ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2021 - více zde

1.liga mládeže 2016-2017 - 8. a 9. kolo

  • Místo konání akce: Horní Stropnice
  • Datum konání akce: 22.04.2017
  • Začátek akce: 10,00 hod.
  • Konec akce: 19,00 hod.

8. až 11. kolo se hraje na závěrečném soustředění v Horní Stropnici. Přijeli jsme udržet 3. místo. je to v našich rukou, máme 2 body náskok před Jawou Brodce. 

8. kolo: SK OAZA Praha "B" - ŠACHklub Tábor 1,5 : 4,5
Úvod zápasu mě nepotěšil. Dost rychle stojí na prohru Martin a Petr. ostatní nejasné. Velké potěšení ale dělá vašek, který v 7. tahu chytá soupeři dámu a vedeme 1 : 0. Martin partii otáčí a vedeme už 2 : 0, ale za výkon jsem ho chválit nemohl. Jeho zbrklá hra je již tradiční, a tak chyby se rodí rychle. V klidu vyhrává David a Anička a zápas je rozhodnutý. Petr prohrál a Ondra remizoval. Úkol č. 1 splněn. 

9. kolo: ŠACHklub Tábor - PORG Praha 1 : 5
Soupeř je jeden z favoritů soutěže na postup. Moc šancí si nedáváme. proto i soupiska se mění. nastupuje Anežka místo Martina. Obě holky ale partie nezvládají a prohrávají. Vyhrává David což bylo super. Najednou Vašek stojí výborně a Petr krásně útočí v partii proti silné soupeřce. Myslím, že vedoucí družstva znervozněl, když vidí pozice svých hráčů, což by mohlo znamenat konec jejich nadějí. Nu je pravda, že i druhý favorit H. Stropnice "A" stál v zápase špatně s naší konkurencí. To se nám samozřejmě nehodilo. 
Nakonec přeci jenom zápas došel do jasného výsledku. Vašek v remízové pozici udělal chybu, Petr oběť nedopočítal a Ondra také prohrál. 

Stále držíme dvou bodový náskok před 4. družstvem.