ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2020 v září - zde více

LT - Vráž u Písku 2012

18. srpna 2012 16,15 hod.
Dobrý den, vážení přátelé našeho oddílu a šachového soustředění. Začíná on line přenos ze šachového soustředění. 
Základní informace: na tábor dorazili všichni účastníci. Leona (zástupce hl. vedoucí) s Hankou (zdravotnicí) vybraly doklady od rodičů a děti se ubytovaly. V 14,30 proběhlo poučení o chování na táboře, bezpečnostní pravidla, rozdělení do družstev a do šachových skupin. Ke svačince byl meloun, pouze Mikuláš dostal jablíčko, protože melounek nesmí. Momentálně jsou děti u vody. 
Došlo ještě k drobné změně v ubytování, a to, že Matěj K. odjel domů (stýskání po mamince, ale věříme, že se třeba ještě vrátí. Vždyť je to velký fotbalista a ve středu najíždí jeho kamarád Petr L..) Takže malý Honzík R. se přestěhoval k Jakubovi S. 
Upozornění pro rodiče:  všechny děti (moc jich nebylo), které měly u sebe mobil, je mají v úschovně v místnosti vedoucích. Dohodnuté pravidlo je: v cca 19,00 hod. se podívají, zda jim někdo volal či ne a vyřídí si hovor. Mobily jsou jinak vypnuté. 
Psaní dopisů - zjistíme na poště, zda jsem pošta vozí. Jinak vzkazy mailem předáme.

20,00 hod.
K večeři byly vepřové kotlety s rýží. Byl zde i spolumajitel hotelu Lázně Vráž a dohodli jsme společný postup pro výdej stravy. Kuchař v hotelu je bezvadný a velice příjemný. Zjistili jsme kdo je malý vegetariánek a nechtěl maso. Škoda, že nemáme oddílového pejska. Děti se přejedly, a tak byly i zbytky (i maso). Zítra k obědu už se někteří těší na špagety - dlouhé žížaly. Družstva si vymyslely názvy. Zahájili jsme šachové přednášky a rozdali tématické diagramy. Někteří se pustili i do logických her, které jsme připravili. V obležení jsou stoly na pinčes, holky se pustily do kroketu, už se hrálo  ringo. Na mobil si zatím nikdo nevzpomněl, tak se rodičům za děti omlouváme. Maminky neplakejte, děti nemají čas. Uvidíme večer. Kdo přijel a neměl kamaráda, tak už si ho tady našel, nikdo není stranou. Zatím žádný úraz. Dnes jsme děti nezapojovaly do úklidů - stoly po večeři či další, ale zítra už začne směna.

20,30 hod.
začínáme sledovat i mistrovství Evropy mládeže v Praze. Lukáš Dolanský v kat. H10 dnes prohrál. Nic se neděje fandíme dál. Začíná být šero, večerka je v 21,00 hod. Takže za chvilku proběhne nástup na večerní hygienu. A máme tu první vzkazy pro malé šachisty od rodičů. Honzíkovi i Mírovi je ještě dnes předáme.  Dobrou noc a sledujte naše přenosy a buďte v klidu. Brzy budou i první fotečky.

19. srpna 2012 6,45 hod.
Dobré ráno, vychází sluníčko, přestože děti mají budíček až v 7,00 už jich několik po areálu pobíhá - Matěj Z. Míra S, Radek Š. a vidím Aničku T. Malé holky si v noci (cca 23,00) vyrazily na záchůdek. První "úraz" zaznamenán u naší zdravotnice - boule na hlavě  nikdo ji neošetřuje (neumíme to). Zážitek měla  Leona s dodávkou pečiva - byla vzhůru od 4,45 a čekala. Pak mě budí, že ještě nepřijeli. Když jsem se vymotal z vyhřáté postýlky vidím pečivo dávno složené ve stanu. Takže přijeli dříve. Rohlíky jsou parádně velké - poctivé. Takže už se připravuje snídaně - rohlíky, máslo, marmeláda a med (dárek od Žilavých). Je výborný. Za chvilku utužíme těla v podobě rozcvičky. Na dnešek noční hlídka nebyla. Míra S. mi říkal, že v noci musel do spacáku. Myslel, že v kraťasech a ležení na dece bude stačit. Přeci jenom rána jsou chladná.

7,30 hod.
Budíček proběhl v podobě hudební produkce. Z postele děti chtěly vytáhnout Jakuba H., který se ještě více zavrtal do spacáku. Janek H. byl sice už od půl sedmé vzhůru, ale na nástup přišel ještě v pyžamu. Rozcvička začala přehazovanou a pak družstva se rozeběhla do okolí. První trestík za necvičení obdržel Matěj Z. Anetka S i Maruška T. jsou v pohodě, upozornil jsem je na úklid v chatce. Vedoucí rádi dávají prasátka a pak může nastat "zabijačka" v podobě vystěhování všech věcí z chatky a nový úklid. Oblíbená činnost dětí. Dopoledne po snídani budou přednášky, i pro Klárku D. a Adama D. (nešachisty) se dělají přednášky - základy šachu.

11,00 hod.
Pozdravy obdržely a předali jsme - Míra S., Klárka D. Anička a Maruška T. Jsme rádi, že se maminky starají o zvířátka dětí doma. Až přijedou určitě se opět chopí svých povinností. Už jsme zjistili, proč některé děti měly potíže usnout. Byly za tím litry kofejnových nápojů, které si děti přivezly a pily je celý večer. Děti jsme poučili, aby si zásoby daly do skladu kuchyně, kde je i chladno. Začalo bodování chatek. Zatím žádná pohroma. Sluníčko si však zasloužily jen holky Tereza Š. a Zuzka H.. Největší zkáza je u Honzíka R. a Kubíka S. jen 2 body. Oni se uklízet určitě naučí. První drobný úraz - odřené koleno ze sportování u Luboše S. Jinak na táboře je pohoda a sluníčko. Jdeme na oběd, ke svačince byly švestičky od "Hujerů".             
              
15,00 hod
Sluníčko svítí a pálí čím dál víc a víc. Děti právě vyrazili směr koupaliště, kde se pěkně zchladíme.  Již včera také proběhla dětská porada ohledně názvu jejich týmů. Vybírat nejlepšího bylo jako každý rok pěkně zapeklité. Nakonec jsme nejvíce ocenili rýmovaný název družstva Adama, kteří si říkají "Hora špeku na útěku". Tým pod vedením Jardy si přezdívá "Kill mazlíčci" a Danův oddíl si vybral název "Teorie velkého Dana". 

18,30 hod
Koupání nás nezbavilo všech sil, a tak jsme ještě před večeří stihli přetahování lanem. Tuto disciplínu vyhrálo Danovo družstvo - " Teorie velkého Dana". Za odměnu toto družstvo dostalo nejen body do celotáborové hry, ale i právo jít první na večeři, kterou vzali opravdu útokem. V závěru přetahovačky došlo i na exhibici vedoucí proti dětem. Po úvodním zahřívacím zkušebním kole, které vedoucí jasně vyhráli se do toho děti tak opřely, že smetly vedoucí 2:0. Stále žádně zdravotní obtíže nejsou. Jelikož letošní ročník je pod názvem BOJ O PŘEŽITÍ, vyrazí zanedlouho oddíly stavět své bunkry v lese. Tato hra bude klíčová a vítězné družstvo získá imunitu v podobě omluvenky ze zítřejší rozcvičky. Takže je opravdu o co hrát. Šachový turnaj se nám dnes rozběhl 1. kolem a jako vždy se i tentokrát objevily i zajímavé výsledky. V turnaji A porazila Anička T. Ladu D.; Honzík Ž. potvrdil svoji sílu a porazil Kubu H.; Lukáš H podlehl Jirkovi B.; Luboš S remizoval s Petrem Š. V turnaji B Mikuláš P. porazil Matěje Z.; sourozenci Šímovi porazili své soupeře Jirku P. a Janka H.; holčičí souboj vyhrála Zuzka H. proti Olexandře K. V turnaji C byla jediná výhra a tu získal Pepa K. proti Marušce T.; ostatní partie skončily remízou. 

20.srpna 2012 7,15 hod. 
Předané vzkazy - Anetce a Kubovi S., Honzíkovi R., už včera sourozenci Terka a Radek Š., Luboš S. i od dědečka a babičky Mírka S. 

20.srpna 9:00
Dobré ráno milí rodičové, prarodičové a ostatní čtenáři našeho webu. Opět jsme se probudili do krásného slunečného dne. Ale zpět ke včerejšku. Po večeři se děti vydaly stavět bunkry. Tato soutěž byla o imunitu - vítězné družstvo nemuselo dnes na rozcvičku. Tato motivace děti vyšponovala k výborným výsledkům. Všechna družstva se vydala ze všech sil, aby ráno nemuseli cvičit. Musím uznat, že letošní výtvory byly perfektní u všech týmů a vybrat toho nejlepšího byl opravdu oříšek. Důvtip bunkrů nespočíval jen v jeho dokonalém maskování v terénu, ale že fantazie dětí nezná meze dosvětšuje i zabudování suchého záchodu, lavičky v podobě klády, rozhlednu a dalších podivuhodných vychytávek. Po dlouhém a náročném hloubání a dloubání jsme rozhodli, že z rozcvičky uvolníme tým Jardy - Lukáš H.; Radek Š.; Anička T.; Zuzka H.; Anetka S.; Ondra K.; Matěj Z. a Ondra H. - kteří se představili nejen jako schopní stavitelé ale i jako zdatní zálesáci. Právě probíhá soutěž s názvem PAMATOVÁK, která děti prověří nejen z hlediska rychlosti, ale především jejich paměti. Žádný úraz ani klíště není.

14,00 hod.
Už připravujeme pro naše čtenáře a sledovatele našeho webu "Fotogalerii z letního soustředění" na:  http://www.sachklub.cz/fotogalerie/letnitabor_2012_1.html

15,00 hod
Teplo nás tu opravdu sužuje, a tak přes největší pařáky jsme schovaní v klubovně a hrajeme šachový turnaj. Jako každý den, tak i dnes se chystáme k vodě, kde na děti čekají hry a soutěže. Dopolední soutěže jsou za námi a my už také víme vítěze. Hru zvanou pamatovák nejlépe zvládl Jirka Berka, který trať proběhl nejrychleji a co je důležité, také si pamatoval všechny obrázky, které cestou potkal. Druhý skončil Kuba Humhal a třetí Lada Doležalová. Oddílově nejlépe zvládli tuto trať chlapci a dívky Danova družstva. Souběžně s pamatovákem se střílelo z luku. Nejpřesnější mušku pro tentokrát měl Radek Šíma, po něm Lukáš Humhal a Anča Tůmová. Celkově vyhrálo družstvo vedoucího Jardy. Ode dneška se nám také rozběhlo natáčení videí, které děti dostanou spolu s fotkama na CD.

21.8. 10,00 hod
Dobré ráno, i když dnes poněkud propršené. Dnes je na pořadu dne celodenní výlet. Děti s vedoucími se vydali na vlak do nedaleké Vráže, aby odjeli do Protivína kouknout se na krokodýly a do zoologického muzea. Máme za sebou záživnou noc - 12 odvážlivců (Anička a Maruška Tůmovi, Janek Hlavatý, Lada Doležalová, Saša Kotsyba, Mikuláš Pecl, Anetka Stinková, Kuba a Lukáš Humhalovi, Jirka Berka, Radek Šíma a Ondra Hájek) se spolu s vedoucími vydali do lesa, aby zde strávili noc pod širákem. Založili tábořiště na nedaleké louce a rozdělali oheň, na kterém si pak opekli buřty a chleba. Noc byla krásně teplá a jasná, nicméně po 4.hodině ráno se začalo blýskat a mírně poprchávat, proto se celá skupina přesunula zpět do tábora, kde dospala zbytek noci. V hrách se velice daří Danovu týmu, který vyhrává jednu soutěž za druhou. Žádné úrazy, žádné klíště, jen jedna tříska u Klárky.

19,15 hod.
Vzkazy jsme předali – Terce a Ráďovi Š., Marušce a Anče T., Zuzce H., Honzíkovi R., i Ondrovi H.. Děti se vrátily z výletu sice unavení, ale plný zážitků. Všem se výlet líbil. Vykoupily tam suvenýry a řada z nich si pořídila vajíčka krokodýlů. Takže doma napouštějte vany pro malé krokodýlky. Sice nevíme, jak to budete dělat s koupáním, ale co neudělat pro děti. Po příjezdu z výletu šly všechny děti povinně do sprch a na lékařské klíšťové kontroly. Klíště bylo u hl. vedoucí a u jednoho „klíštěte“ –  Maruška T. držela klíště lesní. Jinak vše ok. Děti jsou už po večeři, promýšlí videa a ještě je čeká 3. kolo turnaje. Noční hlídku má družstvo Dana. Takže do 2 hodin budeme klidně spát. Žádný úraz, pouze Ondra K. chtěl sebou vzít velký reklamní poutač na zmrzlinu.  

21,15 hod
Všechny vzkazy jsou předány. Těší nás, že se Míra S. naladil na vtipnou notu a pusinka mu jede o sto šest. Velice musím pochválit Honzíka R., který se o nás velice svědomitě a opravdu čiperně stará během táboráku. Zřejmě razí heslo, že oheň prostě nesmí zhasnout, a tak neponechává nic náhodě.  Vznikají tu i nová kamarádství, za co jsme velice rádi. Zejména dívčí spolek Terka Š, Klárka D. a Zuzka H. neustále brebentí a z večerky si hlavu nelámají. 

22.srpna 2012 11,00 hod.
Noční hlídka dopadla dobře, družstvo Dana hlídalo dobře až do 2 hodin. Začaly hlídat malé děti - Maruška T. Jiří P. a Jakub.S. Nepodařilo se vzbudit Terku, která se zamkla v chatce. Naopak Saše se hlídka líbila, že chtěla hlídat až do rána. Rovněž jsme sledovali hvězdy, k tomu jsme si zhasli po celém táboře. Byl opět i táboráček. Nad ránem nám začalo tady pršet, ale od 9 hodin už svítí sluníčko. Dopoledne najeli zbývající kluci - Lukáš P. , Ondra a Petr L. Proběhlo 4. kolo, tak dáváme do tabulky výsledky. Nikdo není zraněný - žádný úraz.  

14,00 hod
Chtěli bychom pochválit šikovné děti, které nám pomáhají s udržováním čistoty a pořádku v táboře. Každý den služební oddíl zametá a vytírá podlahu v jídelně a pod umyvadly v umývárnách. Mnoho dětí si tuto činnost vyzkoušelo úplně prvně. Proto po nich občas musí loužičky utírat vedoucí. Chtěla bych zde moc pochválit Davida T. a Klárku D, kteří nejenže přiznali dosavadní nezasvěcenost, ale k mému obdivu poprosili o výklad a rady. Jejich pracovní výsledek byl nejhezčím za uplynulé dny. Věříme, že budou maminkám výbornými pomocníčky. 
Pro boj o přežití je důležité umět zachránit raněné kolegy a umět rozdělat oheň. Proto měly děti za úkol sestavit nosítka, přenést raněného člena týmu a rozdělat oheň, aby neprochladl. Toto nejrychleji zvládl tým Teorie velkého Dana. Během této soutěže se zažilo spoustu legrace. Kill mazlíci byli poslední, neboť jim raněný několikrát propadl nosítky. Poté nedokázali rozdělat ani oheň. Nicméně se nechtěli vzdát a přemýšleli, jak založit oheň, když vyplácali všechny sirky. Dokonce padl nápad založení ohýnku za pomoci brýlí. Ale ani to se nezdařilo, protože ke svému pokusu použili brýle sluneční.
Také v bodování úklidu v chatkách a stanech se dějí divy. Za včerejší den se nám sešli dokonce 4 prasátka. Kompenzují to snaživé slečny Anička a Maruška T. a Terka Š. se Zuzkou H., které dostaly sluníčko.

23. srpna 2012 8,45 hod.
Včera odpoledne probíhala další soutěž  šátek. Trochu tvrdší soutěž prověřovala i rychlost. Drobnou odřeninu si udělal Jiřík P. a Ladu potrápil kotník. Přesto se zapojili všichni. Zajímavé byly i souboje sourozenecké či velkých kamarádů. Proběhly další šachové přednášky a to zejména, že se schylovalo k bouřce. Večer jsme dětem promítali loňská videa jako náměty pro jejich letošní práci. Už vymýšlí zajímavé scénky. Někde se toho ujal úzký okruh režisérů (rejžů) - velice populární je dvojice Anička se Zuzkou. Na vedoucího Dana zase chytají úžasné scénky. Loni ho topili, letos ...(neprozradíme). Noční službu měl např. nejmladší Honzík s Jankem, dále Klárka atd. Malý dětem jsme pomohli s úklidem chatek a stanů, aby získali sluníčko. U Honzíka jsme museli sbírat řadu papírků od bonbónů, a Kubíkem si to dobře rozdělili a tak jim věřím, že budou hodně blízko sluníčka. Totéž platí i u malých holek Marušce a Anetce. Poskládaly si prádélko, zametly a upravily i stolek s lesní "kytkou". Do táborové party dobře zapadli "nováčci" Lukáš P. Petr L. i Ondra L. Ondra L. se hned kamarádil s Ladou a Sašou. Spory mezi dětmi moc nejsou, řešili jsme jen jeden problémek. Oba jsou temperamentní, tak je asi rozmístíme do jiných stanů. Co se týče zdraví, je vše ok. Ranní rozcvičky prověřují zdatnost dětí, ale udělat most to je pro řadu umění.
Protože začíná pražit slunce, činnost je jasná - úklid a sušení prádla a spacáků. 

14,00 hod.
Jsme po obědě a děti odešly se koupat. Přeci jenom je "pařák" a u vody bude dobře. Dopoledne proběhly šachové přednášky. Poté měly děti i volněji na stolní tenis a další zábavu. Před odchodem na koupaliště proběhlo vyhodnocení úklidu. Tak nejprve to dobré- 3 chatky dívek dostaly sluníčka, mezi nimi ty nejmladší Anetka a Maruška. Takže snaha se jim vyplatila. Kluci uspěli také dobře (Honzík R. s Kubou S.) žádné prasátko nedostali. Naopak proběhla první "zabijačka" stan č. 7 - Ondra K. a David T. Co to znamenalo řada našich stálých účastníků ví, a těší se vždy na to. Všechno ze stanu VEN. Když si neumíte držet alespoň nějaký pořádek. Za povzbuzování dětí - matrace,matrace, boty,boty atd. a pokaždé jásot, že to šlo ven, bylo během chvilky vše ze stanu na sluníčku před stanem. Opačně zněly hlasy - "jé karta pokémovů, tu jsem hledal" nebo "moje plavky konečně je mám" atd. Závěrečné foto kluků na svou horou věcí s úsměvem to jen dokládá, že to čekali. Potají mi řekli, že si to zopakují. Pak je čekalo asi cca 20-minutové uklízení věcí zpět. Naučili se dát prostěradlo na molitan - spíše to byl zápas, vše co se nahromadilo do koše už není pod postelí, ale v koši Už mají i oblečení složené. 
Zdraví v mezích normálu, Ondra K. má odřené koleno, protože zakopl o stan když běžel. 
Odpoledne čeká děti zajímavá zdravověda o imunitu (tj. nemusí na rozcvičku), šachy a volno.

21,00 hod.
Tak trochu o té zdravovědě. Musíme přiznat, že tentokráte jsme úvodní přednášky vynechali. Realita života je někdy tvrdší a není nutné nic si namlouvat, že se to nemůže stát. Takže pro děti jsme připravili 3 stanoviště, na která neviděly, co je čeká. Cílem bylo sledování chování dětí, poslouchání, co by a jak dělaly, a to se hodnotilo. Po skončení následovalo vyhodnocení, informace o činnosti, životní zkušenosti a samozřejmě příběhy ze zvládnutých situací k zasmání. 
Musíme přiznat, že obdiv patří většině dětí od nejmenších po zkušenější (někteří navštěvují kroužky zdravovědy či zdravotní kurzy). Je také pravda, že naši "figuranti" vypadali hodně reálně, a tak 4 kluci to trochu nezvládli a museli být z akcí odvedeni a utěšeni čokoládovou ňamkou. Dokonce jeden klučík se rozplakal. Myslíme si, že i toto je pro ně poznání, že kdyby se jim to reálně stalo, nebyli by asi schopni nikomu pomoci. Věříme, že i rodiče jim poté pomohou, jak tyto situace zvládat.
Situace č.1 - byla z lesa - Ušknutí zmijí (jeden figurant) a šok (druhý figurant). A jaký byl i průběh? Radek navrhoval vysát jed, u šoku figuranta profackoval, Lukáš H. při snaze rychle zakročit odhodil kšiltovku tak, že trefil kamarádku z družstva, Mikuláš chtěl ušknutému dělat umělé dýchání. Lukáš H. ještě zabodoval tím, že tam bylo připraveno občerstvení pro pacienty a on ho nejprve vypil. Tato situace byla hodně zábavná.
Situace č.2 - Dva se poprali, pořezali, pobodali a zlomili si ruku - figurant měl střep v ruce, bodné rány v břiše a další řezné rány. Zde nám šlo o to, jak děti rychle zmonitorují situaci a rozhodnou, koho dříve ošetřovat. U jedné skupiny bylo zaznamenáno nejprve uklizení nože do pouzdra či kopání do střepů kolem?! Zde se družstva dokázala většinou orientovat dobře, obvázání ran hodnotíme rovněž dobře. Pouze dávala přednost figurantovi se zlomeninou před figurantem s bodnou ranou v břiše. Rovněž hýbání s pobodaným nebylo to pravé ořechové. Honzík R. chtěl hned střep vyndat z rány. Z této akce nám odešli 2 kluci.
Situace č.3 - Dennodenní realita autonehoda - jedna figurantka pod autem pomlácená se zlomeninou, odkud koukala kost, všude jí tekla krev a hysterický křik, pláč a žádost o vodu. Druhá figurantka v autě nepřipoutaná, narazila na volant, zlomená žebra, rozbitá hlava v bezvědomí. Leonu z auta vytahovali někdy tak brutálně, že by jí ještě více ublížili. Chtěli nahmatat puls, spíše jí zamáčkli ohryzek. Stabilizovanou polohu jsme u některých hodnotili, že "ožralové" leží lépe. Někdo chtěl volat záchranku na čísle 154 - to by se asi nedočkal. Někteří vytahovali Kačku z pod auta a ta ječela ještě více. Radek zde zabodoval - jediný vyndal trojúhelník a dal na cestu, vzal si i reflexní vestu. Jeho sestra Terka byla hodnocena velice dobře za nápady, které navrhovala. Někteří prováděli kontrolu tepu na místech, kde je nenajdete. Výčet zážitků by byl ještě dlouhý. Trochu obavu jsme měli i u Zuzky H. a Davida T. David se moc nezapojoval a stál raději stranou. Kdo vyhrál se dozvíme později. 

Vzkazy jsme předávali Honzíkovi R., Aničce a Marušce T., Zuzance H. a dalším. 

Večer se hrálo další kolo a dohrávky partií.                                        


24.8. 11,00
Dobrý den. Tak nás čeká druhý výlet, a to do Píseckého zemského hřebčince, kde si děti poslechnou zajímavé povídání o koních. Nyní již sedí ve vlaku směr Písek. Výsadu dovozu na vlakové nádraží autem měli: Lukáš P. (aby se neunavil a mohl ještě ujít cestu v Písku), Honzík R. (pro rychlejší přesun) a Terka Š. (pro bolavé koleno), která nás uprosila, aby mohla na výlet, prý došly sušenky, tak musí doplnit zásobu. Děti budou v Písku celý den a vrátí se až na večeři. Na tu se všichni těší, neboť budeme mít buchtičky s krémem. Mňam. Na dnešní noc hlásili silné bouřky, a tak vedoucí drželi hlídku po celou noc až do rána. Ale postihla nás tu jen slabá přeprška. Mezi tím co děti budou na výletě, proběhne v táboře bodování úklidu. Tu na starost dostal Adam, známý jako přísný zastánce čistoty :-). Jelikož dokonce 4 stanům hrozí třetí prasátko = zabijačka, objevili se tu i úplatky pro Adama, aby zavřel všechny oči. Na ty však nedbáme a všechny po zásluze odměníme bodíky, nebo obrázky sluníčka či prasátka.

18,00 hod.
I dnes předáváme vzkazy dětem - Radkovi a Terce, Jirkovi B. Marušce a Aničce, Ondrovi H.
Děkujeme všem, kteří sledují naše zprávičky ze soustředění. Internet nám občas vypadává, ale i přes potíže mobilního internetu se Vás snažíme o nejdůležitějších věcech informovat. Kdo jste ještě neviděl nové fotky, můžete se podívat zde:  http://www.sachklub.cz/fotogalerie/letnitabor_2012_1.html

21,00 hod
Dobrý večer všem našim čtenářům. Děti mají za sebou v pořadí druhý celodenní výlet. Děti vyfasovaly balíčky, které vzaly za své již na nádraží ve Vráži. Na programu byla prohlídka Zemského hřebčince v Písku. Na místě jsme byli s časovou rezervou jedné hodiny, a proto děti v boji o přežití vyrabovaly místní benzínovou pumu. Poté jsme se vrhli na prohlídku, kde se dětem více než koně, líbila malá koťátka. Sledovali jsme závody tažných koní, výklad paní průvodkyně a několik vzácných koní jsme si mohli pohladit. Paní průvodkyně nás chválila za chování během prohlídky až do doby, kdy si všimla, že několik našich dětí hrne do kanálů VELKÉ MNOŽSTVÍ kamínků. Poté jsme se odebrali na průzkum města (místních občerstvení a hračkáren). Toto město vidíme jako rizikové, neboť si děti ve velkém nakoupily střelné zbraně (plastové samopaly). Ušetřeny nájezdu našich přeživších nezůstaly ani místní cukrárny, stánky se zmrzlinou, regály s brambůrkama a dalšími sladkostmi. Následovala cesta zpět za doprovodu hlučných samopalů. Vzhledem k tomu, že k večeři byly buchtičky s krémem, nasadili jsme vražedné tempo pro návrat na základnu. Večerní mytí probíhá formou "běhání v dešti = co je mokré, to je čisté"
Dosud nejsou žádná zranění.

25. srpna 2012 11,30 hod.
Včerejší službu mělo družstvo "Teorie velkého Dana", proběhla v pohodě. Ráno k snídani byly domácí ovocné buchty. Honzík R. snědl 4 ks, čímž překonal i vedoucí. Dopoledne se hrály partie a nyní probíhá natáčení filmů. Je to tu jak v Hollywoodu, stále se křičí, střílí, rejžové jsou nervózní a herci perfektní. Bodování chatek - čeká nás opět zabijačka, ne nás, ale Míru S. a Janka H. Jinak se rozdala 4 prasátka a 3 sluníčka. Na Mikuláše vyběhla myška - nelze se divit, když si jí tam krmí sušenkami. Ondra H., Jiří P., Jakub H. a Lukáš P. dostali podruhé za sebou čuně. První dva už asi nestihne zabijačka, protože dnes zřejmě odjíždí. Matěj Z. a Radek Š. unikli prasátku o vlásek. Ondřej K. a David T. jedou v dosavadních kolejích. Že by stihli druhou zabijačku, jak si přáli? Sluníčko dostal Honza Ž., tak snad mu to Honzík M. (až přijede) nepokazí. Dále Terka a Zuzka mají už 5 sluníček. Klárka D. a Anička T. mají páté sluníčko v řadě.  Jsou to hold holky, které jsou šikovné a umí se o svůj rajón starat.  Lukáš H., Jakub H. a Jiří B. překročili včera večerku, protože nestihli sprchování z důvodu podrobného studování ropuchy. Obdrželi písemný trest. Další trestík obdržel Ondřej L. za noční návštěvu dívčí chatky, kde ho vyhmátla noční hlídačka Maruška T. Praktikant Petr si nechal od vedoucí udělat sádrovou masku, kterou si ale později rozsedl.  Našel se ručník, ke kterému se majitel Radek Š. rozhodně nehlásil, ještě že sestra ví  vše. Klárka D. si prodlužuje pobyt na naše táboře, nelze se divit, když má tady nové kamarádky, zajímavou zábavu a nestýská se jí.  

21,00 hod.
Ještě jsme vám nesdělili výsledek čtvrtečního hodnocení "zážitkové" zdravovědy. Vyhrálo družstvo "Teorie velkého Dana" (jak jinak), následovaná "Horou špeku na útěku" a Kill Mazlíci. 
Dnešní odpoledne je odpočinkové, hrála se hra Ironman, která zahrnovala logickou úlohu, přenášení pingpong míčku, skoky v pytlích, Popelka (přebírání čočky s rýží (nu aby bylo něco k večeři), kroužky, lehy sedy a šipky. Nejlepším jednotlivcem byl - Ondřej L. před Sašou K. a Honzou Ž. Rovněž proběhla zabíjačka tradičním způsobem za velkého, převelikého zájmu dětí (i vedoucích a kolemjdoucích) viz video na CD. Instruktor Petr měl své taneční okénko s následnou hdinovou výukou pro děti a s náborem do nově vznikajícího tanečního klubu. Zájem dětí o tyto taneční kreace byl velký bez rozdílu věku a tělesných dispozic. Večeře opět v pohodě v pojetí něco a dovoz komodity z východní Asie - rýže. Probíhalo natáčení, létaly tady talíře, badminton, petang, kroket, volejbal - přehazovaná, samozřejmě plastové samopaly. Zdraví - ok. Ve čtvrtek měl klíště Lukáš H. v pupíku od věčného ležení na břiše. Nyní děti sedí u ohýnku, Honzík R. je jak pyroman, opékají chleba a plácají tam kečup (Anička T. chtěla opékat vše v jednom). Honzík Ž. hraje na flétnu a děti zpívají pod vedením Míry S. Mikuláše P. a Klárky D. Přejeme vám všem klidnou dobrou noc, děti na vás nevzpomínají.               

23,00 hod Noční události ŠAchklubácké redakce
Na večerní návštěvu k nám zavítal významný šachista ŠACHklubu Tábor - Lukášek Dolanský, který se na naší letní základně objevil po jeho úspěšném vystoupení na Mistrovství Evropy 2012, kde nás reprezentoval a skončil na výborném 55. místě ze 134 hráčů, a které dnes v Praze skončilo. Bližší info z ME v aktualitách. Můžete hádat pouze jednou co zde dělal. Sehrál simultánku a dále blicky s kamarádem Honzou Ž. Poté s rodiči pokračoval konečně domů odpočívat. Nyní zde prší, hlídku tábora to neodradilo. Teď chodí Honzík R. a Luboš S. Luboš nám říkal při táboráku, že taťka byl včera zřejmě na čekané a těší se až zemědělci posečou kukuřici. To budou divočáci. Mňam to bych si dal také. Dnešní večer byl odpočinkový, žádná přednáška. Pouze se sk. č.3 se probraly diagramy.

26.8.2012 8,15 hod.
Dnes bylo ráno trochu akční, jak celou noc pršelo a byl větřík, spadl na příjezdovou cestu u tratě strom. To by tak nevadilo, ale od půl páté se čekalo na příjezd pečiva a ono nikde. Konečně jsme se pak spojili s řidičem, který nám tuto informaci podal a u padlého stromu jsme si závoz přebrali. Jirka B. a Lukáš H. dostali před nastoupenou jednotku pochvalu za odstranění stromu a zprovoznění cesty. Vždyť ji budeme potřebovat i na oběd. Děti jim bouřlivě zatleskaly. Jinak ráno jako obvykle - budíček v 7,00 (musí si zvykat, blíží se škola), pak rozcvička a info o dopoledním programu. Trochu se dere sluníčko, tak snad bude den příjemný. 

18,00 hod
Tak tu máme podvečer a čas večeře, ale děti neúnavně hrají vybíjenou, do které vtáhly i několik vedoucích. Přes celý den se natáčela videa a vyráběly sádrové masky. Rozsednout se jí podařilo jen instruktorovi Petrovi, kterému jsme dnes zpravovali nos. Velkou pochvalu udělujeme Zuzce Hůnové za ukázkový úklid umývárny a zářivá zrcadla. Klíšťátko bylo nalezeno u Janka H., jinak jsme bez úrazů. Dnes proběhlo přepadení v bodování úklidu. K dnešnímu dni máme 7 adeptů na zabijačku :-) Dvě prasata v jeden den dokázali získat: Jirka B. s Lukášem H. a Míra S. s Jankem H. Proběhla soutěž v hodu granátem. Nejlepším týmem je Teorie velkého Dana. Nejlepším jednotlivcem je Lukáš H. (33,74m), druhý je Jakub H. (32,30m) a třetí Jirka B. (32,04m). Turnaj v  ping-pongu  vyhrálo družstvo Adama = Hora špeku na útěku. Nejlepším jednotlivcem se stal Mikuláš P., druhé místo obsadil Ondra L. a třetí je Jirka B. Do finálového klání se podařilo postoupit ještě Aničce T., Honzíkovi Ž., Lukáši H. Velké uznání skládáme Lukáši P., který se dostal mezi velké kluky do semifinále.

27.8. 9,30
Krásné zatažené ráno, drazí rodičové. Večer se k nám připojil i Honzík M., kterého děti přivítaly bouřlivým potleskem. Máme za sebou nejadrenalinovější noc našeho pobytu - a to noc, provázenou bobříkem odvahy. Na startu stáli všichni účastníci tábora. Byly naplánovány dvě trasy. První kratší a bez strašidel pro naše nejmenší přeživší. A druhá delší se strašidly pro naše zkušené mazáky. Trasa byla osvětlena jen svíčkami, děti nesměly mít baterky a chodily každý sám.  Titul největší odvážlivec získal Lukáš P.; největším poserou byli vyhlášeni: Ondra L. a Matěj Z. Titul pěvec roku po zásluze a náležitém výkonu obdržel Ondra L. Titul mistr mokré tričko získal na plné čáře Mikuláš P. Strašidel bylo celkem 8 - od klasických hejkalů, přes draka chrlící ohnivou vodu, krvelačného upíra, až po jednonohou čarodějnici. Všechny děti trasu zvládly a kolem půlnoci se odebraly do postýlek. Budíček byl posunut a rozcvička zrušena. Ke snídani nám naše kuchyňové královny připravily párečky, ze kterých si děti vyrobily hot-dog.
Po zvolna se dohrává šachový turnaj. 
Skupinu "C" vyhrála Maruška Tůmová, na druhém místě skončil Kuba Stinka a třetí je Pepa Kratochvíl. 
Skupinu "B" ovládl Mikuláš Pecl, druhý skončil  Matěj Zedník a třetí Radek Šíma

13,30 hod
Na programu děti dnes mají prohlídku zámku ve Vráži u Písku. Snaha vedoucích děti přimět k čistému a slušnému oblečení, se u některých dětí nesetkala s kladnou odezvou. Přeci jen týden na táboře dělá se šatníkem divy. Hold, maminky to vyperou. Jelikož zámek byl za druhé světové války využíván jako lazaret pro německé důstojníky, uvidí děti i několik podzemních bunkrů a chodeb. Po prohlídce na ně čeká oběd v hotelové restauraci. Jelikož spolumajitel je šachista, rozhodl se uvolnit reprezentační salón k malému šachovému turnájku. Mezi tím už v táborové kuchyni voní další buchta (švestková a třešňová), po které se jistě (jako tomu bylo již dvakrát) zítra na snídani jen zapráší. Počasí si s námi hraje. Chvíli prší, chvíli sundaváme mikiny. 

Jinak budeme rádi, lépe řečeno rodiče dětí, kde jim nastaly určité problémy s dopravou zpět domů. Věříme, že nám někdo vyjde vstříc s odvozem Lady Doležalové, Matěje Zedníka, Marušky a Aničky Tůmové. Andrea by potřebovala do Č. Budějovic. Další vedoucí nám pomůže odvést zřejmě Dr. Žilavý. Pokud víte, že budete mít v autě volno dejte vědět na mail ŠACHklubu. Samozřejmě, že v záloze je doprava vlakem. Kufry může odvést moje auto.

Ve středu mají děti ještě oběd, takže plánujte odvoz mezi 12,30-13,30 hod. Celou základnu musíme i dopoledne uklidit i po obědě jídelnu.  

19,30 hod
Pomalu se na nás snáší večer a děti dotáčí poslední scénky svých týmových videí. Zítra čeká instruktora Petra pekelná práce - veškerá videa sestříhat a vytvořit pěkný film. Myslím ale, že se máte určitě na co těšit. Ale zpět k odpoledne. Když se děti vrátily z výletu z Vráže, čekalo je vesměs milé překvapení v podobě bodování úklidu. To milé překvapení píšu proto, že největší zábavou jsou zde zabijačky těch "druhých" :-). A pokud jsem minule psala, že je 7 adeptů, bylo poněkud pravděpodobné, že se nějaká ta prasátka "setnou". O dnešní představení se svým nepořádkem (a to již podruhé) postarali Ondra Kohout a David Taichman. Pozitivní je, že Ondra  téměř na konci pobytu zde našel dlouho hledanou osušku. Klučičí prasátka (a že jich je teda dost) naštěstí kompenzují děvčata, která se naopak předhánějí v úklidu a sbírání sluníček. Litý boj je mezi Terkou Š. se Zuzkou H. proti Klárce D. s Aničkou T. Chlapecké osazenstvo drží nad vodou jenom duo Honzíků (Ž. a M.), kteří zvolili taktiku nic nevybalovat, a tak mají ve stanu stále uklizeno.


Postupně doplňujeme tabulky skupin:
Konečné tabulky

  Skupina "A"                    
  Jméno 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1 Humhal L.  

xx

 0

1

1

0,5

0

2 Tůmová A     

 1

xx

0

0

0,5

1

0,5

3 Žilavý J.    

 1

1

xx

1

1

1

 1
4 Švanda P.   

0

0

xx

0

0,5

5 Miesbauer        

1

1

xx 1 1

0,5

0,5
6 Žilavá K.                

0

 0  1 0 xx 0,5

1

1

7

Severin L.            

0

0,5

0,5

xx

0

8

Humhal J.  

0,5 

0,5

0

xx

9 Doležalová L.

1

0

0,5

0

1

1

xx

0

10 Berka J. 

0,5 

1

0,5

xx


Konečné pořadí skupina "A":
1. Žilavý J.         9,0 bodů 
2. Miesbauer J.    7,0 bodů  
3. Žilavá K.         5,5 bodů
4. Berka J.          5,0 bodů
5. Tůmová A.      5,0 bodů
6. Doležalová L.   4,5 bodů
7. Severin L.       3,0 bodů
8. Humhal L.       2,5 bodu
9. Humhal J.       2,0 bodu
10. Švanda P.    1,0 bodu


  Skupina "B"                    
  Jméno 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1 Zedník M.

xx

1

1

0

2 Lachout O.

0

xx

1

1

0,5 

1

0

0

3 Šímová T.

0

0

xx

0

1

 0
4 Hlavatý J.

0

1

xx

0,5 

0

0

5 Kotsyba O.

0

0

0,5 

xx 0 0 1

0

6 Hůnová Z.

0

 0   1 1 xx 0

0

 0

7

Šíma R.

0,5 

1

1

xx

0,5

8

Přibyl J.

0

1

xx

9 Lachout P.

1

0

0

1

1

 1

0,5

1

xx

0

10 Pecl M.

xx


Konečné pořadí skupina "B":
1. Pecl M.      9,0 bodů - uhrál si 3. vt.
2. Zedník M.   7,0 bodů - uhrál si 3. vt. 
3. Šíma R.      6,0 bodů
4. Lachout P.  5,5 bodů
5. Šímová T.   5,0 bodů
6. Lachout O.  4,5 bodů
7. Hlavatý J.   2,5 bodů
8. Hůnová Z.   2,0 bodu
9. Kotsyba O.  1,5 bodu
10. Přibyl J.     1,0 bodu

  Skupina "C"                    
  Jméno 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1 Hájek O.

xx

0,5

1

0,5 

1

0,5

2 Taichman D.

0,5

xx

0

0

0

0,5

0

3 Tůmová M.

1

1

xx

1

0

 1
4 Rous J.

0

1

xx

0

0

5 Stínka J.

1

1

xx 0,5 1 1

1

6 Svačina M.

0,5

 0  1 0,5 xx 1

0

0,5

1

7

Pekárek L.

0

1

xx

0

1

8

Kratochvíl J.

1

1

xx

9 Stínková A.

1

0,5

0

1

0

0,5

1

0

xx

1

10 Kohout O.

0,5 

xx


Konečné pořadí skupina "C":
1. Tůmová M.     8,0 bodů 
2. Stínka J.        7,5 bodů
3. Kratochvíl J.   7,0 bodů - uhrál si 4.vt.
4. Svačina M.     5,5 bodů
5. Stínková A.    5,0 bodů
6. Pekárek L.      4,0 bodů
7. Hájek O.        3,5 bodů
8. Rous J.          2,0 bodu
9. Kohout O.      1,5 bodu
10. Taichman D. 1,0 bodu

30.srpna 2012 7,00 hod.
Vážení přátelé, naše letní šachové soustředění skončilo. Omlouváme se všem, kteří ho sledovali, že nebyly žádné zprávy v úterý. To už bylo závěrečně hektické z důvodů stříhání filmů a samozřejmě vypalování CD s fotodokumentací ze soustředění pro děti. Každé vypálení trvalo 12 minut a tak se PC nezastavil, aby se vše stihlo. Jistě Vám děti řekly, co se vše v úterý a ve středu dopoledne na táboře dělo (středa uklízecí den a vystěhování ze stanů a příprava na odjezd). Věříme, že jste už strávili hodně času na 870 fotkami, které si děti odvezly. 

Všem účastníkům patří poděkování. Letos jsme ani jednou nejeli k doktorovi - do nemocnice, tj. vše bez vážnějších úrazů. Největší úraz si způsobil Petr L., když při úklidu chatky si poranil prstík. Byla tam výborná parta holek - děkuji, kluci měli také svoje kamarádské party dle věku. Dík patří všem vedoucím, instruktorům a zdravotnici. Věříme, že děti hlad neměly. I výběr ze dvou hlavních jídel byl trochu luxus proti předcházejícím táborům. Jak jsem slyšel většina prohlásila "Příští rok zase, bylo tu perfektně". Co můžeme už dnes slíbit - základnu jsme si už zablokovali na stejný termín v roce 2013!!! Takže se opravdu můžete těšit.

Velký dík patří - vedení hotelu (i kuchaři) - Lázně Vráž, za perfektní spolupráci, dobrá jídla a za velkou vstřícnost. Myslíme si, že se podařila naše varianta s jídlem. Rovněž dík patří společnosti PEKAR s.r.o. za perfektní služby s dodávkou pečiva. A v neposlední řadě velký dík patří majitelům základny DDM Písek a zejména správci p. Malíkovi. 

Kromě rychlých zpráv o tom, kdo co zapomněl na základně, další věci nafotíme a zveřejníme.

Takže za rok opět ve Vráži. Těžte se na rok 2013!!! Můžete vzít kamarády.      

Kalendář akcí na Září 2020

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Zobrazit všechny akce