ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Krajský přebor družstev ml. žáků 2017

  • Místo konání akce: Horní Stropnice
  • Datum konání akce: 08.04.2017
  • Začátek akce: 9,00 hod.
  • Konec akce: 17,00 hod.

Turnaj se uskuteční v Horní Stropnici


Výsledky skupiny "A":

Výsledky skupiny "B"

Výsledky finále "A":

Výsledky finále "B":

Výsledky finále "C":

Pojďme si to zhodnotit:

V sobotu se konal další ročník KP družstev ml. žáků ve Stropnici. Pořadatelům je zapotřebí poděkovat.  

Nejprve jsem myslel, že postavím jen jedno max. dvě družstva. Už ke vzdálenosti místa a složitější logistiku dopravy všech hráčů. Nakonec jsme postavili 3 družstva s hosty. Proč hosty? Sokol Tábor nechtěl postavit družstvo, že ještě na to nemají, a tak jsme to nabídli 3 hráčům. Z toho nabídku využila Dorotka Veverková a Pepa Kukla. Pak jsme už v Koutech nabídli hostování Šachklubu Písek konkrétně Matěji Záluskému, rovněž hlavně z důvodu, že i Písek se této akce neúčastní a můj pohled je, že je to škoda. Tak snad Matěj bude o akci vyprávět a příští rok se Písek opět zapojí.

Družstvo „A“ bylo nasazené jako nejsilnější, a tak jsem od něj čekal minimálně postup na MČR a druhý úkol byl vyhrát. Družstvo úkol splnilo.  David, Vašek, Kryštof a Matěj všechno vyhráli, tak by se dalo říci, „Není co dodat“. Ne všechny partie se povedly. Ve skupině to byla procházka rájem, ale semifinále a finále už bylo těžké. Matěj byl proti QCC „A“ prohraný, Kryštof také. Anežka na 5. šachovnici ve skupině remizovala s Nikolou, ale byla prohraná, ve finále pak prohrála s Davidem Bártou – přehlédla jednoduchý obrat ve vyrovnané pozici, s Ondrou Hejdou se trápila a vyhrála na čas.

Největší dilema jsem měl, koho dát na 6. šachovnici. Toto dilema mi zůstává i pro MČR. Šachovnici získal Adam z důvodu, že vyhrál kontrolní turnaj. Ve skupině ale 1x prohrál, a to ještě byl prohraný s Vojtou Bicanem z družstva „B“. Ve finále „A“ obě partie rychle prohrál. Takže uhrál s odřenýma ušima 50%.

Družstvo „B“ doznalo nějaké změny před turnajem. Nakonec Honza na 1. šachovnici uhrál celkově 3,5 bodu. Nestačil na Vítka Kotála a na Karla Švejdu. Remizoval se Sebíkem Steinbauerem. Hodnotím, že úlohu lídra družstva splnil. Adam udělal 4 body na 2. šach. Ve skupině vše vyhrál pouze prohra s Vaškem, ve finále nestačil na Martinu Šťastnou a Šimůnka. Rovněž svou úlohu splnil. Jakub ve skupině prohrál s Kryštofem to se čekalo, ale prohra se Šmolou je ostuda. Jarda Studenovský i Beátka Havelková byly nad jeho znalosti. Takže podprůměr. Dorotka ve skupině prohra s Matějem a s Adélkou Rolínkovou. Naopak se dařilo ve finálové skupině. Porazila Danielu Nagyovou a remizovala vyhranou partii s Danem Pražákem. Takže výborný výsledek. Nikola ve skupině parádní 4,5 z 5 partií, a to Anežku měla poraženou, Ve finále prohra s Davidem Bártou a výhra nad Ondrou Hejdou. Takže rovněž parádní výkon. Vojta byl poprvé na turnaji kraje. Nehrál ani kvalifikace. Je to trochu naše „tajná zbraň“. Šachy dělá krátce. Ve skupině 2x výhra a 2x prohra s to s Adamem to měl vyhrané. Ve finále porazil Petra Šmelhause. Takže pro mě dobrý výkon.

Družstvo „C“ jsme postavili, aby si mohli zahrát další, ale nic moc jsem nečekal. Dobré výsledky ve skupině měla Julča a průměr Matyáš. Ostatní zklamali. Více jsem čekal od Pepy, který mohl soupeřům brát figurka, ale hrál partie asi na krásu. Od Saši na 1. šach. jsem moc nečekal, Alex na 2. šach. těžké, ale výsledek mohl být lepší, Nikolas zklamal. Stále chtěl než mobil, aby mohl hrát hry na něm. Rodičům doporučuji zakázat nebo na turnaje nebrat. Finále „C“ už zvládli dobře. Je pravda, že měli na finále „B“, ale …

Co k turnaji říci. Průběh dobrý, žádné zdržení. Pouze mě šokovala informace, že se prý bude hrát Švýcarem – nevím, koho to byl nápad, ale ten, kdo to navrhl asi nečetl propozice. Nebo to bude trendem v našem kraji měnit podmínky? Asi si neuvědomil problematiku obědu. Tímto rozhodnutím by oběd značně zkomplikoval. Asi si nepamatuje na loňský rok. Na vojně jsme říkali „Co krok to nápad - blbý“. Druhým paradoxem bylo srovnání turnajů – Přebor škol X KPDMLZ. Na přeboru škol, kde je řada „amatérů“ byl přidávací čas a na turnaji DMLZ nic takového nebylo, kdy jde o podstatně více a kde jsou „profíci“. Dokonce se divím, že se nepoužilo tempo, které bude na MČR či alespoň přibližné. To by si měla KM rozebrat.

Jinak poháry jsou prima, bude vystaven, ale pro děti domů nějaká cena mohla být dobrá.

Všem rodičům, co pomohli s dopravou díky, postupně se vyrovnáme. Dětem díky za reprezentaci.