ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2021 - více zde

1.liga mládeže 2017-2018 - 4. a 5. kolo

  • Místo konání akce: Říčany
  • Datum konání akce: 25.11.2017
  • Začátek akce: 10,00 hod.
  • Konec akce: 19,00 hod.

V sobotu se konaly další dva zápasy 1. ligy mládeže. Jeli jsme do Říčan, kde nás čekalo silné družstvo domácích a družstvo OAZA Praha. Obě družstva měly týmy "B", protože jejich áčka hrají extraligu. 

Před zápasy jsem si říkal, že 4 body by byl úspěch. Přeci jenom letošní ligy je dosti vyrovnaná, až na určitě postupující PORG Praha, kterému to loni uniklo. Na konci je nejslabší ŠK Plzeň "B", ale nikdy nevíte. 

Je pravda, že na některé hráče spoléháte, že budou bodovat a některým držíte palce. Pořád si ale říkám, že náš čas zase přijde a budeme hrát o postup. Vždyť letos mohou hrát hráči ročník 2001 a mladší. A v jaké sestavě jsme nastoupili? Lukáš Dolanský (2002), David Hák (2006), Vašek Měřínský (2005), Ondra Fuciman (2003), Vítek Růta (2001), Anežka Žilavá (2005) a Marek Malimánek (2003). 

KS Říčany 1925 "B" jsme porazili 3,5 : 2,5. 
Vyhráli jsme na 1.-3. šachovnici - Lukáš, David a Vašek. Remízu připojil Ondra. Tak to byla paráda. Je pravda, že nám i štěstíčko přálo. Vítek a Anežka prohráli. Ale Anežka stála výborně. Byla to škoda. Partie teprve dostaneme, tak je nekomentuji. 

Odpoledne jsme porazili OAZU Praha "B" 5,5 : 0,5. 
Zápas se vydařil. Výhry: Lukáš, David, Vašek, Ondra, Anežka. Remízu udržel Marek
Jako první skončila Anežka. Soupeř místo toho, aby jí v 5. tahu sebral střelce (nesoustředil se), tak ustoupil vlastním střelcem. Pak si ale, tak špatně vyvíjel dámu, až mu ji Anežka právě tím střelcem, kterého si nevzal, chytila. Krátce na to vyhrál David. I on chytil soupeři dámu dvojím úderem. Je pravda, že by mohl soupeř pokračovat a za dámu by měl věž a jezdce. I Vašek v klidu soupeře zničil. Jak se říká: jeden pěšáček, druhý pěšáček, třetí pěšáček a figurka. Ondra vyhrál díky tomu, že soupeř v rámci útoku na krále obětoval figuru a Ondra vše ubránil a figura zbyla navíc. Marek vedl o pěšce, ale pak kombinací vedl o pěšce soupeř. Byly na šachovnici nestejnopolní střelci a Matek remízu udržel. Lukáš pak hrál jako poslední. Vítek už byl doma (jel vlakem) a David s Anežkou rovněž byli už na cestě domů. David hraje i v neděli za Sokol Tábor. Lukáš v zablokované pozici soupeře nakonec přehrál. 

Podmínky pro doprovod nic moc, sedět na chodbě není zrovna příjemné. Na druhé straně oběd byl zajištěn a rychlý. 

Všem děkuji za reprezentaci, zejména Lukáši. Klatovy, za které hraje, ho tentokráte nepotřebovali, tak mohl nastoupit za nás. A hodně pomohl. Hráči se mohou těšit na motivační odměny.