ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Chess Lady 2022

LT - Planá nad Lužnicí 2015


Vítáme Vás na stránce našeho oddílu, která bude přenášet on line zprávy ze šachového soustředění 2015, které se koná na základně Palcát v Plané nad Lužnicí a organizuje ho ŠACHklub Tábor za podpory MěÚ Tábor, DDM Tábor a ŠSČR.
Jde už o 8. rok, co přenášíme takto informace pro rodiče, sourozence, babičky, dědy a další zájemce o dění na námi pořádané akci.
Předem se omlouváme za občasné chybky, rychlost či pomalost vkládání zpráv. Běžně dáváme informace po ránu, kdy děti ještě spí či mají rozcvičku, v rámci poledního klidu a večer. Ale i v jiných časech. Občas doplníme i fotky.
Věříme, že náš tým Vám zprostředkuje zajímavé zpravodajství a Vy budete spokojeni. 

9. srpna 2015 20,10 hod.
Vítáme Vás u zpravodajství z našeho letního tábora - letního šachového soustředění.
Tak nám najeli všichni účastníci, mimo Matěje Záluského a Matyáše Hosnédla, kteří dorazí zítra a pozítří.
Do 18,00 jsme navezli všechen materiál, který chceme využít k naší zábavě a soutěžím. Už se po večeři rozehrálo 1 kolo šachového turnaje. Dáme na chess-results, takže budete moci sledovat jak se komu daří. Trochu jsem skupiny doladili. 
První smutek po mamince - Nela, ale už hraje karty, a jak jsem šel kolem byla v klidu a snad v pohodě.
Za chvilku bude přednáška Vladimíra Kořena. Od zítra budete moci volat dětem na mobil 602 840 598. Děti, kteří měly mobil u sebe je mají v úschovně, a budou moci je využít vždy po večeři mezi 18,00 - 19,00 hod. Rovněž mám někteří dali do úschovy penízky, zapsali jsme kolik a budeme jim to hlídat. Kdo si nechal u sebe, neručíme za případné ztráty. 
Pozdravy dětí můžete zasílat na mail: sachklub.tabor@seznam.cz
 
10. srpna 2015 9,05 hod.
Tak tu máme nový den. Budíček byl v 7,30 hod. Pro nás trochu zajímavý, kluci z chatky č. 9 nám sdělili, že tam není Marek. Rychle jsme zahájili pátrání v dalších chatkách (asi v noci si spletl chatku a usnul jinde), rozběhli jsme se po okolí, stále nic. Nakonec spinkal na izolaci. V noci zvracel, tak hned Lenka ho tam umístila. A jelikož jsme to nevěděli, byl to pro nás planý poplach. Teď už je v pohodě. Večer plakal Kryštof Z. Nakonec se zabavil tím, že byl na hlídce a  chtěl, abych ho ještě vzbudil ráno ve 4, že bude zase hlídat. Nu spinkal až do rána. Takže to nejhlavnější děti v pořádku, a nikdo nepláče. 
Probíhá focení v kostýmech a vyráží se stavět bunkry do lesa. Kdo bude mít zájem, může si zahrát s maminkou Martinou šachy - kdo ji porazí, dostane odměnu (oni neví, že je to naše reprezentantka z nedávného mistrovství Evropy. 
Vladimír měl včera přednášku cca do 21,30 a sklidil od dětí velký potlesk. Vyprávěl zážitky z natáčení "Zázraků přírody" a jeho kaskadérské kousky, kdy mu šlo i o život.
  
10. srpna 2015 17,05 hod.
Ta děti jsou na cestě z bazénu. Šli jsme tam hned po obědu a mírném odpočinku, "naše potápky" to zvládli. Cestu tam se v autě vezli: Lukáš P., Elenka, Rozárka a Matěj Z., který dopoledne dorazil na naší základnu. Cestou zpět jeli, Terezka, Alice, Vašek K. Matěj Z. a Lukáš P. Dopoledne se stavěly bunkry, řešily se vlajky, luštily se šifry k pokladu, který se hledá a zatím ho nikdo nenašel. Pak byly šachové přednášky. 
Názvy družstev - vyhrál název "Danova posádka - zkratka DP", na 2. místě Šachpiráti z Karibiku - zkratka ŠPK a 3. místo Šachisti na moři (ŠM). Bez bodu Team Jacka Sparrowa - TJS. Nejlepší pokřik ŠM, druzí DP, třetí ŠPK a TJS zase bez bodu. Bunkry pořadí - ŠM, TJS, ŠPK a bez bodu DP. 
První úklud jsem hodnotil já a jak všichni ví, já jsem ten hodný. Takže smajlíka (ne sluníčko) jsem dal kajutě - 10, 8, 7 a 4. Známku 3 obdrželi - kajuty 13, 12, 5. 
Všichni zdrávy. 
Pozdravy předáváme, první přišel pro Kryštofa Z. 

10. srpna 2015 21,45 hod.
Máme první výjezd - pohotovost Táborská nemocnice. Vašek S. se při manipulaci s nožem říznul trochu hlouběji do palce. Byl ošetřen a raději jsme zajeli i na pohotovost. Ve čtvrtek na převaz. Už to vzal sportovně. Na určitou dobu jsme vybrali nožíky a zítra jim dáme přednášku a zacházení s ním. Dřeva na ořezávání je zde dost, takže jistě praktický trénink přijde vhod.
Po večeři jsme šachy nehráli, únava všech potřebovala rozhýbat. Výhoda je, ža sluníčko sem večer nesvítí, takže byl fotbálek, přehazka proti vedoucím, honění se po areálu a házení míčky na naše figurkové terče. Kdo co chtěl. 
Jinak nic vážného, děti se budou mýt a půjdou spinkat. Noční hlídku dnes má Nela, Rozárka, Aleš i Elenka. Musí si to užít. Jedním z úkolů, aby "směna" ubíhala je kolik napočítají krouků kolem vnitřku tábora. Jinak zájem je o Martinu, překvapila jí mile Dorotka.
Tak dobrou noc. 

11. srpna 2015 7,15 hod.
Dobré ráno. Máme tu asi další pěkný den. Budíček je sice až v 7,30, ale kluci Adámek, Honzík S., Marek a Ondra jsou už od 6,45 venku. Nu chápete to, když jsou prázdniny, proč vstávají tak brzo? Já ne. Dělají trochu hluk, tak je musím umravňovat.
Jinak v pohodě. Na noční hlídce byli: Aleš, Nela, Rozárka, Elenka, Vašek i se zavázaným palcem, Honzík V., malý Lukáš P., Jakub, Štěpán, Julča, Saša, Jirka a Karolínka. Nikdo nám nic neukradl, tak asi hlídali dobře. 
Protože dnes odjíždí někteří domů, budeme dělat společné 1. foto do kroniky. 

Tak a první fotečky:
Hledaný poklad

Vedoucí a instrukroři

Družstvo červené 

Družstvo žluté

Družstvo zelené

Družstvo modré - Danova posádka

11. srpna 2015 18,15 hod.
Děti jsou mokré - hráli hru "slepičí úlet", oni Vám to potom poví. Běhaly i pod sprchou. Ale prší i u Vás. Zde nám začalo drobně pršet a je to znát. Sotva jsme hru ukončili. 
Následoval odjezd některých účastníků domů. Odjely holky - Elenka, Rozárka, Nela. Z kluků odjel Aleš a Vašek K. s taťkou Vladimírem a mamkou Martinou. Vladimírovi moc děkujeme za přednášku a včera za večerní povídání s vedoucíma. Martině patří velký dík za šachové přednášky, dále vyrobila pro nás prezentační fota, dnes hrála simultánku. Pouze Jirka P. s ní dokázal remizovat. Já jsem hrál rovněž simultánku (bylo zájemců hodně) a jediný Matěj Z. byl blízko blizoučko k výhře. Ale znáte to, poslední můj "špek" vyšel a nakonec jsem vyhrál. Matěj měl D+V+5P, já D+2P. Dohrávalo se to jako bleskovka.
Zdraví - kromě štípanců od vos, nic nebezpečného, nevím, jak jsou po pádech při běhání slepiček pro špagety. 
Dopoledne bylo pokračování hledání pokladu. Štěpána to moc nebaví, chtěl domů, ale pak souhlasil, že někoho zase nebaví fotbálek či šachy a jeho ano. Tak snad bude v poho. 
Dopisy jsme předali, zprávy přečetli. Bufet je už poloprázdný. Nejvíce utrácí Marek L. a Martin J.     

Výsledky šachových turnajů - skupin:

Výsledky se aktualizují vždy po odehrání kola

Tak co je to za piráty.
Stavění bunkrů
Zábava v lese
Řešení úkolu
Trefím či netrefím
Foto z ranní rozcvičky

12. srpna 2015 7,15 hod.
Tak tu máme další den. Jak se dívám z okna, už některá ranní ptáčata chodí po areálu - Honza S. a Ondra K. Honzík S. a Marek L. měli včera hlídku (družstvo červených), tak hlídali vlajky. Snažil jsem se je uplatit ovocnými pendreky, když mi vlajku dají. Nechtěli. Asi nemají rádi dobroty :). 
Na večer ještě odjel Pepa K. Tak jako předcházející dostal od nás diplom a nějaké drobnosti.
Po partiích se včera večer hrál fotbálek, přehazka (zatím jen tak - dnes už to bude soutěžně), a pak už zazněly i kytary. 
Děti se podepsaly do naší kroniky. Budou moci nahlídnout co jsme kdy před tím dělali - jak jsme měli indiánský tábor, na vojáky atd. Trochu se stýskalo Jakubovi H. chtěl volat mamince v noci. Nakonec šel spinkat. 
Věříme, že totečky potěší, už jsme to zprovoznili, ale budeme je dávat dle možností.   

12. srpna 2015 10,00 hod.
Děkujeme, že nás informujete, že něco nejde - výsledky turnajů. Doplníme ještě skupinu D.
Přijel Matyáš Hosnédl a jsme zase komplet. 
V noci nakonec byla vlajka hlídce ukradena. Fintou jim byla vyměněna za šátek stejné barvy. Bohužel Marek L. si myslel, že jsme vyměnili jen tyč. Takže zase body pro červené družstvo mínus. 
Esterka stále perlí. při snídani vylila čaj, pak se jí převrátil namazaný rohlík a tak formou úklidu utřela máslo do kalhot. Nedivte se. Foto hovoří. 

12. srpna 2015 14,45 hod.
Děti po polední pauze si připravují scénky pro videa. Řadu let se na našem soustředění dělají videa, které si děti vymyslí. Před obědem jsme doháněli další šachové kolo. Ve skupině "A" Matyáš zvládl 3 partie (mírně slabší soupeři, tak to vše dohonil. 
Dorotka ani v zápalu šachového boje nevnímala rodiče, kteří ji přivezli další bezlepkové jídlo. Byli jsme i poučeni, že Dorotka neměla hrát včerejší "Slepičí úlet", protože nesní ani v pusince držet syrovou špagetu. Tímto se ještě jednou omlouváme a děkujeme za ponaučení. Nikdo to nevěděl, ani zdravotnice Lenka, proto jsem to všem tlumočil. Přeci jenom vedoucí a instruktoři jezdí i na jiné tábory. 
Tlumočili jsme kuchyni, že některá jídla jsou zbytečně moc slaná. Věříme, že se to napraví. Na toto si mi stěžovali instruktoři, vedoucí Vašek M. i já sám sobě. 
Přišla zase řada dopisů, takže je za chvilku budu rozdávat. Jinak děkujeme za upozornění, že večer bude na obloze roj Perseidu. Už předtím někteří z nás "padat hvězdy" viděli. 
Chystáme táborák za přísných pravidel a se svolením ředitele DDM ( hejtman Jč. kraje vydal zákaz). Bude než malý a připravení kbelíky s vodou i hadice.  
   
12. srpna 2015 17,45 hod.
Tak vážení nyní se na naší základně rozpoutala velká válka. Děti se vzbouřily proti vedoucím a začaly je polévat vodou. Kačka je už celá mokrá, Dan také, Jirku honí. Vodní válka přerůstá i děti mezi sebou.   

13. srpna 2015 1,30 hod.
Nevíme, kdy se ráno ozveme. Byla nečekaně noční hra. Nešla Esterka - zdravotní problémy, poseroutkové (ale zvládli to) Ondra H., Vašek S. a Kryštof Z. Někteří to zatajovali, že chodili na sebeobranu, jak umí kopat atd, Dnešní byl pouze zkouška. Děti využily sledování oblohy, opékání rohlíku atd. Tak zatím dobrou.

13. srpna 2015 16,30 hod.
Dobré odpoledne. Dnešní den byl různý a operativní. Ráno byl budíček až v 8,00 někteří se pozdě vraceli z noční hry. Trasa "nočky" byla v celku krátká, vyšlo se z areálu, pak po silnici k lesu a směr do lesa. Nejmladší až po ročníky 2004 chodili ve dvojicích, pak už samostatně. Poslední tentokráte šla Anička. Dlouho děti netušily, že začala noční hra, protože jsme odváděli pod různou záminkou dvojice od ohně. A kdo se vrátil nesměl promluvit. Na konci je čekalo podepisování jako ve filmu s Tomášem Holým.  
Ráno už od 6 zase kluci z chatky č. 9 rušili ostatní, bouchali dveřmi, a tak je čekal trestík. Bylo jasně řečeno, že před budíčkem nikdo nebude dělat ruch a budou v chatkách mimo návštěv wc. Se zdravotnicí jsme jeli na převaz palce u Vaška S., do lékárny a koupit Majdě tekutou jogurtovou stravu.
Mezi tím probíhala v celku bezpečná hra v lese, ale co považovat za bezpečné, když se Majda a Petr srazili hlavou. Byla to nezaviněná srážka. Zatím co Petr je v klidu (asi trénink z fotbalu) Majda leží,. Je otřesená a točí se jí hlava. Má klidový režim, ale pro jistotu pojedeme na vyšetření hlavy.
Hrálo se další kolo, rovněž se začaly natáčet videa. 
Po polední pauze jsme prozkoumali možnost koupání v řece. Šlo se na dvě party - plavci (14) a neplavci (7), pouze kdo chtěl. Koupání jistilo 6 vedoucích a to ještě mohli plavci jen kde vedoucí stačili. 
Nyní probíhá soutěž v hádání pohádek. Vlastně dnešek je v celku klidový režim. 
Už probíhá i nečekané kontroly úklidu. U kluků co měli stále sluníčka jsem si musel vymyslet, že nemají na poličkách utřený prach a dal jsem jim 2, jinak by měli další sluníčko, u holek, které uklízely jako blázen tak jsem to to také provedl a ony si myslely, že dostanou prasátko a moc se na mě mračily. Když pak dostaly sluníčko, tak se radovaly. 
Máme 10 odvážných pirátů na přespání pod "šírákem" v lese.  Tak možná dnes to uskutečníme. Předloni nás z lesa vyhnal déšť těsně nad ránem.

         
Toto je jeden z obrázů prezentace naše tábora od Martiny.

Slepičí úlet


Simultánka proti paní Martině Kořenové

To je asi nový táborový pozdrav. 

14. srpna 2015 8,00 hod.
Dobré ráno. Tak nám probíhala rozcvička. Děti si určují cviky sami. Když se vrátíme ke včerejšku, tak základní info je, že Majda už je vcelku ok. Po 8 hodinách spánku se probrala a začala se nudit. Ještě dnes bude mít klidový režim. Sportovní zápolení se ale neobešlo bez úrazů. Jirka nakopl Aničku do kotníku, drobné odřeniny atd. Děti hrají jak o život. 
Když děti hádaly pohádky, musíme konstatovat, že znají. Horší je to s češtinou. Dan jako budoucí učitel češtiny a matiky si dobrovolně bere prý na dnešek rychlokurs. Přeci jenom výraz - Pišná pryncezna - se moc nepíše. Nu mezi námi, jsou prázdniny a děti asi vypnuly mozečky.
Vašek S. a Lukáš P. si spletly včelku s vosou. Začali je "chovat". Na židli vylili sladký roztok a co se za chvilku stalo si dovedete představit. Trochu se jim přemnožili. Poučení muselo následovat.
Družstvo červených jsem začal koučovat při přehazce a rázem se zlepšila souhra a dovedl se zápas i k výhře.   

14. srpna 2015 16,00 hod.
Neměl by být šachový tábor klidný? Takovou otázku jsme dnes obdrželi od paní doktorky v táborské nemocnici. Přijeli jsme tam s 3 účastníky. Majdu si tam nechali na JIP na pozorování po otřesu mozku (srážka s Petrem L.), Esterka po vyšetření byla odvezena domů na 1-2 dny po bodnutí včelou a stálém brnění roku, a Anička nafasovala ortézu nohy a rengen palce (po fotbalové srážce s Jirkou P.). Tak už nevím, jaký tábor vlastně pořádáme. 
Dopoledne děti si vyzkoušeli horolezeckou stěnu. Ali L. (nejmladší účastník) vylezla až nahoru. Nakonec hodnotím dobře výkon Filipa K., který říkal, že nepoleze, nakonec vylezl rovněž vysoko. Odvahu našel i Kryštof P., Kryštof Z., a řada dalších, kteří nechtěli. Zkušeně vylezl vysoko Matyáš H., Petr L., atd.
Filmovali se ukázky, koupalo se v řece. A jak jsem už výše napsal byl poznávací "zájezd" do táborské nemocnice. 
Dnes na návštěvu a kontrolu dorazila Andrejka (bývalá hl. vedoucí) a Jarda (bývalý vedoucí) a jejich Samča - nejmladší člen ŠACHklubu Tábor - je jí 16 měsíců. 
Co můžeme očekávat? Zabijačku v chatce č. 12. Třetí čuňátko. Pozor další 4 chatky mají už 2 prasátka. 

14. srpna 2015 23,30 hod.
Začínáme dostávat i rady jak příště postupovat při organizování soustředění. Viz jeden příspěvek:
"Podle zpráv z tábora, doporučuji pořádat příští LT přímo v areálu Nemocnice Tábor. Odpadly by tak jízdy s nemotornými šachisty a i vos je tam celkem málo. Zdá se, že vrcholem pohybových aktivit některých jedinců je příchod a odchod k šachové partii a následné nahlášení výsledků rozhodčí.Pohyb mimo hrací místnost je již za hranicí rizika, dělá to dojem, že se jedná o záměrné sebepoškozování s cílem opustit tábor a navštívit klimatizované zdravotní zařízení......K některým jedincům je potřeba zřídit ne osobního asi stenta   ale určitě - stenta.
Dnes večer část dětí odešla spát pod šírák. Přesně 10 odvážlivců. Mezi nimi zejména holky - Anička, Karolína, Julča atd.  
Před večeří proběhla hra "Hlad - lov bizónů. Z fotek je jasně vidět těžký úděl vedoucích i instruktorů a proto jsou u nás na tyto pozice náročná výběrová řízení. Je to i příprava na DAMU.
     
První zabijačka chata č. 12 a skandování "vyhodit, vyhodit". Lukášek si potom ale výborně uklidil 

Tuhle partii vyhrála "Žížala" vlastně Julča. 

Namotávání bonbónu je trénink na upovídanost
 
A bizón uloven. Samý zásah a "krev jen stříká". Je jasné, že jde o potravinářské barvivo, jak jsou tyto krvavé skvrny udělány je naše filmové tajemství

Příprava na lov - naplňování stříkaček

Horolezci, horolezkyně, horolezčata ...   


Naše nejmladší členka ... 

 velký souboj. 

Tak a mám v chatce myšku, tak jí jdu lovit. Dobrou.

16. srpna 2015 v 1,00 hod.
Máme zde už druhou dnešní bouřku. Jinak se omlouvám za špatné datum v předchozím zpravodajství. Není předtočení či napsané a já někde na Bahamách. Rovněž se nenašel dobrý čas na info. 
Myšku jsem nechytil, ale byl jsem blízko. Tak jsem se sbalil a šel spát jinam. Nenechám se budit nějakým škrábáním. 
Celé dopoledne byly šachové přednášky, protože přijel přednášet Lojza Bartoš. Musel jsem pro něho, pak odvoz. Rozdělili jsme tábor na 2 výkonnostní skupiny. U Lojzy nejlepší Anička a Matyáš + Vašek M. U mě nejlepší Adam P. a Saša Rychtecký. 
Po obědu jsme jeli za Majdou. Vzal jsem tam sestru Karolínu a její kamarádku Aničku. Mezi tím proběhy dvě "zabijačka" u chatky č. 5 a 10!!! Mezi námi nemají si co vyčítat.
K tomu bych doplnil pár informací. Každoročně mají děti největší problém s celou výbavou, neznají své věci - ponožky nikdo nepostrádá a nehlásí se k nim, které denně nacházíme. Pro maminky: ušily jste pěkné kapsáře. Nevím, jestli jste ale prakticky ukázaly dětem, co kam mají dávat a na co to využívat. Lukášek P. i po zabijačce vše dal do tašky a kapsář byl stále prázdný. A netýká se to jen jeho. Maminky - myslíte si, že se Vaše ratolest stále převléká? Jste na omylu. Uvidíte co věcí děti nepoužil. Vždy doporučujeme - nejstarší oblečení, pak si pro něho přijedete a převlečete a staré rovnou vyhodíte. Čím méně věcí, tím lépe. 
Celé odpoledne bylo věnováno "zbraním" - střelba z luku, ze vzduchovky a z profesionálního praku. V jejich věku, to byly pro nás hračky. Řada dětí dnes nedokázala z luku či praku vystřelit, zásah terčů u vzduchovky byl spíše zázrak. Dát do praku kuličku byl přímo hlavolam.
Rovněž jsme se opět vykoupali (9 dětí + 2 vedoucí) v řece a děti byly nadšení. 
Rovněž si děti pochvalovaly noční spaní pod "šírákem". Ráno přišli všichni v pohodě a v pořádku.
Dnes odjeli: Kryštof P., Jakub. J., Marek L. a Ali L.. Později Jakub H. a odskočil si na zápas i Petr L. 
V podvečer děti nám sdělili info - jak se vám líbí, co se nelíbí, na navrhujete, jak hodnotíte vedoucí a instruktory. Nemá cenu komentovat jejich přání - televizi do chatek, buídček v 7,00 nebo v 8,00, či v 8,30 hod. atd. To asi nesplníme. Velká kritika na stravu a musím přiznat, že oprávněná, už jsme informovali, že nemají tolik solit, atd, Já vám sepíši jejich přání, 

17. srpna 2015 v 8,00 hod.
Rak se nám to krátí, Léto skončilo, přišly deštíky. Včera zde 3x bouřilo a dnes ráno stále prší. Děti mají ještě asi půlnoc. Nu jak vidím z okna, jsou tan ale některá ranní ptáčata. 
Včera dopoledne byly zase šachové přednášky. Zajelo se za Majdou do nemocnice ji navštívit a předat vzkaz od dětí a vedoucích. Rovněž probíhala zdravověda. Byly 3 stanoviště - jedno měla zdravoťačka Lenka, to byla v jídelně teorie. Pak byly stanoviště praktické. U Kačky na zemi ležel Lukáš (ušknul ho had - asi slepýš), Jakub (ořes) a Pavla (úžeh). Na stanovišti Jirky - Dan (střep v ruce a krvácení), Lada (tepenné krvácení na noze a pořádný monokl) Teda ta musela dostat ránu! Honza (pád z kola a odřené řádně koleno). Úkolem dětí bylo říci co by dělaly a jak, případně prakticky ukázat. U JIrky nikdo Ladu nezachránil, Dan by rovněž minimálně přežil. Děti nám předvedly kouzelné scénky- jeden říká zavaž mu to a podá obvaz, ten co ho dostane, to samé řekne kolegovi, a tak se vystřídají až ten poslední to nemá komu předat a nikdo nic nedělá. Nebo "vymej mu to (myslely jistě ránu) vzal sklenici a šel jí na wc vymývat). Praxe se moc nepovedla. Pochvalu dostávají za komunikaci se záchrankou. Přesto pohled na Dana nevydržel Ondra H. a Matěj Z. Vzali jsme je raději stranou. I marmeláda a těsto dokáží udělat nepříjemný pohled pro někoho. Spíše je to asi jejich i předtava, že kdyby se to stalo, asi by museli vola někoho na pomoc. 
Probíhaly další hry a natáčely se videa. Hrálo se další kolo. 
V noci ale byla Těžší "Noční hra pro diplom k hlavnímu pirátovi". Děti jsme od 24,00 hod postupně budili po chatkách a vydaly se na pochod. Na pomoc nám přišli i další 2 kamarádi, takže celá cesta byla pod kontrolou. Na konec nedošel jen jeden pirát Kryštof Z., i když měl sebou velkou plyšovou oporu. Některé vzbudit bylo umění - Vašek S., za to malé holky byly fantastické. Dorotka se přímo těšila, že může jít. V lese se bál i Matyáš H. Saša R. Ondra M. nám ale řekl, že je to slabý odvárek proti tomu, co dělají skauti. Tam prý děti i brečí. Tak nám dal asi námět na příště. Ne to není naším cílem. Nočku jsme stihli do 2 hodiny a hned ve 2,15 začalo pršet ale silně. Zase jsme to měli dobře odhadnuté. Budíček je až v 9,00 hod. 
Přidám nějaké zase foto.

Zde jsou výsledky dnešního bleskového turnaje. 
BT LŠT 2015 - http://chess-results.com/tnr184172.aspx?lan=5&art=1&wi=821                
         
17. srpna 2015 v 18,00 hod.
Ráno po budíčku byla snídaně. Já jsem odjel vyzvednout Majdu z nemocnice. Je celá šťastná, že je opět na táboře a hned jí kamarádky a kamarádi obletovali. 
Po poledním klidu přišel bleskový turnaj, kde vyhrál Honza Žilavý jako instruktor před Aničkou Tůmovou a Matyášem Hosnédlem. 
Stále tu prší, takže asi prožíváme druhý extrém. Po vedrech jen déšť, déšť atd. Jedna maminka napsala "...doufám, že vytáhneš pláštěnku a holiny..." Když jsme mu to přečetl, než se zasmál, protože tyto věci na sobě neměl. jsi teple oblečený a máš 
Dětem jsme pustili již dradiční šachový film Jezdci z Jižního Bronxu. Byl se zájme sledován. 
Dnes přišlo jen 15 dopisů a pohledů. Rodiče, nějak jste se pohoršili. V pátek jich bylo 18! 
Výsledky partií z turnajů jsou zapsány. Tak zatím.   

18. srpna 2015 v 8,45 hod.
Dobré ráno krásně deštivé. Počasí ovlivňuje program soustředění. Budíček byl až v 7,50 a po umytí rovnou na snídani. Rozcvičku jsme vynechali, nechceme z dětí dělat vojáky, i když nebylo by to možná marné. Do půl těla, kliky nad promáčenou zemí, plížení atd. možná by je to bavilo. Blízko tomu byl Kryštof Z, který když běžel z chatky zakopl a hup a byl v louži. Jen se usmál a chtěl si zmáčenou mikinu vzít na sebe. Tak musel zpět. 
Nyní hrajeme šachy. Poslední kola. Anežka svojí prohrou definitivně potvrdila, že nebude první. Po partiích bude následovat přednáška na pěšcové a věžové koncovky. 
Na večer je připraveno vyhlášení celotáborové hry a ocenění družstev a diskotéka. 
Co rozhodně letos nevyšlo byl táborák, nejprve zákaz rozdělávání ohně (to jsme jednou porušili) a nyní deštíček. Rovněž bych tvrdil, že za celých 11 let byla strava nejhorší a pomíjím, že něco děti nejí. Polévky i některá jídla přesolená. Předevčírem jsem i demonstrativně vrátil oběd, protože rýže byla tak slaná, že řada dětí to tvrdila také. Pak jsem kuchařce řekl, že neumí vařit pro děti. Tvářila se blbě. Asi se chtěla pomstít, tak včera omáčka neměla žádnou chuť, že si ji někteří solili sami. Myslí, že toto je ale lepší cesta než přesolené jídlo. Dnes byl chleba s plátkovým sýrem, a tak někteří to nejedli. Prý chleba nejí nebo jen s máslem (ne ramou) a šunkou. Rovněž řada dětí zde nejedla chleby namazané různými pomazánkami. Zde musím říci, že nebyly špatné, ale zato byly skoro každý den buď k snídani či ke svačině. Chybělo ovoce. Ani jednou jsme dosud nedostali jablko či nektarinku. Zkrátka u jídla to nebylo ono. Děti Vám jistě poví více a budu rád za vaše postřehy.

18. srpna 2015 v 18,45 hod.
 Tak se to krátí. Základní informace - odjezd dětí plánujeme mezi 13,00 - 15,00 hod. Pak potřebujeme opustit základnu.
Dopeledne byly šachy, těsně před obědem se otvíral poklad, odpoledne se hrály hry v jídelně, protože počasí nám nepřálo. 
Nyní tu svítí sluníčko a skautky Julča a Anežka rozdělaly oheň. Některé děti si z beach volejbalového hřiště udělaly pískoviště a postavily si tam hrady - Honza S., Ondra K., Adam P., Saša R., Honzík L., atd. 
Někteří koukají na film - Matyáš H., Ondra H., Lukáš P., Filip K., Kryštof Z., A Štěpán Filip. Majda se tu pohybuje pomalu, je v klidu nic nedělá, jen čučí. 
Vašek S., si stále strhává obvaz na palci. 
Chatka č. 13 dostala prasátko. Nu jó holky. Protože bylo 3, neměly zabijačku, ale musely uklízet šachový materiál.
Za chvilku bude vyhodnocení celotáborové hry. Tak jdeme na věc. CD už jsou připravená - mají na nich videa, fotky a šachy.    

18. srpna 2015 v 21,10 hod. 
Tak se nám to krátí. Ceny a výsledky rozdány a zveřejněny. Děti shlédly své video výtvory. Až to budete doma vidět tak si schválně udělejte pořadí. U dětí vyhrálo video žlutých (12 hlasů), pak zelení (10 hlasů) červení a modří (4 hlasy). Já jsem hlasoval: zelení, žlutí, červení a modří. Jistě pochopíte proč. Vedoucí a instruktoři se shodli obráceně než děti. Nevadí, hlavní je, že závěrečné promítání se muselo pro úspěch opakovat. 
V družstvech vyhráli: zelení, před modrýma, červenýma a žlutýma. Všem blahopřejeme. Dostali všichni diplomy a ňamky, vítězové ještě šachový ručník ŠACHklubu. To rovněž získali hráči vítězové skupin a blicáku: Matyáš Hosnédl, Matěj Záluský, Julie Měřínská, Ondra Hána a Anička Tůmová. 
Nyní běží disko a táborák. Večerka je sice plánovaná v 22,00, ale uvidíme. Ještě nás čeká porada vedení s přípravou na ukončení tábora a jeho úklidu.

Všem předem děkujeme za podporu a sledování našich zpráv. Budeme rádi, když napíšete poznatky od dětí - spíše kritické, pozitivní rovněž potěší. Pokud budete mít zájem být opět s námi, brzy začne příprava nového soustředění. Zda se změní či zůstane v nezměněném stavu, bude i na názorech účastníků. 

Díky a na shledanou!!!          

Přílohy dokumentu

Kalendář akcí na Leden 2022

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Zobrazit všechny akce