ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

KP družstev ml. žáků 2016

  • Místo konání akce: Horní Stropnice
  • Datum konání akce: 19.03.2016
  • Začátek akce: 9,00 hod.
  • Konec akce: 17,00 hod.

Hodnocení turnaje a našich družstev:

Hned v úvodu je dobré říci, že je škoda, že někteří naši hráči nemohli hrát z důvodů jiných programů (Matyáš Němeček, Ondra Kafka atd.) Takže družstvo "B" a "C" by jistě mělo ještě vyšší šance. Jinak skladbou na šachovnicích dobrá spokojenost. 

Družstvo "A" skončilo na 2. místě, takže spokojenost. Cíl - postup splněn, cíl pokusit se turnaj vyhrát nevyšel, ale není to žádná tragédie. Po pravdě řečeno, hned v prvním kole bylo družstvo proti našemu "Béčku" prohrané a zápas se jen otočil. Byl to dost laxní vstup do turnaje. Nezvládnuté závěrečné 2 zápasy byly dány i celkovou únavou délkou turnaje. 

David Hák - musí si zvykat, že vše nebude vyhrávat a že jde o družstva a musí se naučit k tomu podřídit. Z proher, by ho měla mrzet zejména prohra s Dorotkou. I další hráči si musí uvědomit, že nelze spoléhat jen na TOP hráče. 

Petr Lachout - Celkový výsledek dle očekávání. Přesto nezvládl nejdůležitější zápasy - lépe řečeno nepřekvapil. Je ale stabilním hráčem do družstva. 

Vašek Měřínský - 7,5 bodu z 9 je výborný. Stejná situace jako i Petra u posledních zápasů. Některé partie měl na hraně prohry, zejména s Anežkou.

Kryštof Paštěka - elo je jedna věc, ale přizpůsobení se tempu hry je druhá věc. Časové tísně problém, ale zejména strategie hry, na té se bude muset zapracovat. Zda se dostane do sestavy na MČR, je zatím otazník.

Anetka Růžičková - 7 z 9 je výborný výsledek, ale i ona se nevyhnula některým problémům. Rozhodně potřebuje více hrát. Do družstva patří a k ní budeme muset přidat ještě jednu dívku. 

Jakub Jareš - 9 z 9 resp. 8 z 8 (jednou výhra kontumačně. Není co řešit. Jakub pomalu, ale jistě se stává dobrým hráčem, hraje klidně a začíná mít přehled. Určitě se může těšit na MČR. 

Družstvo "B". Při trochu větší koncentraci mohlo útočit i na postup. O to jsme se snažili, i když by to bylo příjemné překvapení. 5. místo vynikající. 

Matěj Paštěka - největší problém - 4-5x prohra na čas!!! Až si uvědomí, že rapid se hraje jinak, bude výkonnostně někde jinde. 

Dominik Novotný - měl být asi v družstvu "A", asi by to pak mohlo být blíže na medaili zlatou,. Ale právě, že jsme chtěl, aby hrál vyšší šachovnici jsem ho dal do družstva "B". Splnil to co jsem od něho čekal. Jistě bude v družstvu pro MČR. 

Anežka Žilavá - dobrý výsledek, ale nevyhnula se výpadkům, zejména v bojích o medaili. Získává stále více zkušeností a pomalu se to projevuje na hře. S časem se srovnala, ale snaha porážet soupeře na čas nemusí vycházet, protože pak dělá chyby. Je kandidátkou do družstva na MČR.

Nikolka Zemanová - do družstva "B" zařazená na poslední chvilku z družstva "C" a vyplatilo se. Nikolka začíná hrát dobré šachy, přemýšlí u nich dobře. Včera série 5 výher byla paráda, pak ale 3 prohra a to některé zbytečné. Přestala se plně koncentrovat. Jinak výkon dobrý a je kandidátkou na účast v družstvu na MČR. 

Jan Sedlák - potěšil svým výsledkem 8 z 9. Přesto více přemýšlení a nekomplikování si pozic je cíl do dalších partií. 

Adam Pistulka - 6 z 8 je rovněž výborný výsledek. I u něho je však nutné stále pracovat na hře, odstraňovat zbytečné problémy v pozicích. 
         
Družstvo "C" - bylo postaveno, aby si další hráči zahráli. Jsem rád, že toho využili. Měli jsme v záměru postavit 5 družstev, ale jak jsem už výše psal, ne všichni měli zájem hrát. Přeci jenom akcí máme hodně. 
Do družstva jsme vzali na poslední chvilku i Dorotku Veverkovou a spolu s Davidem Žukovem odvedli dobrou práci. Pro Alexe to byla první zkušenost, Julča  zatím na víc nemá, ale 3 body dobré, Marek rovněž 3 body a je jen na něm, zda konečně bude rozehrávat partie jinak a bude moci jít nahoru, Martin se mohl přesvědčit, že když se soustředí a hraje pomalu, může vyhrávat. Vítek nula bodů - to je k zamyšlení. Družstvu vůbec nepomohl, to ale není důležité, hlavní je jeho přístup k partiím. O partie nemá zájem, alespoň je to vidět dle jeho chování u partie. 

Kdy by měl být v družstvu na MČR:
Sestava bude o 8-10 hráčích - budeme jistit tradičně dívku i ml. hráče +1-2 hráči.
Starší hráči - David Hák, Petr Lachout, Vašek Měřínský, Dominik Novotný, 
Dívky - Anetka Růžičková, dále se rozhodne mezi Anežkou a Nikolou
Ml. hráči - Jakub Jareš, 
Další adepti - Kryštof Paštěka, Adam Pistulka, Jan Sedlák   
    

Přílohy dokumentu