ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

3. divize střed- 2009/2010

  • Místo konání akce: Jihočeský kraj
  • Datum konání akce: 10.10.2009
  • Začátek akce: 10.10.2009
  • Konec akce: 30.04.2010

1. kolo

ŠACHklub SIMOPT Tábor "B" : Spartak Sezimovo Ústí "B" 4 : 1
Žilavý Jan - Lenger Adam 1 : 0
Troják Benedikt - Pytlík Ladislav 0 : 1
Sovadina Michael - Brat Milan 1 : 0
Rybín Jan - Markvart Jan 1 : 0
Vlach Daniel - Hapl David 1 : 0

Naše "záloha" vstoupila letos do turnaje bravůrně. Tak vysokou výhru nám umožnil i soupeř, který "přijel" pouze se dvěma hráči základní sestavy a zbytek byli náhradníci z konce jejich soupisky. Danek vyhrál hned, protože soupeři nebylo dobře. Po hodině hry zvyšoval na 2 : 0 Míša Sovadina, když partii zakončil krásným dvoutahovým matem. O výsledek jsme se nestrachovali, protože už v té době všichni ostatní stáli velice dobře. Soupeř snížil na 2. šachovnici, kde Beník prohrál, když neviděl rychlý pěšcový průlom, který by vedl k remíze. Místo toho se snažil posbírat soupeři pěšce, ale ten si došel pro dámu a připravil rychlou matovou síť. Škoda, že Beník hrál moc rychle a nespočítal si tu pěšcovou koncovku. Rázem kontroval Honza Rybín výhrou na 4. šachovnici. Nejdéle se hrálo na 1. šachovnici, kde Honza Žilavý přehrál Adama Lengera. Je pravda, že ani Adam v pozici, kde měl o dvě figury méně neviděl pozici, kde by byla remíza opakováním tahů - šachováním. Přístup našich hráčů byl dobrý.    

To se ještě nestalo, že by naše družstvo "B" bylo na 1. místě tabulky. Zřejmě poprvé a naposled. 

2. kolo

Protože 2. kolo je plánováno na 24. října 2009 a to odjíždíme na M- Čech do Harrachova, rozhodli jsme se předehrát toto utkání v termínu 1. kola.
Předehrávka 2. kola:
ŠACHklub SIMOPT Tábor "A" - ŠACHklub SIMOPT Tábor "B" 4 : 1

Doležalová Lada - Žilavá Kateřina 1 : 0
Novák Lukáš - Humhal Lukáš 1 : 0
Schachinger Petr - Kváčová Radka 1 : 0
Knotek Petr - Humhal Jakub 1 : 0
Motalík Jan - Rybín Roman 0 : 1

Do tohoto zápasu nastoupily "zálohy" základních sestav obou týmů. Jediná Lada je v základní sestavě. Holky na první šachovnici hrály nejdéle. Rychle skončila partie Petra s Jakubem, ani jsem ji neviděl. Petr s Radkou už bojovali déle, ale Radka přehlédla pohyblivého koně, který dal pěkné vidličky a bylo po partii. Krátce na to zvyšoval Lukáš Novák. Pěkná partie se hrála na poslední šachovnici. Přestože Honza narušil soupeři rošádu a zbývalo už jen na ni zaútočit. Bohužel začal se věnovat jinému křídlu, kde přehlédl jezdce. Poté se začal jen bránit a po vidličce přišel o věž. Partie se poté už jen dohrávala. Vyhrál ing. Rybín a snížil tak stav na 3 : 1. Lada v dívčím souboji obstála, když Katka si nevzala unikajícího pěšce do dámy, který ji zapříčinil prohru. Takže i vstup do turnaje družstva "A" byl dobrý. Z obou zápasů máme partie na rozbory při výuce a k přípravě na další soupeře.

Cílem družstva "B" je neskončit poslední, cílem družstva "A" je umístění do 3. místa.        

 

8. kolo a dohrávka 6. kola

V pátek večer a v sobotu pokračovala 3. divize. V pátek jsme dohrávali odložený zápas s Bechyní. V 6. kole jsme ho odložili z důvodu nepříznivého počasí. Nechtěli jsme riskovat zdraví a majetek hráčů Bechyně. Hrálo se od 16 hodin v době našeho kroužku. V 3. divizi hrají hráči, kteří mají zájem a momentální čas. Takže sestava nebyla nikterak silná, ale přesto jsme vyhráli. jediná Lada Doležalová na 1. šachovnici prohrála, ale bereme to jako trénink a přípravu na M-ČR. Ostatní - Matej Bednář, Lukáš Novák, Honza Motalík a Mgr. Doležal vyhráli.

V sobotu v naší nové klubovně hrály obě naše družstva. "Áčko" porazilo Silonku 3 : 2 - prohráli Odehnal a Lada Doležalová, vyhráli Martin Šourek, Matěj Bednář a Lukáš Novák. Lada nezlákala soupeře do léčky a prodělala 2 pěšce, které se pak projevily, já jsem v zavřené pozici nevyužil dvojici jezdců proti dvojici střelců. Myslel jsem než na remízu (zápas byl rozhodnut) a více jsem se díval na partie dětí než do své. V neděli jsem si to vynahradil v zápase 1. divize výhrou ve 26 tazích.

Naše "béčko statečně bojovalo proti Sokolu Tábor D. Prohra 4 : 1 je k vývoji zápasu asi krutá. Vyhrál Jirka Berka. Přišel hrát, protože se mu dařilo na přeboru škol, a tak jak prohlásil "když jsem v laufu, tak hrát budu". Díky!!! Hanza Žilavý silně potrápil dobrého hráče Lukáše Krcha. Ben se nechal strhnout také "bleskovým" hráčem Lubošem Otradovce st.. Ten má ale více zkušeností. Pěknou partii hrál Honzík Rybín. V závěru stál lépe, řekl bych na výhru. Bohužel zkušenosti ještě takové nemá. Prohrát s Vladimírem Novotným, ale není žádná ostuda. Pamatuji si ho jako dobrého hráče.  Trochu zklamal Danek Vlach. Přeci jenom na tohoto soupeře měl.   

Přílohy dokumentu