ránu naštěstí přišlo klidné odpoledne. Ve 3 hodiny ráno jsme odváželi Matěje Zedníka do Táborské nemocnice kvůli nevolnosti. Ostatní děti jsou pod zvýšeným dozorem ohledně jídla i pití. Bufet je již zakázaný. Po obědě nás čekalo příjemné koupání, které je mezi dětmi obzvláště oblíbené. Opět se stahovala mračna (děti) nad našimi vedoucími. Opět dostali pořádně do těla. Po koupání jsme se vydali do lesa. Zatímco se připravoval fáborkový běh, měly děti za úkol postavit bunkr pro minimálně 3 vojáky z jednotky. Nejpevnější a celkově nejpropracovanější mělo družstvo vedoucího Martina. Fáborkový běh opět přinesl zajímavé postřehy dětí. Například že jména 7 trpaslíků jsou Šmoulinka, Kulík i taťka Šmoula. Nyní jsme po večeři. Děti jsou ve sprchách a poté bude prohlídka klíšťat.
 
Na žádost rodičů, kteří si nestačili opsat adresu na tábor ji sdělujeme:
Rekreační středisko Štědronín-Plazy
Oddíl ŠACHklub Tábor
Štědronín-Plazy 22
39701 Varvažov
Takže pište našim vojákům na jejich vojnu. Pamatuji, že na vojně se za dopisy dělaly kliky. To zde rozhodně nehrozí.     
 
12.8.2011 7,15
Už od včerejška se pravidelně předávají vzkazy, které přišly na naše maily. Pro Vaší kontrolu uvádíme, komu byly předány:
Komu jsme předali vzkazy č.1 (opožděně):
Sourozenci Kováčovi Sourozence Šímovi, Aničce Tůmové, Míšovi Kováčovi, Janku Hlavatému,
Václavu Kotálovi – (nepředáno odjel)  Mirkovi Svačinovi
Komu jsme předali vzkazy č.2:
Sourozenci Humhalovi, Aničce Tůmové, Michalce Lorencové, Mirkovi Svačinovi, Sourozenci Šímovi, Jiřímu Berkovi,
Dnes už jsou už připraveny k předání vzkazy pro:
sourozence Šímovi sourozence Koutný sourozence Havelkovi, Jakuba Seberu, Davida Hýbnera
 
Náš tábor opustil voják Vašek Kotál, což nás mrzí. Věříme, že příští rok se k němu přidá někdo z jeho sourozenců a bude to pro něho snazší. Přesto Vaškovi přejeme příjemný zbytek prázdnin a těšíme se na setkání při nějakém turnaji. Ať se mu daří i ve fotbale.
 
12.8.2011 9,41
Včerejší program se zakončil prohlídkou klíšťat. Klíšťata se našla jen dvě. Jedno měl Peťa Šejvl a druhé naše zdravotnice Hanka. Oba jsou bez potíží. Během noci se zázračně uzdravila nožka Jeníka Hlavatého, proto se dnes ráno připojil na rozcvičce. Dnešní program začneme šachama a po obědě nás čeká nelítostný souboj ve fotbale s místním profi týmem. Slavnostní výkop provede naše oslavenkyně, dnes již 15ti letá Kačka Žilavá. Dnešek zakončíme překvapením v podobě návštěvy profesionálních vojáků. Dnešní povýšení udělíme: Honzovi Žilavému a Honzovi Svobodovi za 3 sluníčka v bodování úklidu na chatce (celkově už stihli i čtvrté). Svobodníkem se stane i vojín Srbová za statečnost – neukápla jí jediná kapka slzy. Naopak degradace potkala Kubu Seberu za nesportovní chování. Z desátníka klesl zpět na svobodníka.
Sledujte i webovou fotogalerii, kam budu postupně přidávat fotky, které se tu nafotí. http://www.sachklub.cz/fotogalerie/letnitabor_2011.html
 
12.8.2011 13,10
Přinášíme pozdavy pro všechny rodiče od dětí:
Od Aničky Tůmové a Míry Svačiny – Pozdravujeme všechny co hrajou i nehrajou šachy. Je to tady super a doufáme, že se počasí nezkazí. Zatím jsme se koupali v bazénu a budeme hrát fotbal.
Od Michala Dolanského – Pozdrav ze šachů. Mílí šachisté i nešachisté, hráči 5.;4. i 3. výkonnostních tříd se i letos sjeli na šachový tábor, tentokrát do štědronínaa u Orlické přehrady. I letos zde je několik příkladných partií, stejně jako partií, u kterých by si člověk klepal na čelo. Co se programu tábora a celotáborových her týče, líbí se všem táborovým účastníkům – letos vojákům. Většina vojáků má i odpovídající oblečení. Ti bez něj ale také mají přednosti – inu i černé nebo šedé tepláky mají své výhody. Dobrý den přeje do všech rodin vojín Michal Dolanský
Pozdrav od Orlické přehrady posílá Jakub Sebera a Štěpán Matějček. Posílejte dopisy – nezapomeňte na nás!!!
A už tu máme i dohraný 1. Šachový turnaj. Na prvním místě s jedinou prohrou se umístil Ondra Kohout s 8 body. Těsně v patách mu dýchal David Hybner, který se 7 body je na místě druhém. O třetí místo se dělí s 5 body Terka Šímová, Štěpán Koutný a Tomáš Koutný. Další pořadí je: Matyáš Havelka 3,5bodu, Jůlie Srbová 2,5bodu, Sebík Mikuláš s 1 bodem.
 
12.8.2011 16,45
Předávat další vzkazy budeme pro: Michala Kováče o zdravotním stavu bratra, který už je v pohodě. Jak nám píše maminka, asi se přeplácal vuřtů. Marka pozdravujeme a těšíme se na setkání s ním. Jilince Srbové, Honzíkovi Miesbauerovi, kterého pozdravuje dlouhý jmený seznam. Kromě lidí to budou asi i zvířátka. On nám to prozradí.    
 
13.8.2011 8,00

Tak a dnes budeme mít polovinu tábora za sebou. Odjede Julie Srbová a Anička Valentová, naopak přijede Blanka a Martin Brunovi z Plané a Vojtěch s Janem Fišerovi z Č. Budějovic. Michal Kováč si naopak prodloužil účast o další týden, protože se mu na táboře moc líbí. Na týden zde měli být Jiřík Přibyl a Marek Kováč, ale onemocněli a už na táboře nejsou.

Včera naše vojáky navštívili profíci z FOR a tak můžeme čekat na zprávy, jak akce probíhala, neboť jim měli ukazovat, co umí a naše vojáky namaskovat, což mohlo být velkým zpestřením. Pak se ale naši vojáci budou muset naučit techniku maminek při odličování obličeje. Smýt to tak lehce prý nepůjde. Možná tedy dojde na mýdlo a kartáč a konečně po týdnu si pořádně umyjí ksichtík.
  
13.8.2011 8:50
Včera dohrála 3. šachová skupina. Velmi smutný byl Radek Šíma, který plakal, že si neuhrál 3VT kvůli své zbrklosti. Věříme, že ve druhém týdnu si tuto výkonnost uhraje. Včerejší fotbal trval dlouho, hráli jsme udatně, ale i tak byl výsledek 6:2 ve prospěch soupeře. Na příště se budeme muset polepšit. Odpolední slunečné počasí jsme využili ke koupání. Po večeři jsme byli přepadeni osmi-člennou jednotkou profesionálních vojáků z Airsoft. Přepad dopadl úspěšně, děti zachránily unesenou hlavní vedoucí. Nepřítel neměl sebemenší šanci odolat nájezdu tolika dětí. Po tomto hrdinském skutku a vítězství si všichni právem zasloužili malý výcvik v podobě střelby, maskování a boje z blízka. Naši armádu jsme nechali odpočinout, proto byly hlídky i rozcvička zrušena. Zmínění profesionální vojáci chválili zejména Michala Dolanského a Kubu Seberu, kterým dnes za to udělíme povýšení. Dnes nás čeká natáčení vojenských videí, kde hrdiny budou děti z oddílu, mezi tím budeme přijímat nové členy a po obědě čeká děti překvapení ve formě chlupatých vojáčků, kteří nekoušou, ale pro balónek skočí, kam ho hodíte. 
Jak jsme se dozvěděli, Anička Valentová se včera při přepadení rozplakala, protože vojáci byli tak namaskovaní, že si myslela, že jsou to čerti. Když si ale podali ruce byli kamarádi. Kluci když se odlíčili, tak děti zjistily, že to nejsou černoši.
Matěje Zedníka pustili z nemocnice, vše už je v pořádku.
   
13.8.2011 16:30
Dnešní spíše oddechový den začaly děti natáčením videí. O napětí i drama nouze rozhodně nebude. Náročný scénář si vyžaduje perfektní paměť a několik pokusů. Po obědě nás přijela navštívit chlupatá armáda. Šlo o pejsky z výcvikového kurzu Milevsko Olšinky. Psovodi ukázali nejen velkou poslušnost, ale i hravost a fígle pejsků. Za oplátku, že děti byly hodné, tak se s nimi mohly pomazlit. Nyní jsem po svačině a děti odešly do lesa pro dřevo, neboť když by vydrželo počasí, plánujeme večer táborák.
 
14.8.2011 7,40
Než nám naše zpravodajka Leona přímo z místa pobytu tábora umístí ranní informace, dovolte podat informace i ze základny ŠACHklubu Tábor.
Dnes se budou předávat vzkazy pro: Janka Hlavatého od jeho bratra Lukáška a Míšu Dolanských od rodičů a prarodičů a máme zde i první vzkaz pro naše vedoucí za což děkujeme. Již včera jsme předali ještě vzkazy pro kluky Matějčkovi Štěpána a Zdeňka.
Milé překvapení je sledování našich on line informací a vůbec webu ŠACHKlubu počas běhu letního tábora. Zatímco loni byl průměr sledování 125 přístupů denně letos se zatím pohybujeme na úrovni 173 přístupů denně. Včera Vás jistě potěšila i další fota.   
Další pozdravy budeme předávat pro: Aničku Tůmovou od tety dále od mamky a sestřičky
Honzíkovi Balcárkovi od rodičů a bratra

14.8.2011 18:40
Neděli odstartovali hráči první šachové skupiny zahájením bojů o ELO. Do táborové atmosféry se přidali i poslední členové Vojta a Honza Fišerovi. Horký letní den děti s radostí trávily v bazénu, po šachovém dýchánku i před večeří. Po vydatném obědě a pořádném odpočinku nastoupilo družstvo vedoucích proti výběrovému týmu našich dětí. Všichni se prali statečně. Děti se nezalekly prvního gólu a obratem jej oplatily. Konečné skóre dopadlo 7:1 pro vedoucí. Následovalo opět příjemné zchlazení v podobě bazénu. Vedoucím se dobrovolně do vody nechtělo, proto musel zasáhnout náš sbor malých šachistů a pomoci k úspěšné adaptaci všech vedoucích ve vodě. Naše zdravotnice prožily prozatím dnešní den bez větších zásahů a mohly si dopřát trochy relaxace u bazénu spolu s námi.
Povýšeni byli: Janek Hlavatý a Petr Švanda na svobodníky za pomoc vedoucímu v nouzi. Za nejlepší znalostí vojenských se povyšují na svobodníka Dolanský Michal a na desátníka Kuba Sebera. Hodnosti desátníka také dostaly Terka Šímová a Míša Lorencová za pomoc kamarádovi. Za nejlépe zvládnutý orientační běh se povyšují i Tomáš Koutný na desátníka a Lada Doležalová na svobodníka. Na konec Lada stihla ještě jedno povýšení a to společně s Káťou Žilavou na hodnost desátníka je vyšvihla pomoc se dřívím na táborák.
Vzkazy se předaly:  sourozencům Koutným a Jakubu Seberovi.
 
Ješte chceme upřesnit co tam bylo za vojenskou skupinu. Jednalo se o S.A.O.S což je Speciální airsoftova operační skupina. Jména samozřejmě nesdělujeme.
 
Zítra tábor navštíví náš kamarád šachista-dobrodruh-cestovatel. Určitě to bude pro děti zpestření, až jim bude vyprávět své zážitky z cest po světě. Bližší info až zítra. 

15.8.2011 8:50
Probudili jsme se do krásného rána s čerstvým vzdouškem po včerejší bouřce. Ta nás právě zastihla na začátku příprav na noční hru, kterou jsme tím pádem zrušili. Noční hlídky se také zrušily. Jak dny ubíhají jsou děti unavenější a tím i hodnější. Vedoucí jsou pouze unavenější. Míša Lorencová a Terka Šímová shromažďují dobré skutky a doufají v další povýšení, avšak nepovyšujeme za nejvíce knedlíků. To bychom jim včera asi nerozmluvili závod v počtu snědených knedlů. Obě si stanovily limit 23 knedlíků každá, což nás vyděsilo a proto jsme museli zasáhnout. Sourozenci Havelkovi jsou opravdu vodní živel. Zatím co malý Matyáš měl největší radost že si mohl namáčet ručník v louži u bazénu, jeho starší bratr Jonáš pečlivě vháněl vodu pod uvolněnou dlaždici chodníku, na kterou poté skákal a měl radost, že voda pod ním se rozstříkla. Víc než bazén se ale některým vojákům líbí sprcha vedle bazénu, ve které se sprchují náruživě i s ručníkem, jmenovitě Terka, Míša a ‚Matěj Macek. Velkou pochvalu udělujeme Janku Hlavatému za to, že se beze strachu zapojil do šachového turnaje. Kuchyně nám pomáhá a pro Honzíka Miesbauera vaří vegetariánská jídla.

Dnes máme v plánu další kola šachových skupin a přijede na přednášku i cestovatel a výborný šachista Šimon Heller, který nám ukáže a poučí o svých cestách v nepříliš turistických destinací.  

Povýšení dnes potká Honzu Žilavého za krásné hraní na flétnu při táboráku.
http://www.sachklub.cz/fotogalerie/letnitabor_2011.html
 
Dnes předáme další vzkazy pro naše vojáky, které přichází na mail. Vzkazy máme pro:
Davida Hýbnera od rodičů, Martina Jindu rovněž od rodičů, Mirka Svačinu od bratra

15.8.2011 13:10
Povyšujeme Jirku Berku na hodnost svobodníka za pomoc vedoucímu v nouzi.
Dnešní den začal šachama u 1.šachové skupiny, kde se také objevily nečekané výsledky. Honzík Žilavý podlehl Benovi Trojákovi a nebo Lukášek Dolanský nešťastně prohrál s Jonášem Havelkou. Jen co jsme dohráli, měli děti o zábavu postaráno, neboť v bodování chatek se nám objevili i 3 prasátka za včerejší bodování u chatky č.14 (Havelkovi a Mikulášovi) a při dnešním bodování je následovala se 3 prasátky i chatka č.18. kam se včera nastěhovali kluci Fišerovi. Zřejmě nastala chyba již při vybalování (Fišerovi, Šíma a Kováč). Také jsme s novým týdnem zahájili nové pravidla a to zejména u chování. Vedoucí připravili tabulku hrůzy, kde se týmům budou odečítat body za vulgarismy, nadávky, rvačky a podobně. Jen co se tabulka vytvořila, začaly se do ní psát mínusové body. Tak rychlé to tu je.
 
15.8.2011 19,15

Dnes od oběda prší a prší. Takže činnost byla hlavně klubová. Hrály se šachy – partie do turnajů. Odpoledne přijel Šimon Heller, který vyprávěl dětem o Náhorním Karabachu a Západní Sahaře. Na tu má nepříjemné zážitky, protože si vyzkoušel africké vězení. Důvodem bylo, že si vezl léky na oči a místní policie myslela, že jsou to drogy. Strávil 5 dní ve vězení. Na těchto webech se můžete o Šimonovi dozvědět více: http://hellersimon.cz/simon.php, http://www.hedvabnastezka.cz/cestovatele/simon-heller

Zdravíčko vcelku slouží, Daneček Troják se už cítí dobře. Nemá jíst tolik knedlíků, raději je měl dávat bráškovi. Byl den na piškotech, a je už v pohodě, bříško nebolí. Rovněž Matěje Macka přestalo bříško také bolet a dnes už lítal. Žádné nevolnosti se už nevyskytují. Děti dnes většinou trávily v chatičkách. Proběhl zde prudký déšť. Vzkazy předáváme pro: Ondřeje Kohouta a Honzíka Miesbauera. 


16.8.2011 10,15
Po včerejším dnu si povýšení zaslouží: Blanka Brunová bude povýšena do hodnosti svobodníka za nejlepšího řešitele diagramů. Dále také se svobodníkem stává Lukáš Humhal za pomoc kamarádovi při úklidu po zabijačce. A objevili se nám i první četaři. Těmi se za pomoc kamarádovi staly Míša Lorencová a Terka Šímová. Dále také Katka Žilavá dosahuje na hodnost četaře za obdivuhodnou aktivitu při natáčení videí.

Včerejší deštivé odpoledne jsme strávili v klubovně na přednášce Šimona Hellera. Pro děti si připravil poutavé vyprávění o Kavkazu a Západní Sahaře. Z některých dětí budou zřejmě právníci, protože se velmi zajímaly o africké trestní právo, zvláště o trest za krádeže. Z jiných budou lékaři, neboť je zajímaly nemoci a zdravotní stav Šimona. Zdeněk Matějček byl přednáškou tak nadšen, že se chce přidat k Šimonovi při další jeho expedici. Více informací na webu www.zapadni-sahara.cz . Po večeři se počasí umoudřilo a my jsme mohli hrát hru s názvem šifra. Cílem této hry bylo rozluštit text, kde se psalo o našem středečním výletě do Příbrami. Po včerejších zabijačkách je na chatkách lépe uklizeno, což nás těší. Zajímavé bylo sledovat proměny dětí z chat č.18, které při první zabijačce skandovali zničte chatku a vyhoďte madrace. O 10 minut později již byli v opačné pozici a stěžovali si, že se jim posmívali a říkali jim čuňátka. Ve velkém ohrožení je před dnešním bodováním úklidu je chata č.5 (Balcárek, Hybner, Kohout, Matějček Š.), kteří již mají 2 prasátka a včera utekli „hrobníkovi z lopaty“. Trestné body dnes dostane tým Gripenů (vedoucí Martina) kvůli nepříliš přátelskému chování Jonáše Hvelky.   

 
Pro rodiče: Co je zabijačka?
Která chatka obdrží 3x prasátko za úklid, koná se zabijačka. Znamená to, že všechny věci dětí musí opustit chatku a oni si vše musí znova pěkně uložit. V minulosti se na zabijačkách podílely i děti, ale protože k tomu přistupovaly s velkou radostí, která se přenášela až do brutality, je to již nyní jen na vedoucích. Je pravda, že děti asistují tím, že stojí před chatkou a vyvolávají jména věcí, které se mají vyhodit. Bývaly doby, kdy děti skandovaly "matrace, matrace...". Bylo vidět, že jim nic neříkalo, že je to majetek někoho jiného. Samozřejmě, že na tyto věci se nešahá. Zabijačky jsou velkým zpestřením dětí a celý tábor se na ně těší, koho to potká. Vše je bráno s humorem, zejména, když se pak vyskytují proslovy postižených " jééé to jsem celý týden hledal..." atd. Takže i rodiče to mohou brát s humorem, rozhodně děti u toho nepláčou spíše naopak.
 
16.8.2011 16,30
Dnes se relativně moc toho neděje. Proběhlo a ještě bude probíhat šachové dvojkolo. Skupina "A" hraje na elo, ostatní o vyšší výkonnostní třídy. Hraje se na 7 kol. Dnes se zvolilo dvojkolo z důvodu zítřejšího výletu. Naše zpravodajka nám zavolal, že se nemůže nyní dostat na web, protože se dnes celý den stále natáčí i zábavná videa, které budou moci rodiče posoudit až doma s ratolestí. A určitě s patřičným komentářem. Videa jsou jistě i součástí získání bodů do soutěže družstev. Dnes si naši vojáci ještě vyzkouší staré zbraně, a to střelbu z luku. Kdo je na našem táboře poprvé, tak věřte nejsou to jen obyčejné dětské luky, ale velice dobré. Musí se u nich dodržovat přísná bezpečnostní pravidla, neboť mají dostřel až 80 metrů a šípy mají kovové hroty. Střelbu se musí naučit a poslouchat výklad jak střílet, protože tětiva dobře štípe. I natažení luku pro některé nebude sranda, pokud chtějí, aby šíp doletěl patřičně daleko. Máme terče, ale letos jsme vzali i molitanové zvířátka, které mají trefit. Tak uvidíme jak se jim to podaří. Čekejte na večerní zpravodajství na naše webu.
 
17.8.2011 7,30
Dnes je druhý výletní den našeho letního tábora. Včera jsme vás informovali, že děti měly soutěž, ve které získávaly indicie, které měly napovědět, kam se dnes pojede. Výletním místem je město Příbram, konkrétně Hornické muzeum a jízda důlním vláčkem. Takže z našich vojáků se stanou permoníci. Je objednán autobus jednoho soukromníka, takže věříme, že vše dobře dopadne. Odjezd je v 9,15 a návrat v odpoledních hodinách. Věříme, že se výlet dětem bude líbit. Kinedryl je připraven, snad nebude zapotřebí. Pozdravy od rodičů dnes obdrží: Tomáš a Štěpán Koutný a Michalka Lorencová. Přejem všem příjemný výlet a šťastný návrat.
 
9,20
Tak autobus přijel, vše klape přesně. Na táboře je taková mlha, že od jídelny není vidět bazén. Je to tam už od včerejška. Až vyjedou z lesa určitě je bude zdravit sluníčko. Jedou všechny děti, i když včera pobolívalo bříško Péťu Dvořáčka a Aničku Tůmovou. Dnes je vše v pořádku.  
 
17.8.2011 15,50
Tak se děti vrátily před chvilkou z výletu. A jsou v pořádku, nikdo neblinkal. Navštívili jsme Hornické muzeum a projeli se vláčkem. Na této trase byl jen vláček, který jezdí po povrchu. Muzeum má 3 okruhy, ale každý na jiném místě města. A právě ten podzemní je v jiné části. Trochu nás to mrzí, ale nevadí. Příště zase vyzkoušíme jiný okruh. Na náměstí měly děti ještě rozchod. Nikoho jsme neztratili a všichni jsme se vrátili.  
Včera bylo nalezeno klíšťátko u Ondřeje Kohouta, ale vše je zatím v pořádku. Děti po příjezdu letí do bazénu. Večer se budou dávat na web další fotky, takže se máte na co těšit.
Vzkaz bude předán Terce Šímové a Radku Šímovi, Ladě Doležalové a vzkaz máme i pro kluky Fišerovi.

17.8.2011 19,05
Ospalé ráno rozvířil až přijíždějící autobus, který nás odvezl na celodenní výlet do Příbrami. Svezli jsme se hornickým vláčkem, kde jsme se divili, jak to, že se tam mohli 4 velcí havíři vejít, když děti s tím měly problém. Při prohlídce hornického muzea jsme viděli například těžební šachtu, důlní vozíky, těžební a ražební nářadí, historický vůz hasičského sboru a mnohé další. Děti si mohly některé náčiní vyzkoušet (některé stihly i zničit). Po prohlídce měly rozchod na místním náměstí, kde doplnily zásoby sladkostí a chipsů, které jim byly posléze zabaveny vedoucími a zdravotnicemi. Návrat na základnu mnohé zmohl tak, že cestou usnuly. Po příjezdu se hromadné konalo mytí v bazénu. Následovalo dotáčení bojových filmů a také nastalo bodování úklidu. Při tom štěstí už nepřálo chatce č.5 (Balcárek, Hybner, Kohout, Matějček Š.), kteří dostali už 3 prasátko a tudíž nastala zabijačka.
http://www.sachklub.cz/fotogalerie/letnitabor_2011.html
17.8.2011 21,30
Je noc a na našem táboře právě probíhá noční hra. Byla utajena. Na tuto hru se každoročně někdo těší, někdo naopak. A přesně i takové názory pak zaznívají. Pak slyšíte "já jsem se vůbec nebál" jiní dělají hrdiny, ale raději se drží kamaráda. Co se letos vymyslelo se dozvíte ráno. Nejčastěji se musí děti dostat na uvedené místo, které osvětlují než svíčky, a tam se musí podepsat. Je to podobné jak v českém filmu "Ať žijí duchové". 
Zajímavě se odehrává turnaj 1. skupiny se zpočtem na elo. Po 4. kolech vede Jonáš Havelka 3,5 bodu, stejmě je na tom Martin Bruna. 3. místo drží Honza Žilavý 3 body, když v 2. kole prohrál s Benem Trojákem. 4. místo Honzík Miesbauer a Lada Doležalová 2,5 bodu. atd. Ve výsledcích dosavadních kol naleznete výsledky: Jirka Berka v 1. kole porazil Blanku Brunovou 3. nasazená, Jonáš v 2. kole porazil Lukáše Dolanského, v 3. kole Lada s Kačkou opět remis, Honza Miesbauer remizoval s Jonášem. Ve 4. kole Lada porazila Blanku, Martin Bruna porazil Honzu Miesbauera. Zítra pokračujeme 5. kolem a půjde do tuhého. Hrají dvojice: Havelka - Bruna, Miesbauer - Žilavý, Doležalová - Dolanský L., Troják - Brunová, Berka - Humhal J., Dolanský M. - Macek, Humhal L. - Šejvl, a Kačka má volno.

18.8.2011 9,00
Po noční hře jsme se probudili do krásného slunečného rána. Již zmiňovaná noční hra probíhala od 22:00 cca do 23:30. Byly vyznačeny dvě trasy. Lehčí, bez strašidel, procházely mladší děti. Těžší s hodně strašidly byla jako dělaná pro velké borce. Lehčí trasu prošli bez obtíží skoro všichni až na Sebíka Mikuláše a Míru Svačinu. V té těžší už to bylo o poznání zajímavější. Prošli ji sice všichni, ale mnozí to nezvládli sami. Proto jsme se rozhodli povýšit všechny vojáky, kteří se nebáli a prošli trasu bez problémů. Povýšeni však nebudou: Sebík Mikuláš a Míra Svačina za neprojití trasy; Ben Troják, Štěpán i Zdeněk Matějčkovi a Vojta Fišer, kteří neuposlechli rozkaz a šli ve dvojicích; Honzík Balcárek za vulgární nadávky během cesty na strašidla a Martin Bruna za nevhodné chování vůči vlastní sestře. Tolik k Noční hře. Při snídani se rozběhl boj o telefonní čísla tří mladých slečen z kuchyně. Dnes se o ně ucházeli Štěpán Matějček, Peťa Šejvl i Honzík Balcárek. Uvidíme jak se jim zadaří.
 
18.8.2011 9,40
Na táboře se stále něco děje. Teď jsme na cestě do táborské nemocnice s Terezkou Šímovou - zřejmě vyvrtknutý kotník a Blankou Brunovou se zády (odraz předcházející informace). To jsou vždy ty méně příjemné věci. Ty příjemné jsou, že před 3 minutami si Štěpán Koutný SÁM vytrhl zub a donesl ho našim zdravotnicím. Nu lepit zpět ho nebudeme. Půjde do "čistírny". 
 
18.8.2011 17,15
Šachový turnaj jde do finále. Turnaj "A" opustil Martin Bruna, dosavadní vedoucí hráč. Z dnešních výsledků jsou zajímavé: Havelka - Bruna 0 : 1, Miesbauer - Žilavý 1 : 0 Doležalová - Dolanský L. 0 : 1 Troják - Brunová 0 : 1 Tak uvidíme. V boji o 3. vt. má hodně blízko Honza Svoboda. Má plný počet bodů - 5, a tak už mu zbývá získat jen půl bodu "a je to doma". Trochu obtížnější situaci má Anička Tůmová, ale je to v jejích rukách. Pokud obě poslední partie vyhraje, uhraje si také 3. vt. Dnes ji čeká ještě Míra Svačina a zítra se dá očekávat buď Petr Švanda nebo Petr Dvořáček. Ve skupině o 4. vt. je suveréní Radek Šíma. Pokud vyhraje turnaj, tak jen potvrdí, že si ji uhrál v červnu oprávněně. Dobře se drží Hýbner, Lorencová a E. Mikuláš. Malej Sebík je jediný bez bodu, ale už sama účast je velký úspěch. Vždyť prošel naší šachovou školkou, kde se zatím učil tahat figurkami. Je to jeho první turnaj a to půjde v září teprve do 1. třídy!!! Věřím, že ho to neodradí, spíše naopak a bude chodit do našeho oddílu. 
Povýšení. Katka Žilavá dosáhla jako první hodnosti rotný. Zdraví: obě dnešní pacientky se vrátily po návštěvě lékaře zpět do tábora. To jsme rádi.
 
18.8.2011 20,30
Odpoledne probíhalo filmování a relax u bazénu. Teď večer probíhají předposlední šachová kola. Žádné vzrůšo se zatím nekoná. Rodiče upozorňujeme, že dnes naposledy předáváme vzkazy. Poslední vzkazy obdrží: Štěpán Koutný od maminky, že má přivést vytržený zub (ano má ho schovaný) a Ondřej Kohout od maminky.
Zítra budeme uveřejňovat poslední informace. Všem, kteří dosud sledovali naše on line informace děkujeme, omlouváme se za případné překlepy, někdy psáno vše v rychlosti. Všechny rodiče žádáme o zaslání potáborových informací, které získají od dětí, zejména nás zajímají negativní věci, co se dětem nelíbilo, která hra se nám nevydařila a děti se nudily, jak hodnotí vedoucí a zdravotnice a vše co by nám pomohlo k vylepšení naší činnosti. Budeme jedině rádi, když se uvidíme i příští rok v létě, možná zase na jiném místě, třeba i v jiném složení. Vše bude záležet i na Vašem hodnocení. Pokud někdo něco zapomene na táboře uveřejníme v rubrice Ztráty a nálezy ve fotogalerii. Je nám jasné, že o špinavé prádlo se málo kdo přihlásí a my to prát nebudeme.
 
19.8.2011 9,00
Tak tu máme předposlední den, lépe řečeno na hry a zábavu poslední. Včera večer nakonec hrála než nejsilnější skupina, a tak než výsledky na čele: Blanka porazila Honzu Miesbauera, Honza Žilavý porazil Jonáška, Lukášek Dolanský porazil Jiříka Berku. Jinak ještě vyhráli - L. Humhal, Beník, Lada i Katka. Dnes dopoledne se hraje poslední kolo a čeká se kdo vyhraje turnaj, protože stále vede Martin Bruna, který ale už nehraje. Má náskok 0,5 bodu. Ostatní skupiny hrají předposlední kolo. Je to dáno i časem na partii. Skupina "A" hraje 2 x 1 hodina, ostatní 2x 25 minut.
Je zde pěkné počasí, děti jsou v pořádku, nikomu se zřejmě nestýská, ale to uvidíme až zítra. Kdo bude "bulet" více, zda maminky, nebo děti. Loni "vyhrály" maminky. Dětem se moc domů nechtělo.
 
19.8.2011 17,00
Tak je vše dohráno. Už nás čeká jen vyhodnocení družstev a předání cen a možná závěrečný táborák (podle počasí).
Šachovou skupinu "A" vyhrál Jan Žilavý (nasazený jeko 1) s 5 body. 2. místo získal Jonáš Havelka 4,5 bodu a 3. místo Jan Miesbauer 4,5 bodu.
Šachovou skupinu "B" vyhrál Jan Svoboda 7 bodů, 2. místo Anička Tůmová 5,5 bodu (oba si uhráli 3.vt.) 3. místo Petr Švanda 4 body.
Šachovou skupinu "C" vyhrála Michalka Lorencová před Radkem Šímou oba 6 bodů, 3. místo Janek Hlavatý 5 bodů, 4. místo Ondřej Kohout 4,5 bodu. Všichni si uhráli 4.vt. Tato třída o půl bodu utekla : Janu Balcárkovi, Eriku Mikulášovi a Zdeňku Matějčkovi. Škoda. Ale celkově lze jejich výkon hodnotitt pozitivně. Všechny výsledky a pořadí najdete na:  http://www.sachklub.cz/souteze-jednotlivcu/lst_2011.html  
 
20.8.2011 7,00
Hlásíme K O N E C
Tak tu máme konec našeho letního šachového soustředění. Přes noc se kopírovaly CD pro děti, kde rodiče najdou natočená videa a mnoho fotek z tábor. Večer probíhalo dlouho vyhodnocení a oceňování. Věříme, že naši vojáci vám udělají radost. 
Žádáme rodiče, aby si vyzvedli své ratoleti mezi 10 -11 hodinou. Snažte se tento čas dodržet, dříve to nemá cenu, protože se musí uklidit areál a chatky, později raději ne, abychom děti nemuseli utěšovat, že tak špinavé vojáky doma nikdo nechce. 
Ještě jednou žádáme všechny rodiče o jejich vyhodnocení naší činnosti. I Vaše názory zveřejníme (pokud nebudete proti) a z negativních postřehů si vezmeme ponaučení. Děkujeme Vám za důvěru, za sledování zpráv z tábora a naší podporu.
Všechny děti, které se něco naučily z šachu zveme samozřejmě do naších šachových kroužků, které začnou probíhat od 5. září na jednotlivých školách v Táboře a Sezimově Ústí. Zejména bychom rádi viděli ty, kteří dosud nechodili a na táboře dosáhli dobrých šachových výsledků.   
 
N a s h l e d a n o u
A to už je opravdový konec zpráv.

Kalendář akcí na Leden 2022

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Zobrazit všechny akce