ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

2. divize 2017_18 3. kolo

  • Místo konání akce: Spartak Soběslav
  • Datum konání akce: 11.11.2017
  • Začátek akce: 10,00 hod.
  • Konec akce: 16,00 hod.

V sobotu proběhlo další kolo 2. divize. Na tento zápas se podařilo postavit dobrou sestavu. Přesto máme stále rezervy. Jeli jsme do Soběslavi, kde jsme po tuhém, ale nezvykle krátkém boji remizovali s místním Spartakem 4 : 4.

Průběh zápasu:
Jako první remizoval Jirka na 8. šachovnici s Pavlem Podlešákem. Jednak se Pavel nezeptal, zda může nabídku remízy přijmout, což se nedělá a na druhé straně by měl vědět, že pozici měl lepší D+2S+pěšci proti D+1V +pěšci. Jirkovi jsem říkal, že remíza bude dobrá. Tak se podle toho zachoval.

První bod pro nás dal David na 2. šachovnici. Jeho soupeř Vlasta Šlajs se chytil do léčky a pak to byla hra na jednu branku. Parádní hra "kočky s myší".

Soupeř srovnal na 6. šachovnici. Dominik prohrál s Andonem Petkovem. Prohra přišla za méně aktivní hru a na slabiny, které si postupně vytvářel. 

Pak jsem remizoval já na 3. šachovnici s Bohumilem Lencem. Partie byla vyrovnaná a nechci říkat, že by někdo měl navrch. Oba jsme to mohli hrát dál, ale hrozilo zablokování celé pozice, tak by to bylo asi zbytečné prodlužování.

Hned na 1. šachovnici Pepa remizoval s Janovským. Pepa měl o pěšce více. Nechtělo se mu, ke zdravotnímu stavu, hrát koncovku těžkých figur. Škoda, ale v pohodě.

Pak remizoval Honza na 5. šachovnici, Bal to koncovka J+S+6P proti stejnému materiálu. Sice Honza aktivnější, ale asi nešlo to proti panu Kovářovi vylepšit. 

Zajímavé partie se hrály na 7. a 4. šachovnici. Vašek hrál proti panu Vondráškovi. Měl zajímavý útok, ale o pěšce méně. Věřil jsme, že by to Vašek mohl i vyhrát. Neuvědomil si ale včas, že mu nehrají 2 figurky, které kdyby zapojil do hry včas, byl by asi v pohodě. Pro jistotu se dala remíza. Spoléhalo se na Martina.

Martin na 4. šachovnici měl dost dlouho o pěšce více, ale nakonec nepřesností ho ztratil a partie se po výměnách dostala do koncovky nestejnopolných střelců. A jeho pěšec na 6.řadě by asi nestihl se prosadit. Trochu škody, ale i zde pohoda.

Takže zase remíza. Jsem zvědav, zda se nám podaří hrát někdy v nejsilnější sestavě. Pořád někdo něco máme.  2. 12. hrajeme proti SK Sezimovo Ústí. Já jedu do Prahy na Mariku Gombitovou. Mladí hráči se ale snaží, a tak jsem spokojen.