ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2021 - více zde

1.liga mládeže 2016-2017 - 4. a 5. kolo

  • Místo konání akce: Vlašim
  • Datum konání akce: 03.12.2016
  • Začátek akce: 10,00 hod.
  • Konec akce: 19,00 hod.

Včera se konaly další 2 zápasy 1.ligy mládeže skupiny JIH. Zajížděli jsme do Vlašimi, kde nás čekal zápas proti Řevnici a Brodcům. 

Zápas s Řevnicí se nevyvíjel zrovna příznivě. Martin Šustr nejprve remizoval s Josefínkou Královou, když nevěděl co s pozicí, která byla značně zablokovaná. Ale byl jsem spokojen. Pak jsme se dostali do vedení, když Vašek Měřínský vyhrál. Chytil soupeři dámu, ale pak ho zbytečně dlouho nechal nad vodou. Soupeři srovnali, když Ondra Fuciman prohrál na 1. šachovnici. Ta partie se mu nepovedla. Další rána, prohra na 4. šachovnici Dominik Šustr. V pozici nestejnopolných střelců špatně natáhl pěšce a přišel o ně. Soupeř si s tím pak poradil. Spoléhal jsem na 2. a 3. šachovnici. David Hák dlouho hrál velice zajímavou partii. Když se zdálo, že to prohraje, dělá soupeř chybu a David mohl hrát na výhru. Bohužel přehodil tah a rázem to bylo opět špatné. Nakonec se zachránil obětí věže za pěšce a přešel do koncovky K+J+3P proti K+V+2P, kterou zremizoval. Anička Tůmová hrála s pěšcem méně. I zde se už zdálo, že prohraje, ale rovněž nestejnopolní střelci byl pro soupeře problém. Nakonec soupeř zahrál špatný tah a Anička se dostala k útoku, který završila matem. Takže 3 : 3. Bod jsem bral k průběhu partií, ale už před odjezdem jsem věděl, že Řevnice je silná a bod by byl dobrý. 

Odpolední zápas s JAWA Brodce byl pro nás neznámou. Soupeř postoupil do soutěže z KP. Má ale dobré družstvo. Před zápasem jsem věřil ve výhru. Dost rychle jsme vyhráli 2 partie. David na 2. šachovnici ve 14. tahu a Václav na 5. šachovnici ve 26. tahu opět chytil dámu. Pak, kde získat další 1,5 bodu. Další partie zatím byly dobré. Dominik hrál vyrovnanou partii, která přešla do jezdcové koncovky, kde soupeř měl o pěšce více. Dominik to otočil a když vedl on o pěšce, stál na výhru. Nakonec, ale nepohlídal dvojúder na krále a pěšce a partie skončila remízou. Vítek Růta na 6. šachovnici stál dobře s pěšcem více. Bohužel ale podlehl útoku na rošádu, kde to řešil nevhodně. Anička v té době měla opět pěšce méně a Ondra útočil, ale pozice hodně komplikovaná. Nakonec Ondra dal soupeři mat. Soupeř ho úplně přehlédl. Při rozboru měl šance minimálně na remis. Anička špatnou výměnou přišla o dámu za věž a partii prohrála. Přesto výhra 3,5 : 2,5 paráda. 

Nejúspěšnější:
Václav Měřínský (2005) 4,5 z 5 partií - 5. a 6. šachovnice
David Hák (2006) 3,5 z 5 partií - 2. a 3. šachovnice
Vít Růta (2001) 2 ze 3 partií - 6. šachovnice