ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

2. divize 2017_18 6. kolo

  • Místo konání akce: Bechyně
  • Datum konání akce: 06.01.2018
  • Začátek akce: 10,00 hod.
  • Konec akce: 16,00 hod.

Na 1.kolo jedeme do Bechyně.


Výsledek:
ŠS Bechyně "B" - ŠACHklub Tábor 0,5 : 7,5

Průběh zápasu:

Málo kdy se zápas podaří tak, jak se nám povedl v sobotu v Bechyni. Hrálo se 6. kolo 2. Jč. divize. K zápasu jsme odjížděli se znepokojením, že se znova nepodařilo zajistit co nejsilnější sestavu. 

I soupeř byl ale oslaben. A tak už při příchodu do hrací místnosti jsem si říkal, že máme šanci na dobrý výsledek, který jsme po dvou smolných zápasech, nutně potřebovali. 

Po půl hodině hry jsme vedli 1 : 0, když Marek hlásí, že soupeř neznal variantu "smažená játra". Dal mu mat ve 12. tahu. Já a Vašek jsme stáli po hodině hry velmi dobře. Také že Vašek za přispění soupeře vyhrál. Já jsem si sice trochu zkomplikoval výbornou pozici, ale nakonec jsem slavil úspěch. Vedli jsme 3 : 0. David, Lada s Honza stáli na výhru. Martin a Anička nejasně. Už jsem věřil, že zápas vyhrajeme. Než jsem se vrátil z Opařan, kam jsem vezl Marka domů, skončily všechny partie mimo jedné. A vedli jsme 6,5 : 0,5. Fantazie. A třešničku na dortu dala přidala Anička a zrodil se výsledek, který se málo kdy podaří. 

Udělali jsme si skóre, které může i rozhodovat. Ještě nás čeká Týn. Podle toho, jak dopadneme, se rozhodne, zda budeme hrát finále "A" o postup či finále "B" o sestup. Uvidíme. 

Výsledky na jednotlivých šachovnicích zde: