ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2020 v září - zde více

CF přebor škol 2011 kat. 1. - 5. třída

  • Místo konání akce: Malenovice
  • Datum konání akce: 30.03.2011
  • Začátek akce: 12.04.2011
  • Konec akce: 13.04.2011

Tábor bude reprezentován opět ZŠ Husova Tábor. Sestava J. Rybín, B. Troják, Dan Vlach a Matěj Zedník. Snad se jim bude dařit min. stejně jako loni. 
 
13.04.2011
 
Tak se družstvo vrátilo z turnaje se ctí. Jako dobrá parta zahráli kluci výborně a skončili na celkovém 8. místě z 28 družstev!!! Honza Rybín byl oceněn jako 3. nejlepší hráč na 3. šachovnici.
 
Cestou do Malenovic jsme se zastavili za Brnem u dálnice na malé občerstvení. Cesta byla v pohodě, kluci ještě dospávali. Na místo jsme dorazili v 11,30. Po ubytování mi kluci ukázali hotel, protože jsem tam ještě nebyl, zatímco kluci zde hráli už podruhé (mimo Matěje). Ubytování velmi dobré, starvování výborné. Bohužel kluci moc nejí (mimo Matěje), z polévky jak když mají strach, a fazole zrovna nemuseli. Nejlépe to řešil Ben, který vyndal na talíř řízky a bylo.
Turnaj se zahájil přesně. Byli jsme nasazeni jako 3. družstvo, ale některé družstva posílily sestavu, a tak jsme nakonec vlastně byli 5. nejsilnějším celkem. I tak je nutné mít u této kategorie vždy na paměti, že řada oddílů neaktualizuje údaje o vt. v databázi ŠSČR.
Hned v 1. kole jsme měli za soupeře 2. ZŠ Frýdek Místek a vyhráli jsme. Každé družstvo Frýdku-Místku je silné. Vždyť oddíl BŠŠ Frýdem Místek je pojmem! Beník na Honzu Chlebeka neměl, ale Dan hrál bez aktivity.
V 2. kole si kluci vybírali slabší výkon. Zejména Honzík, který prohrál a byla to jeho jediná prohra v turnaji. Dolehla i únava po cestě.
V 3. kole jsme narazili na družstvo vedené p. Ambrožem. Hned upozornil své kluky, že mají proti sobě silné družstvo. Na 1. a 2. šachovnici jsme prohráli (soupeři měli i o dost silnější ela), naopak 3. a 4. šachovnice bodovala.
4. kolo se nepovedlo. Kluci na 1. a 2. šachovnici než remizovali, s veškerou úctou k holkám, stáli kluci dobře, ale pozice nehráli zrovna dobře. Matěj na 4. šachovnici prohrál a to vedl hned v úvodu o figuru. Bohužel se nesoustředil a soupeř mu sebral dámu. Opět remíza 2 : 2
5. a poslední kolo prvního dne a opět Frýdek-Místek. Na 1. a 2. šachovnici podle předpokladů, Ben prohrál se silným soupeřem, naopak Danek si poradil se soupeřkou. Zklamání přišlo na 3. šachovnici - jen remíza, Honza se s ní hodně spokojil, ale měl hrát aktivně na výhru. Matěj remis, ale opět kosmická hra.
 
Večer byla porada ke hře, truchu bu bu bu, taktika na hru partií. Závěr kluci strávili v bazénu. Jelikož Beníkovi nebylo dobře vrátili se dříve a hned všichni zalehli a spali.
 
Druhý den jsme do turnaje vstoupili fantasticky a soupeře v 6. kole "smázli" 4 : 0. Tak by to mělo chodit.
7. kolo a jde se do finále! Hrajeme na 1. stole proti horkému favoritu. Beník soupeře zaskočil zahájením, což překvalipo i nás. Mysleli jsme, že to soupeř určitě zná. Jinak zápas pokračoval dle očekávání. Matěj neměl šanci, Honza naopak pěkně vyhrál. Dan stál dobře, tak jsme už mysleli na výhru. Nakonec Dan prohrál a Ben vyhrál. Bylo to ale dobré vysoupení.
8. kolo a 2. nasazený celek. Soupeř byl pozdějším vítězem v čele s Matyášem Szücsem. Ben to měl těžké a Matyáš ho přehrál. Matěj opět prohrál, ale Honzák nevyčerpává všechny své možnosti a opět remizuje. Těžkou partii dohrává Dan. Hrál se Skotský gambit a Dan udržel pěšce. Byl ale pod šíleným tlakem, který soupeřka pomalu ale jistě ztrácela. Nakonec udělala chybičky a závěr byl ovlivněn už jen slzičkami v očích soupeřky. Dan získal věž a blicku dohrál v pohodě. Pro soupeře to byl nervák, protože šlo o medaile.
9. poslední kolo a kdo jiný než opět po čtvrté soupeř z Frýdku-Místku. Ben přehrál silnějšího soupeře, a pak už dle předpokladů, Dan a Matěj prohra a Honzk výhra.
 
8. místo je vynikající umístění. Kluci hráli dobře. Drobné herní prohřešky se odpouští.
Cestou domů pršelo a tak se nejelo moc dobře. Přesto jsme v 17,00 dorazili do Tábora v pořádku.                  

Přílohy dokumentu