ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

2. divize - Finále "A" - 1.kolo

  • Místo konání akce: Tábor - klubovna ŠACHklubu Tábor
  • Datum konání akce: 20.02.2016
  • Začátek akce: 10,00 hod.
  • Konec akce: 15.00 hod.

Postoupili jsme do finálové skupiny do bojů o postup o 1. divizi. Do 1. divize postoupí družstva na 1. a 2. místě. Náš skromný cíl jsme už nyní splnili - udržet se v 2. divizi. 

Naopak je asi i překvapením, že přestože jsme nehráli ani jednou v základní sestavě, skončili jsme ve skupině na 1. místě a dokonce po započtení vzájemných zápasů ze základní skupiny, tak ve finálové skupině figurujeme zatím rovněž na 1. místě. 

Ve skupině je několik družstev, které mají jistě ambice na postup, mezi ně řadím: Slovan J. Hradec B (jejich družstvu "A" hrozí sestup), Spartak Kaplice ČZ Strakonice B a Spartak Sez. Ústí. Družstva - Sokol Tábor C, ŠACHklub Písek a DDM Písek zřejmě ambice nebudou mít nikterak velké z důvodu, že již mají družstva v 1. divizi a mohly by mít pak starosti se složením družstev. 

Hned v úvodu finále uvidíme jak, jak to myslí ČZ Strakonice. Přijedou poprvé do naší klubovny včele s Adolfem Lacinou a talentem Matyášem Zemanem 20. února 2016. 

Další kolo budeme s Šachklubem Písek překládat na jiný termín, možná z 12. 3. na 13. 3. z důvodu, že značná část družstva bude v Koutech nad Desnou. Bude to sice náročné - návrat a druhý den hrát, ale nějak se s tím popereme. 

V 3. finálovém kole nás čeká opět doma DDM Písek. Některé hráče známe a jistě přijedou i kamarádi. Bude se hrát 9. dubna 2016. 

Finálovou skupinu zakončíme proti Spartaku Kaplice 16. dubna 2016 v Kaplici.  

Cíl si žádný už neklademe, chceme dohrát soutěž v dobrém podání.       

Přílohy dokumentu