ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2018

Aktivita hráčů 2016-17

Aktivita za sezónu 2016-2017- zveřejňujeme aktivitu našich hráčů. Aktivitu sledujeme pro vlastní účely a pro informaci k rodičům.

Už asi 3 roky aktivitu sleduje i ŠSČR. Na jejím základě přispívá oddílům formou dotace. V začátcích ŠSČR nasadil "tvrdší" podmínky, kdy byly 3 hodnocení. Kdo měl 8, 20 či 40 aktivních hráčů z řad mládeže, měl nárok na dotaci. V prvním roce museli hráči mít min. 2 účasti. V dalším roce to byly už 4 účasti sledované aktivity. Považoval jsem to za správnou cestu, zvyšovat nárok na hráče i oddíly - trenéry. Pro letošní sezónu už ŠSČR snížil nároky. Sledování si ulehčil - stačí mít min. 5 či 20 hráčů a máte nárok na jednu z dotací. Zůstalo pravidlo účasti na 4 sledovaných turnajích či turnajích s podmínkou (zastoupení hráčů min. z 3 oddílů). Náš oddíl už dnes eviduje u 16 hráčů splněno a u dalších chybí ještě jedna účast a budeme mít nárok na dotaci od ŠSČR. Splněno budeme mít v únoru. 

Bohužel považuji měkké podmínky za chybu. ŠSČR zřejmě směruje k tomu, aby co nejvíce oddílů na dotaci dosáhlo a mohlo říkat, jak se "maká" v oddílech. Přitom o aktivitě hodně rozhodují rodiče, ale trenér musí motivovat k účasti, nebo musí oddíl pořádat sám zajímavé akce. Zde vidím základní problém, že řada oddílů sami neorganizují žádné akce. Jen čekají co jim nabízí KŠS. Proto by měla být i diferenciace či podmínky nastaveny jinak.  

Dotace za aktivitu má za cíl přinést peníze na trenéry. Když to přeložím, rodiče a děti jezděte na akce, já z toho budu mít přínos. Považuji to za skrytou formu odměn pro trenéry, kteří se ani nemusí moc snažit, protože práci za ně udělají jiní. Osobně bych se vrátil k 3 úrovním - 5, 15 a 30. Přesto chybí oddíly hodnotit i za aktivitu, tj. co oni sami pořádají nejen pro vlastní hráče, ale pro jiné a pro veřejnost  v rámci propagace šachů jako takových.

U nás z dotace za aktivitu ale hradíme dětem startovné na turnajích od KP výše. Rovněž pořádáme některé turnaje pro naše hráče bez startovného, přispějeme na dopravu atd. 

V tabulce máte možnost se podívat na aktivitu našich hráčů. Opět to bude mít vliv na výši čl. příspěvku pro sezónu 2017-2018. Akcí bylo hodně, a tak pro nás je cíl spojení se slevou na čl. příspěvcích mít min. 8 účastí.

Pořadí na 1.-5. místě:
1. David Hák
2. Václav Měřínský
3. Anna Tůmová
4. Martin Šustr
5. Anežka Žilavá
více v příloze.

Samozřejmě, že hráči hrající vážné partie za družstva mají výhodu v počtu. I u nás to není přesné - spravedlivé. U družstev počítáme počet partií, a třeba u M-Čech jde o 1 účast, přitom tam sehraje hráč 8-9 partií. Proto připravujeme jiný pohled. Cílem bude počet sehraných partií: např. 20 rapidových a 10 vážných partií. Samozřejmě, že si to přepočítáme a nastavíme diferencovaně pro jednotlivé věkové kategorie.     

     

Kalendář akcí na Červenec 2018

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Zobrazit všechny akce