ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2020 v září - zde více

ME mládeže v Batumi

Po dobu 10 dní zde budeme uveřejňovat informace z mistrovství Evropy v šachu mládeže pro kategorie HD8 - 18. Z našeho kraje tam hraje Lukáš Dolanský, kterého doprovází maminka Lenka a trenérka Andrejka. Obě nám budou průběžně podávat informace. Na jiných webech, zejména oddílu z Vlašimi, můžete číst i jejich další postřehy. Držíme palce nejen Lukáškovi, ale celé výpravě z ČR. 
 
Zahraniční zpravodajství:
Zdravím všechny do Čech.
poučení pro naše fanoušky- neberte si velký šampón, jinak vám ho zabaví už na Ruzyni, asi jsem měla kvalitni značku. Opatření z terorismu stále nepominulo.
Let do Turecka byl v pohodě, odpůrcům zeleniny radím, vemte si do letadla vlastní jídlo, protože s tureckými linkami dostanete kopec zeleniny k obědu i k večeři.
Vyznavačům kvalitní módy radím, je fuk, co máte na sobě, mezi arabkami na letišti stejně vyniknete.
Ať už cestujete kamkoliv, neberte si za řidiče Turka. Sice vás protáhne hranicemi bez problému, ale celou cestu vypadá, že se k hranicím nedostane. Kouření za jízdy busem je u řidiče standart, stejně jako řidit s hlavou v dlani. A i když se zdá, že za pomocí lamp a dálkových světel současně, je na silnici vidět už vše, zjistíte, že řidič nevidí pruhy na silnici. A tak se jezdilo přes vsechny 3. Blinkry nečekejte, kdo netroubí, není IN.
Na pokoj jsme se dostali až ve 2  h ráno našeho času. Maji tu velmi dlouhé peřiny. A i v tuto noční dobu jsme sehnali někoho, kdo opravil sprchu.
K jidlu máme opět zeleninu a džus. Maso tu plave jen v moři. Dnes při koupání jsem si zkřížila cestu s rybou.
Místní dopravní situace je zcela nečitelná, a tak přebíhání vozovky je vždy napínavé.
Lukaš dnes uhral remízu.
Zvlaštní reportér Andrea 
Batumi 20.9.2010
 
Opět zdavím fanoušky do Čech.
Po třetím kole má Lukášek stále půl bodu, ale malá Karin má tři. To bude tím, že trénovala u nás na CHESS LADY Tábor 2010. Na místní stravu si stěžuje celá výprava. Nejsme králíci, abychom jedli jen zeleninu. Kouzelný paradox je v tom, že na tureckém letišti nebyly turecké záchody, ale v gruzijském hotelu, kde hrajeme, tak tam jsou. Město tu ožívá až po setmění, tak jsme se včera vydali na průzkum. A tak se celá výprava svezla na padasát metrů vysokém ruském kole a viděla město za tmy. Moře je teplé, a tak se pravidelně koupáme. Místmí dopravní situace je nám stále neznámá. Vyvodili jsme jen to, že přednost má větší vůz a toto právo si ostře vynucuje i za možnosti jízdy v protisměru.
Lukáše chválím za douhé partie, dohrává skoro jako poslední a každý den sedí u partie víc jak tři hodiny.
To je zatím vše. Zítra čeká výpravu náročný den v podobě dvoukola.
Andrea, Batumi 22.9.2010
 
Ahoj do Čech,
tak si tu užíváme volného dne. Dopoledne jsme se celá výprava přesunula do zbytku římského opevnění, a pak následovala prohlídka botanické zahrady. Počasí: vedro, vedro, vedro k padnutí. Po pár dnech relativně masité stravy se opět zajelo do starých zeleninových kolejí. Snad to ještě vylepší. Dnes jsme projížděli město - ve dne tu skoro nic nefunguje, ani ruské kolo ne, naopak v noci vše ožívá. Autobusy tu mají jednotný desing i žlutou barvu. Dnes se chci opět pokusit sehnat něaké pohledy, zatím jsem nebyla úspěšná. V noční Batumi překvapivě ožívají i místní děti, malé v kočárcích na procházce, ale i o trochu vetší, které žebrají na turistech dolary. Všude se tu staví nové hotely, místní architektura je velmi pestrá.
Držte nám palce.
Andy 25.9.2010
 
Ahoj do Čech
Díky všem za krásná a originální přání. Batumi je krásné město, kde se prolíná mnoho kultur. Obchody tu mají jako v americe, krávy se tu prochází po silnici jako v Indii a v obchodech tu mají několik druhů českého piva v lahvi či plechovce. Už se podařilo koupit i pohledy.
Včera i dnes Lukáš vyhrál. Jeho soupeři jsou zejména místní hráči, takže se dá říci, že hraje mistrovství Gruzie. Dnes jsem mela v ruce velkou mrtvou medúzu. Moře jich dnes vyplivlo spoustu.
Zatím pa a držte nám palce.
Průběžné výsledky můžete stále sledovat na :http://chess-results.com/tnr38338.aspx?art=25&fedb=CZE&lan=5&flag=30&m=-1&wi=1000
Ája 27.9.2010

Kalendář akcí na Září 2020

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Zobrazit všechny akce