ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2020 v září - zde více

Šachy na bazénu v Táboře

Šachy pro veřejnost 
- šachy na bazénu v Táboře 

ŠACHklub Tábor připravuje pro veřejnost a propagaci šachu další akci. Přinášíme první informace záměru. V rove 2016 jsme se rozhodli uspořádat: 

"Šachové dny na bazénu v Táboře. 

Dne 1. června 2016 oficiálně začne bazénová venkovní sezóna a náš oddíl ve spolupráci s TZMT Tábor připravily akci pro širokou veřejnost. 


Náš záměr uskutečnit tuto akci přišel ještě dříve, než ŠSČR vyhlásil dotační program - "Organizování akcí na popularizaci šachu".

Proto jsme se přihlásili i do tohoto programu s naším záměrem a ŠSČR nás vybral+další projekty r. 2016 a obdržíme dotaci ve výši 7.500,- Kč. Rovněž akci podpořil KÚ Č. Budějovice. Předem děkujeme za podporu.

Kdy budeme akce organizovat?
Venkovní bazén ze otvírá v květnu, ale je to závislé na počasí. Proto květnové datumy zatím neurčujeme. http://www.tzmt.cz/plavecky-stadion.php
Předběžné termíny:
4. června 2016
18. června 2016
16. července 2016
30. července 2016
6. srpna 2016
21. srpna 2016
Termíny budou se upřesňovat dle počasí a jiných akcí. Dále budou o letních prázdninách i termíny ve všední den. 

Co budeme všechno na "Bazénovém šachovém dnu" k vidění a co bude k dispozici?
 • zahradní šachy 
 • malování obrázků na téma "Šachy" pro různé dětské věkové kategorie o ceny a výstava namalovaných obrázků
 • řešení šachových logických her pro různé věkové kategorie o ceny
 • seznamování se se šachovou hrou, pravidla hry pro děti ale i dospělé
 • představení našeho oddílu
 • simultánky dětí i dospělých o ceny
 • volné šachové partie
 • házení míčkem na figurky a další zábava pro děti
 • představení účastníků ME v Praze z našeho oddílu
 • hudební šachové písničky
 • a řada dalších her a zábavy
Fotogalerie z předchozích akcí.
 
Tak neváhejte a přijďte navštívit další námi pořádanou akci. Kam - nu přeci na: 
 

  BAZÉN !!!

23. června 2016
Letošní projekt "Šachy na bazénu" zahájen. 
Propagace či nábor? To je otázkou. Tento projekt nám i podpořil ŠSČR i KÚ CB. Tak lze konstatovat, co se včera dělo na táborském bazénu. V cca 12,00 hod jsme začali přivážet šachový materiál na bazén. Dovezli jsme zahradní šachy, první stůl na šachy a 3x šachové soupravy. Pak naše věci pro nejmenší - desky s otvory na házení míčků, dokoupili jsme kroužky na "Hod na figurky". Netrvalo dlouho a šachy byly už v obležení. Na bazénu byli včera vidět i naši hráči, ale jediný David s mamkou si zahráli. Přeci jenom atrakce byly hlavně pro děti, které nechodí do našich kroužků. U první dvojice jsem nechápal co hrají, zda šachy či dámu. Tahali figurkami různě. Amatérům jsme radili, jak se hraje, jak chodí figurky atd. 


Co děti dále čeká? V neděli chceme už pořádat šachový den na bazénu, kde se budou kreslit obrázky, hrát, soutěžit atd. Tak kdo máte zájem přijďte nás podpořit či pomoc.

Už dnes víme, že nezůstane jen u bazénu v Táboře. Máme už tip na další místa i mimo Tábor. Kdo by chtěl se s námi spojit, tak může nás kontaktovat.  

24. června 2016

I dnes jsme pokračovali na bazénu. U zahradních šachů se už tvořily fronty, řada dětí házela míčky, rodiče chodili a hráli s dětmi, propagovali jsme Šachovou figurkovou školičku a činost našich školek, u šachovnic se střídali rodiče, děti, starší lidi i prckové, atd., atd....

Dalších pár fotek:

 


Na zahradní šachy se už druhý den stojí i fronty. Budeme muset udělat nějaká opatření, asi omezíme dobu u šachovnice.   

Na neděli 26. června chystáme akci "Šachy na bazénu - soutěže o ceny" viz. leták v příloze. Tak ať počasí drží a vy přijďte. 

26. června 2016
Je neděle ráno a v Táboře zataženo. Večer a v noci déšť a bouřky. Tak to na dnešní akci "Šachy na bazénu" to dnes nevypadá. Nevadí. Prázdniny teprve začnou a už ty dva dny, kdy jsme byli na bazénu, ukázaly, že jsme se trefili do "černého". Šachy na bazénu lákají veřejnost a měl jsem možnost se pobavit s řadou rodičů dětí různého věku. Všem oddílům doporučujeme tuto aktivitu k propagaci šachů.

  
29. června 2016  
Dnes odpoledne opět i pře ne moc ideální počasí, pokračoval projekt "Šachy pro veřejnost - šachy na bazénu". Opět jsem se setkal s řadou dětí a jejich rodičů a mohla se dělat i výuka. Připravujeme i další zlepšení po příjezdu z OPEN Krásná Lípa. 

11. července 2016
Dnes opět po návratu z Krásné Lípy pokračovala akce pro veřejnost - "ŠACHY NA BAZÉNU". Opět jsem se setkal s řadou dětí a jejich rodičů a mohla se dělat i výuka. Dnes jsem měl i pomocníka Matěje Zedníka. Na bazénu jsem potkal bývalé naše hráče - sourozence Balcárkovi - a přišli si i zahrát. 
20. července 2016
Dnes opět po chladných dnech pokračovala akce pro veřejnost - "ŠACHY NA BAZÉNU". Opět jsem se setkal s řadou dětí a jejich rodičů a mohla se dělat i výuka.  Znáte hru Šachdáma? pokud ne, zajeďte si na bazén. Někteří rodiče a děti Vás ji naučí. Pravidla ale zatím neznám. Velký nával byl dnes u házení míčkem na figurky. Míčky lítaly všude. Stála se i fronta na šachové soupravy. Budeme muset dodat další stůl a soupravy. Jinak se pěkně smažím, ochlazuji v bazénu a nechybí český zlatý mok. 

Přílohy dokumentu

Kalendář akcí na Září 2020

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Zobrazit všechny akce