ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2021 - více zde

1.liga mládeže 2016-2017 - 10. a 11. kolo

  • Místo konání akce: Horní Stropnice
  • Datum konání akce: 23.04.2017
  • Začátek akce: 9,00 hod.
  • Konec akce: 19,00 hod.

A je tu poslední den soutěže. vše máme ve svých rukou. Stačí vyhrát dopolední zápas a jsme na 3. místě. Odpoledne hrajeme s družstvem Poděbrad, které přijelo pouze ve čtyřech. Takže výhra je vcelku zajištěná. 

10. kolo:  KS Říčany 1925 "B" - ŠACHklub Tábor 3 : 3
Zápas opět začal šokem. Dost rychle stojí na prohru Dominik, který přijel až dnes v neděli. Ostatní vše vyrovnané. Druhý šok přichází od Vaška. Ve vyhrané pozici neviděl vyhrávající tah s matem a naopak ztrácí dámu. Je z toho hodně smutný, ale nedá se nic dělat. David musel odevzdat věž za střelce, ale má silné pěšce. Anička stojí zablokovaně, totéž Ondra. Petr má měšce více. Petr má nejsilnějšího soupeře. nakonec Petr vymyslí po 15 minutách chybný tah a ztrácí věž. Nu to byl ten 3. šok. Anička obětuje jezdce, aby to riskla vyhrát na postup pěšců, což se jí podařilo, podobně to uhrál David a  Ondra též vyhrává. 

Je jasné, že 3. místo se nám vzdálilo, Jawa Brodce vyhrálo a má lepší skóre a je před námi. Nyní to mají v ruce oni. Stačí jim vyhrát. 

11. kolo: ŠACHklub Tábor - DDM Symfonie Poděbrady 4 : 2
Protože máme špatné skóre proti Jawě, a Poděbrady už určitě sestupují, zašel jsem za trenérem, zda spěchají domů. Řekl, že by byli rádi, mají to 3 hodiny domů. Dohodli jsme se, že promluvíme s hráči. A protože jsme na 5. a 6. šachovnici vyhráli kontumačně, v ostatních partiích naši hráči nabídli remízu. Vyhráli jsme, družstvo soupeře nám poděkovalo a čekáme, jak dopadne zápas Humpolec - Brodce. Jsem rád, že se naši hráči zachovali k soupeři vstřícně. Poděbradům přejeme brzký návrat do 1. ligy a vyřešení si problémů v oddíle, kdy je podrazili vlastní hráči. To co vedoucímu provedli se nedělá a je to od hráčů neseriózní. 

Anežka, Vašek, Anička chodí sledovat partie Humpolce. I Humpolec přijel bez jednoho hráče, takže hned prohrává 1 : 0. Na 5. šachovnici ale jejich dívka prohrává rychle a tak se to pro nás nevyvíjí dobře. Pak ale přichází obrat. Jirka Sedlák vyhrává na 1. šachovnici, na 3. šachovnici Jirka Klubal též a stav je 2 : 2. radostnou zprávu v 16,30 přináší Vojta Kříž, který dosáhl 3. bod a pro nás to znamená 3. místo!!!

Příští sezónu už nebude hrát Dominik Šustr ani Petr Švanda. Věk jim to už nedovolí. Děkuji jim za reprezentaci. 

Všechny zápasy tj. 11 partií sehráli Ondra, David a Vašek.
A jak si vedli?
1. Ondra 3,5 bodu z 11 partií
2. Petr 0,5 dobu z 6 partií
3. David 8,0 z 11 partií !!!
4. Anička 3,5 ze 6 partií 
5. Dominik 2,5 ze 7 partií
6. Martin 3,5 ze 7 partií
7. Vašek 8,5 z 11 partií !!!
8. Vítek 3 ze 4 partií
9. Anežka 1,5 ze 3 partií.

všem díky.