ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Chess Lady 2022

LT - Albrechtice n. Vlt. 2009

15.08.2009

Tak a je to tu. Mezi 9.00 hod a 13,00 hod přijeli účastníci našeho letošního letního tábora.

Prvním z účastníků na tábor dorazil Mirek Svačina.

K obědu byl řízeček. Po obídku byly děti poučeny o bezpečnosti na táboře, jak se chovat v areálu, jak řešit lékařské problémy atd. Byla provedena prohlídka areálu atd.

17,00 hod.

První body do soutěže jsou rozdány. Děti nastoupily v kostýmech a byly pasovány na řytíře. Vítězem přehlídky rytířských kostýmů se stal Josef Havlíček. Na 2. místě se umístila dívka Jitka Punčochářová a 3. místo obsadil Jirka Šmíd.

A hned tu máme první lékařský zákrok. Vosí žihadélko vyfasovala vedoucí Martina Vrbická. 

19,00 hod.

Další vosička zaútočila na naší zdravotnici Alžbětu. Zjistilo se, že ve střeše chaty vedoucích (kluků) je vosí hnízdo, takže se to nahlásilo majitelce RS. Očekáváme zásah hasičů, což by bylo zpestření i pro děti.

Po večeři mají děti první šachové tréninky. Skupina A a B hrají první 2 partie do turnaje, začátečníci se učí u nástěnných šachovnicích. Vše zatím běží ok.

16.08.2009

8,00 hod.

Tak budeme mít dnes pěkný den. Děti měly budíček v 7,00. Byla tradiční rozcvička. To doma určitě nemají a na vojnu už se nechodí, tak ať si ji užijí na letním táboře. Dnes přijede poslední účastník Míša Sovadina - náš smíšek (on se stále směje). Máme pro něho i dárek z OPEN Tábor.

Jen pro Vaší informaci na letošním letním táboře máme 31 dětí do 10 let. Nejstarší ale je Dominika Koutníková a Daniel Jungvirt r. 1994. Máme zde děti z Milevska, Vimperku, Třeboně, Strakonic a samozřejmě z Tábora a Českých Budějovic a přilehlých obcí těchto velkých měst. Vedoucí tábora jsou z Tábora ( Andrea, Leona), z Českých Budějovic ( Martin a Mirek), z Milevska ( Martina a Filip), zdravotnice Alžběta je z Pacova a zdravotník Adam je z Jihlavy. Filip jezdí na naše tábory od začátku co je děláme a letos jsme si ho vybrali za instruktora.

Včerejší noční hlídku mělo družstvo Martina. Všichni obstáli, nikdo nezaspal a tábor uhlídali.

Teď se vrácí ze snídaně, bylo znát, že mají ještě zásoby z domova ( zřejmě mlsky), protože zbylo hodně chleba. Ono jim brzy vyhládne a začnou jíst tak, že nic nezbyde. Po celý den máme zajištěn pitný režim, na který v tomto počasí budeme dohlížet.

Přiřadili jsme fota od rodičů Filipa Steinbauera ještě ze včerejška z prvního nástupu.    

13,30 hod.

Dopoledne proběhla soutěž v přetahování lanem. Nejsilnějším družstvem byli rytíři od "Bojovných jezdců".

Dále proběhla "Opičí dráha", kterou naopak vyhrálo družstvo rytířů "Přesných střelců".

Dorazil poslední účastník Michael Sovadina, tak jsme kompletní.

Nyní se šly děti koupat, později je čeká "Fáborkový běh".

Tradiční soutěž v bodování úklidu chatek zahájila rekordním přidělením "PRASÁTEK". I po obědě se udělala přepadovka na úklid a druhé prasátko už vyfasovala chatka č. 14!!! Jo už se všichni těší jak jim uklidí chatku.  

Stále se pokoušíme zprovoznit přístup na internet přímo z areálu, ale je zde špatný signál, tak snad se to nějak podaří. Potom by byly zprávy bohatší.

19,45 hod.

Koupání proběhlo v pohodě. Nikdo se netopil.

Fáborkový běh v kategorii starších vyhrál Martin Šourek před Ríšou Širokým a Honzou Svobodou. V mladší kategorii vyhrál Martin Novák, o 2. místo se dělili Vojtěch Fišer a Michal Dolanský a o 3. místo se podělili Lukášek Dolanský, Richard Kümmel a Míša Sovadina.

První drobný úraz - odřeninu si udělal Mirek Svačina. Byly slzičky, ale po ošetření je vše ok.

Teď probíhají šachy a po nich bude táborák s opékáním vuřtů.

Tábor probíhá dobře, děti se baví dobře.    

17.08.2009

8,00 hod.

Děti se probudily opět do pěkného dne.

Tak ještě něco ke včerejšku. Při koupání se děti vyřádily na člunech, u táboráku se hrálo na kytaru a opékaly se vuřty, noční službu mělo družstvo Leony. Hlídá se vždy do 2,00 hod. Děti se střídají po jedné hodině a nejmladší začínají. Hlídkuje se ve třech. Vedoucí oddílu samozřejmě hlídá s nima celou dobu.

Dnes dopoledne čeká děti víceboj, jehož součástí budou rytířské boje, kde budou moci děti využít opět kostýmy. Bez kostýmů se bude závodit i ve skoku v pytlých, hrát se budou kolektivní hry přehazka i fotbálek.

Dnes vedoucí Martin odnese dopisy na poštu do Albrechtic, které děti napsaly domů. Rovněž děti obdrží dopisy, které nám rodiče předali, abychom je dávali dětem postupně. 

Nejmladší účastník Alešek Papáček ná úlevu pouze od rozcvičky, ale jinak maká za družstvo jako každý jiný.

Dvě vosí hnízda byly zničeny, vzali si to na starost vedoucí. Přesto jsme se "neubránili" jejich útokům.   Žihadélko "získali" Matěj Macek a Filípek Hezoun. Oba zdravotníci ošetřili a podali léky. Vše je v pořádku, žádné alergické reakce nenastaly, takže rodiče mohou být v klidu.

Máme zde i pláč dětí zejména v chatce č. 13. Stýskat se začalo hodně Pepovi Havlíčkovi a k němu se připojili i další mladíci. Snad se to překoná. Zatím doporučujeme rodičům nechat tomu volný průběh. Samozřejmě, že pokud by to ovlivňovalo činnost, tak budeme rodiče kontaktovat. Pepu možná přestěhujeme (čenčneme) ke kamarádovi do chatky č.14.   

Míra Svačina se cítí po jeho pádu už dobře. Musel snést při ošetření dezinfekci odřeniny, ale bude z něho brzy velký chlap. Trochu si poplakal, ale přečkal to.

Zítra večer určitě zveřejníme první větší sérii fotografií. Samozřejmě, že všechny děti obdrží fotoCD z letního tábora domů. Bude se připravovat v noci z pátku na sobotu.

12,30 hod.

Děti mají nyní polední klid, k obědu byla bramboračka a kuře na paprice.

Zdravotní problémy u dětí dopoledne nebyly. Byl zaznamenán útok vosy na Leonu. Vypadá to, že vedoucí jsou jejich zdrojem útoku.

V kuchyni čekají kontrolu z hygieny, proto se na ní připravují, a tak i naše vedení tábora je na případnou kontrolu připraveno.

Odpoledne se jdou děti opět koupat - je zde značné horko ve 12,00 bylo 29 st. ve stínu. Bude nějaké překvapení na člunech.

V družstvech vedou zatím rytíři od Přesných střelců a rytíři Nedobytných věží.

Zítra první parta pojede na výlet do Písku.

15,45 hod.

Třetí prasátko!!! Tak tu máme první "LETECKÝ DEN" - za velkého zájmu dětí to postihlo chatku č.14. Martin, Mirek, Honza a Jirka mají o zábavu postaráno. Každoročně to postihne 2-3 chatky a tradičně nováčky, kteří netuší, že se o pořádek v chatce musí dbát. Čeká je uložit si osobní věci znova - do - chatky a snažit se držet si pořádek.    

20,15 hod.

To nejhlavnější - zdraví - je stále dobré jak u dětí, tak u vedení. Pouze se dnes objevilo první klíště u hlavní vedoucí. Takže i na toto je zaměřen zvýšený dohled.

Strava je letos v pohodě. Žádné problémy nejsou, děti dlabají a téměř nic na talíři nenechávají. Nikdo si zatím na stravu nestěžuje. Dnes obdržely i druhou večeři a pokud to děti nesní - to se hlídka bude mít. 

Hry probíhaly po koupání. Skoky v pytlých vyhrálo družstvo rytířů Rychlých pěšců, kde je vedoucí Leona. Vyhráli o setinu sekundy! Probíhá nadále turnaj ve fotbálku, přehazované a boj - shazování na falešné kláde. Než se k sobě děti dostaly, více padaly než do sebe bouchaly. Měly z toho srandu.

Na zítřejší výlet jedou šachová družstva 1. a 4.. 

U šachových družstvech došlo pouze k jedné změně, Petr Ďorď byl přeřazen do 3. družstva a naopak do 4. družstva přešla Dominika Koutníková.    

Dnes hlídá tábor družstvo Martiny Vrbické. Pepča Havlíček začal být v pohodě, po domluvě od maminky, děkujeme za pomoc. Jsme rádi, že našim vedoucím i pomáháte a povzbuzujete.

Všichni věříme, že jako na 1. našem táboře byl klučík, který chtěl pořád domů (byl na svém prvním táboře), a když měl jet potom na konci domů, tak chtěl aby tábor pokračoval. Druhý rok nebyl k poznání, protože byl nadšen hned od začátku a velice aktivní ve všech činnostech.     

 18.08.2009

8,00 hod.

Tak probíhá snídaně, čeká nás výlet do Písku na hrad a další zajimavosti města a návštěva Zemského hřebčína s prohlídkou. Máme to domluveno s ředitelem.

Další dnešní podrobné zprávy s první rozsáhlou fotogalerií bude až večer.

17,30 hod.

Tak pojďme na to. Vrátil jsem se od dětí - kontola průběhu výletu.

Včera se noční služba nekonala, protože blesky třesky zahnaly děti raději do chatek. Vítr shodil několik větviček na chatičky, tak to trochu strašilo. Hlídal je teda deštík.

Stálé souboje dovezených mečů berou za své. Nejčastějším "opravářem" je Míra Svačina. Štíty, které děti dostaly na začátku už zažily své! Mají šrámy po tuhých bojích.

Hlášky dne?

Filip Steinbauer - "je to tu lepší než doma", Jirka Berka - " brácha mě neposlouchá", Lukášek Dolanský na dotaz, zda pojede s námi příští rok do Klatov na turnaj odpověděl  "ano", když jsem dodal, že vezmeme i mamku, dodal "bez mamky". To mu teda nevěřím. Lada Doležalová - já jsem si na letní tábor vydělala sama. Jo stává se z ní profesionální hráčka.  

Co se dětem nelíbí: někteří, že krátké rozcvičky, jiní, že jsou příliš dlouhé - tak si vyberte co platí. Nikdo mi nechtěl říci stížnost na vedoucí.

Informace od vedení - Mirkovi se koleno hojí rychle, bok se ještě čistí a léčí.         

Hlavní program - návštěva Zemského hřebčína v Písku. Průvodce pan ředitel nás přivítal a vyprávěl o vzniku hřebčína a jeho historii. Když jsme se na nádvoří měli vydat do stájí zažily děti něco, co jen tak nezažijí. Nebylo to v našem plánu, ani v plánu pana ředitele.

Co dělal v povzdálí pracovník, nebo čeho se leknul kůň nikdo z nás neví. Ale pouze jsme zaslechli - Pozor splašil se kůň. Děti i my jsme pohotově přeskočili cca 70 cm živý plot a kůň kolem nás s dvojkolákem proběhl. Ředitel mu vstoupil do cesty, aby změnil jeho směr. Bylo to akční, ale děti se zachovaly duchapřítomně. Někteří si mysleli, že to bylo naplánované - nebylo. Nikomu se nic nestalo, kůň se zklidnil a byl odchycen. Pak jsme mohli pokračovat v prohlídce.

Viděli jsme řadu hřebečků, hodně drahého koně, kterého si děti mohly hladit a nejen jeho. Nejvíce dotazů měl Filípek Hezoun i Franta Koutenský. Na závěr si děti odnesly skládačku a koupily si i pohledy a pamětní list. Nejvíce zde utratila Jitka Punčochářová a Dan Vlach si ukázal téměř na všechny pohledy.

Po návštěvě se ošetřovalo oko Frantovi Koutenskému. Něco nu tam spadlo - co nevím, na holky je ještě mladý. V Písku děti navštívily kamenný most a hrad. Měly malý rozchod na občerstvení.   

Dětem se nejvíce na táboře líbí zatím čtyřboj. V šachách ve skupine A to Martin Šourek jako favorit nemá jednoduché, zatím každý hráč nějaký bod ztratil.    

Ve fotogalerii jsou první fotky - výběr.

20,00 hod.

Parta co nejela na výlet měla střelecký den. Střílelo se tradičně ze vzduchovky a nově z luků. Pro děti jsme pořídili 4 dětské luky s dostřelem asi cca 40 m a 1 luk pro vedoucí s dostřelem cca 60m. Z tohoto důvodu jsou pro tuto činnost zvýšené bezpečnostní opatření co do vymezení prostoru a pravidel chování. Děti ale stříleli ne na dálku, ale do terče z krabice na cca 15 kroků. Klasický terč dáme později pokud se budou děti trefovat. Není to jednoduché.

Dnes se uskutečnil v podvečer 2. "letecký den". Týkalo se to chatky č. 13. Kluci si musí trochu lépe uklidit ve své chatce, aby se rodiče nezhrozili, kdyby přijeli na kontrolu.

Výstražné napomenutí za porušení bezpečnostních předpisů a táborového řádu si vysloužili Franta Koutenský a Tony Trojan. Výstraha při večerním nástupu byla jasná. Pokud by se to mělo opakovat, voláme rodiče, aby si pro ně přijeli.

Vedení bylo upozorněno, že včerejší bouřka se má v pátek opakovat se silnějším větrem.

Dnes se rozdávali i dopisy. Děti to potěšilo.

Tak máme za sebou polovinu pobytu, takže všichni věříme, že i ta druhá bude v pohodě, že dětem se bude líbit a nikdo neodjede předčasně domů pro smutek po mamince či za porušení táborového řádu. Nováčci se aklimatizují, takže to jistě vydrží a z malých kluků budou velcí kluci. Všechny holky jsou v pohodě.        

19.08.2009

7,45 hod.

Tak právě proběhla ranní rozcvička. Byl na ní i nejmladší účastník Aleš Papáček. On vlastně na ní chodí pokud se probudí.

V noci žádný pláč nebyl. Zřejmě se nováčci už aklimatizovali, tak z toho má vedení radost.

Žádné nové problémy nejsou, program dnes bude stejný jako včera. Šachová skupina B a C pojede na výlet. Vedoucí a zdravotníci se rovněž vymění, pouze Leona stále zůstává na základně.  

Ostatní budou mít střelecký den. Včera děti střílely na terč ze vzdálenosti 7 m a tak se někteří i trefily. Mají vždy 3 rány tréninkové a tři do soutěže.

Počasí po ránu ok - jako v Táboře.   

Tak ještě nějaké perličky a postřehy:

Filip S. přidělal trochu problém našemu vedení, které čeká hygienickou kontrolu. Ráno před chatou č. 16 bylo nalezeno h.... Jak se F.S. přiznal, nechtělo se mu jít až na záchod. Vůbec bych se nedivil, kdyby i tuto chatku postihl "letecký den" když jsem slyšel informace o této chatce.

Atrakcí tábora jsou žáby. Zejména po zjištění, že se jich vedoucí Martina bojí. Tak je děti při koupání chytají a rádi ukazují právě Martině.

Včera při návratu z výletu viděly děti slepýše. Když ale viděly, že se mu nedaří lézt do kopce, tak z toho měly děti radost s hláškami "to je blbec on to nevyleze".

Na cestu děti dnes dostaly bagety, což už loni nemusely. To neovlivňujeme.   

13,30 hod.

Tak se stále pokoušíme spojit se se základnou přes icq či skype, ale slabý signál to neumožňuje.

Dopoledne probíhaly závody ve střelbě z luku a nejvíce se v obou soutěžích dařilo Pepovi Havlíčkovi. Tak snad se mu nebude už chtít vůbec domů, když dělá tolik bodů pro družstvo.

K obědu byla rajská a těstoviny. No snad byla dobrá, sám vím, že někteří rajskou nemusí, ale já jo.

Naši výletníci jsou právě v hřebčinci. Tak snad se jim bude líbit. Ještě dnes ráno si některé děti stále myslely, že ten splašený kůň byl součástí programu a říkaly to kamarádům, aby jim to také ukázali. Nu nechme je přitom.

18,45 hod.

Dnešní odpolední zprávy:

Výlet dopadl ok. Kůn še nezplašil, naopak děti měly možnost vidět práci kováře při kování koní. Cestou se udělalo špatně Matěji Mackovi, vozil se moc na dětském kolotoči v parku. Děti rovněž povozily i vedoucího Mirka, kterému rovněž nebylo zrovna do řeči. Dnešní skupina v hřebčinci  dávala více pozor než včerejší, zato se stále loudala a proto jela "domů pozdějším autobusem. Cestou zpět si řada dětí koupila pitíčko Redbull a dalo jim to takovou energii, že kopec vybíhaly. Že by měly křídla?

Petr Švanda a Matěj Macek jsou už bez finančních prostředků, tak jim vedoucí půjčila. Dluh se neúročí. Penízky došly už řadě dětí. Znáte to v areálu je bufet, a tak je kde při obědě utrácet.

Chatka č. 13 získala opět čuňátko, zato chatka č. 5 sluníčko. Že by sourozenci Humhalovi a Berkovi se dohodli, že budou nejlepší a maminky je budou chválit.

Šachy:

Skupinu A vede Martin Šourek 4,5 b/z 5, 2. Míša Sovadina 4b., 3. Petr Knotek a Kryštof Nuc 3,5b. Beník hraje jako prasátko, má jen 1b. a to za kontumaci - stání.

Skupinu B vede Tony Trojan 4b. před Ondrou Matyšem. Tato skupina má velkou motivaci, protože se hraje o 3. vt.

Skupinu C vede Mirek Svačina a Petr Ďorď s 3b. Zde se zase bojuje o 4. vt.

Celkově jsou družstva vyrovnaná.

Odpoledne se děti opět koupaly, šermovaly a hrály "holanďany.

Holanďany - pro neznalé je to šachová hra dvojic, kde každá dvojice má na jedné šachovnici bílé a na druhé černé. Když seberete soupeři figurku, můžete ji předat spoluhráči a on si ji může umístit do hry. Hraje se to na čas či mat. Na vánoce 2009 připravuje náš oddíl v této hře velký dětský turnaj. Takže trénovaly. Tato šachová zábava je u mládeže hodně populární.

Přijel se podívat další šachový trenér Štěpán Papáček. S jeho ženou Terou (pocházi z Mexika -bydlí s Aleškem) bude i pro zájemce připraveno povídání o Mexiku s PC projekcí.         

20.08.2009

11,15 hod.  

Dopolední interntové zpravodajství společnosti LT Albrechtice:

omlouváme se za zpoždění - důvod, reportér musel na otočku do Prahy.  

Ráno děti neměly rozcvičku a budíček byl posunutý. Důvodem byla včerejší noční hra. Neuváděli jsme ji v našem zpravodajství, aby nebyla prozrazena.

Na rytířskou noční stezku se vydali všichni. Děti chodily po dvojicích. Strachem se zřejmě nikdo nep... (kontrola trenýrek se neprováděla), ale řada dětí se středně bála. Po loňském poučení se na děti nebafalo, ale byly slyšet jiné přírodní zvuky různých zvířátek. Hlášky " Fando, kde jsi ať nezabloudím ... " (autor Ondřej Matyš) bylo slyšet často a daleko po lese. Nejmladší Aleš Papášek šel s maminkou, zde zatím nevíme, kdo se bál více. Vsázím, že Alešek se choval jako statečný můžskej a maminku uklidňoval. Všichni se z bojové rytířské stezky vrátili v pořádku.

Při koupání nám "parta hic - Martin Š, Petr K. a Ríša Š." zlomila pádlo člunu. Nu každoročně se se ztrátama počítá, ale když je to v jiné rovině, budou musek kluci tuknout prasátko. Určitě se dohodneme.

Dnes budou děti zkoušet chůzi, ale ne ledajakou. Chůze na chůdách není jednoduchá, tak uvidíme, kdo kam dojde.

Zdravíčko všem slouží.

13,00 hod.

Tak tu máme mimořádné zpravodajství z LT:

V programu dnešního dne je "letecký den" v chatce č. 16. Už jsem si myslel, že letošní děti trhnou rekord v pořádku. Je pravda, že v jiných letech se na "leteckém dnu" podílely i ostatní děti a povím Vám měly z toho vždy velkou radost!!!  Letos to provádí pouze vedení. Věřím, že to ale aktéři, kterých se to týká berou sportovně a něčemu se přiučí. Urřitě nemusí skládat věci do komínků (to umí už než starší pánové, které se o tom ještě po letech baví v hospodě).

13,15 hod.

Letecký den skončil velkou radostí Filipa Hezouna - konečně prý našel plyšáka. Tak se mu bude určitě v noci lépe hajat.

18,45 hod.

Začíná večerní zpravodajství tralala:

Vítáme Vás, posaďte se do křesla k PC a hltejte naše zprávičky.

Odpoledne se šli rytíři opět koupat - umýt ze sebe špínu z těžkých bojů, jak na poli, tak za šachovnicí.

Konal se i tradiční rytířský fotbálek děti proti vedoucím. Konalo se překvapení, protože vedoucí po dlouhých letech vyhráli 11 : 2

K simultánce byli vyzváni silní rytíři Štěpánem Papáčkem. Zatím, co mi sojka donesla - remizoval pouze Míša Sovadina.

Večer bude ještě další šachové kolo do turnaje.

Zdraví je ok. Pouze Matěj Macek a Dan Vlach se odřeli, když se honili určitě se zbraní v ruce na parkovišti. Zřejmě dobývali zaparkované povozy nepřátel.

Strava je zatím stále ok. Drobné problémy s rytířskou kuchyní řeší vždy královna. Pacholkům v kuchyni se něco občas nelíbí, tak je musí strovnat, aby rytíři měli pohodu.

Rytíř Jan Balcárek sbalil veškerou zbroj a rozhodl se opustit ležení tábora. Práskli to jeho spolubojovníci. Chce jít do Tábora pěšky po stopách slavného vojevůdce Žižky. Zatím neznáme důvod, proč se "urazil". Patří k nejaktivnějším lumpíkům, který stále jiné rytíře polévá vodou až jim rezne brnění. 

Tak zase zítra.  

21.08.2009

7,15 hod.

Tak jsem tu s ranním zpravodajstvím. Začíná nám předposlední den našeho tábora. Vraťme se ještě ke včerejšku a postřehům z něho.

Včera jsem Vás informoval o rytíři Balcárkovi. Vyšel na cestu do Tábora. Cesta však skončila 6 m od chaty. Asi byl náklad jeho zbroje značně těžký, tak se rozplakal. Vše s ním probrala královna a tak si pak dal říci, přestal plakat a už byl celý večer v pohodě.

Rytíř Pepa Havlíček změnil teorii myšlení. Jestli na začátku chtěl stále domů a dával to najevo pláčem, nyní chce, aby tábor byl ještě týden. Nu a kdo se v to má potom vyznat.

Rytíři Fanda Koutenský a Petr Ďorď si včera troufli na akci karatistů (mají souběžně tábor). Ve svém nájezdu jim poničili cedulky. Tak následuje trest. Jelikož Fanda byl podmínečně vyloučen, odjezd domů se nekoná. Důvod je, že už dnes stejně odjíždí domů na tenisový turnaj. Po dohodě s karatisty budou kluci absolvovat jejich ranní rozcvičku. A to jim nezávidím.

Navečer proběhla soutěž ve zdravovědě, kterou připravila naše rytířská zdravotní záchranka - Adam a Alžběta.

Rovněž byla přednáška o Mexiku. Tato přednáška byla dobrovolná. Šok byl, když mimo tradičních rytířů ( O. Matyš a starší atd.), kteří jsou "alergičtí" na nějaké akce, bylo v klubovně narváno a děti poslouchaly se zájmem více než na šachových přednáškách. Malý Alešek Papášek řekl mamince něco ve španělštině a maminka česky odpověděla, "ale já jim to ve španělštině vyprávět nemohu, oni by nerozuměli". Vedoucí připravili 3 noťasy, kde se vše promítalo.

Míra Svačina se svěřil, že už si nemůže nic koupit, že má posledních 6 korun. Kolik dostal nevíme. Ale on už to vydrží.

Když v chatce probíhal "letecký den" všechny děti se shromáždily kolem chatky a dívaly se, jak věci lítají ven. Pak svorně začaly skandovat "matrace, matrace...", když vylétla poslední zaznělo "hurááááááááá..." a začalo nové skandování "koš, koš, koš...", tak se zabalil a vylétl také a ozvalo se "hurááááááááá.." a jelikož viděly, že je zabalený, začaly skandovat " rozbalit, rozbalit..." Tak, co jim těm dětem říkáte??? Trošku škodolibosti už od mala, ale to je přejde. Berou to jako zábavu. Je zde zkrátka veselo.               

11,00 hod.

Rozcvička pro kluky s karatisty byla krutá, běhali 2 km atd.

Máme tu již druhý "letecký den" u dětí v chatce č. 13. Věřím, že doma je maminky pochválí za úklíd pokojíčků, tím, že se to učily na táboře.

Šachy:

Opravdu jediný kdo uspěl (alespoň remíza) včera při simultánce byl Míša Sovadina.

Skupinu C šachového turnaje vyhrál Petr Ďorď, před Mirkem Svačinou a Alešem Papáčkem. Blahopřejeme. Všichni si uhráli zřejmě vyšší výkonnostní třídu.      

Ješte se dohrávají turnaje v přehazované a fotbálek.

Zjistil jsem, že se letos nepsaly zážitky Beníka Trojáka, čekal jsem, že se ukáže se svými vtípky Petřík Dvořáček, o holkách jsme se toho moc nedozvěděli – ony jsou v klidu a v pohodě, tradiční rošťáci nezklamali, ale i oni patří k táboru.      

 

Program na večer?  

Vyhodnocení soutěží družstev, předání cen a diplomů. Pokud počasí dnes ještě dovolí, tak závěrečné posezení u táboráku.  

 

Tímto končí naše „on line“ zpravodajství z LT 2009. Odjíždím do ležení rytířů. S řadou z Vás se zítra uvidím a budu jedině rád, když Vám předáme děti v pořádku, plné zážitků a se zájmem o náš tábor v r. 2010, který vyzkoušíme jako čtrnáctidenní a na jiném místě.        

 

Program na zítra 22. 8. 2009?  

Ráno vstaneme, uklidíme naše bojové ležení, vyjíme zásoby v kuchyni, uložíme zbraně na bojové vozy a potáhneme na Tábor, Budějovice a jiná města. Cestou se k nám přidají starší bojovníci. V městech vypleníme cukrárny na oslavu přežití.       

 

Vážení rodiče,  

děkuji Vám za Vaší přízeň při sledování našeho webu. Omlouváme se Vám, pokud jsme se Vás nějakou zprávičkou dotkli, kterou můžete považovat, že nebyla košér. Věříme, že jsme Vás nevyděsili nějakou zprávou o zdravotním stavu. Pokud ano, velice se omlouváme. Děti jsou ale kouzelní a bezprostřední a to je to koření akce. Udělejte si svoji představu – loni jsme měli na webu v rámci letního tábora denně  50 – 60 přístupů, tento týden se to pohybovalo kolem 140-170.  

 

Tak jako každý rok, budu Vás oslovovat i příští týden o Vaše postřehy, které se dozvíte od dětí, jak budou hodnotit tábor, zejména, co se jim nelíbilo atd.. Vám se jistě svěří více, než nám v dotazníku.  

 

Jinak věřím, že náš web Vám a Vašim ratolestem bude sloužit i v nadcházející šachové sezóně. Najdete zde řadu informací – kdy a kde se konají turnaje, co děláme pro děti i rodiče, rovněž zde máme rubriku ztráty a nálezy po turnajích, nabídku na dárky k narozeninám či k jiné příležitosti atd.  

 

V září zahajujeme opět naše šachové školy. Čeká nás i o podzimních prázdninách týdenní pobyt v Harrachově, kam věřím pojede větší naše výprava. Tento turnaj je další příležitostí uhrát si elo. Z tohoto důvodu by to mohlo řadu hráčů motivovat. Nu a samozřejmě budeme bojovat v 1. lize mládeže.      

 

Všem Vám rodičům děkujeme za důvěru. Poděkování patří i vedení tábora – Andree, Martině, Alžbětě, Leoně, Adamovi, Mírkovi, Martinovi a Filipovi. Děkuji Tere i Štěpánovi.   

 

Loučí se s Vámi  hlavní zpravodajové  

Jaroslav Odehnal a Leona Odehnalová  

PS: odjezd autobusu z Albrechtic je plánovaný v 11,00 takže v Táboře mohou rodiče očekávat děti v 12,00 hod.

Ostatním doporučujeme přijet si pro děti mezi 10,00 - 11,00 hod. Počítejte s tím, že děti min. do 9,30 hod. budou provádět úklid areálu. Samy děti si zbalí věci a vyklidí chatky.   

Kalendář akcí na Leden 2022

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Zobrazit všechny akce