ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Krajský přebor družstev st. žáků

  • Místo konání akce: Sezimovo Ústí II.
  • Datum konání akce: 16.05.2010
  • Začátek akce: 9,00 hod.
  • Konec akce: 15,00 hod.

Tradiční soutěž o postup do dlouhodobé soutěže - 1. ligy mladšího dorostu. Šestičlenná družstva s povinnou dívkou a mladším hráčem roč. 1999. 
 
16. května 2010
Do turnaje se přihlásily pouze 3 družstva.
 
Zde je nutné říci, že důvodem je nízká základna i věkové složení řady šachových kroužků v našem kraji. Kde se nepracuje douhodobě s mládeží ve všech věkových kategoriích, nemají šance na úspěch v této soutěži, proto ji ani neobsazují. Dnes je to zatím doména dvou nejvyspělejších mládežnických oddílů ŠACHklubu Tábor a QCC České Budějovice. Vždyť 1. postup do 1. ligy z této soutěže znamená nemalé náklady pro účast v 1. lize, a 2. mít dobrou a širokou základnu hráčů.
 
A proto se nemůžeme divit, že na turnaj přijeli hráči pouze z QCC Č. Budějovice a ŠACHklubu Tábor.
Vítězem a postupujícím se stalo naše družstvo ŠACHklub SIMOPT Tábor "B", které suveréně porazilo oba soupeře - QCC České Budějovice 5,5 : 0,5 a ŠACHklub SIMOPT Tábor "C" 6 : 0. QCC Č. Budějovice skončilo na 2. místě díky výhře nad družstve Tábora "C" 4 : 2. K prohře zde "trochu pomohl" Filip Steinbauer, když v jasně lepší pozici si nechal sebrat dámu a prohrál. U těchto mladých hráčů je to o soustředění.
 
Rozhodně pro naše hráče a případné hosty v našich družstvech to bude velice dobrá zkušenost hrát 1. ligu. Budou hrát partie s elisty, což jim může pomoci rychle získávat elo. Toto by měla být právě hlavní motivace pro dnešní hráče s 3.vt!!!!!
 
Proto ŠACHklub Tábor nabízí oddílům a rodičům hráčů (kteří jsou ročník 1995 a mladší, mají 3VT či elo, mají o tuto soutěž zájem), se na nás obrátili. Můžeme se domluvit na spolupráci a zařazení do družstev. Samozřejmě, že na soupisce družstev budou všichni hráči ŠACHklubu Tábor, kteří mají min. 3.VT.