ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2020 v září - zde více

M-ČR družstev st. žáků 2016 a dvojic - Seč

  • Místo konání akce: Seč
  • Datum konání akce: 28.05.2016
  • Začátek akce: 28.5. 2016
  • Konec akce: 29.5.2016

Tradiční turnaj, kterého se pravidelně účastníme.


Včera skončilo "Mistrovství ČR šestičlenných družstev starších žáků 2016" a "Turnaj dvojic ročník 2007 a mladší". Na Seč vyrazilo od nás 12 hráčů. Postavili jsme 2 družstva po 5. Dávali jsme fórka soupeřům. Tento turnaj jsme letos pojali jako trénink a pro některé jako příprava na MČR družstev mladších žáků za necelých 14 dní.

Družstvo "A" 
hrálo s sestavě Vít Růta (2001 - hrál naposledy tuto soutěž), Vašek Měřínský (2005), Tadeáš Janeček (2004 - host - výměna za Aničku Tůmovou, která posílila družstvo H. Stropnice a pomohla jim dostat se do první desítky - družstvo skončilo na 8. místě a vyrovnalo tak náš nejlepší výsledek za posledních 10 let co tam Jč. družstva jezdí), Kryštof Paštěka (2006) a Anežka Žilavá (2005). Takhle mladé družstvo jsme ještě nikdy neměli. Družstvo bylo nasazeno jako 42. z 60 a skončilo na 50. místě. Na to, že jsme vždy prohrávali 0 : 1 dobré.
Hodnocení hráčů:
Vít Růta 
hrál na své elo, průměr soupeřů o cca 200 vyšší, uhrál 2,5 bodu. Asi jen v 2. kole mohl alespoň remizovat. Jinak výkon odpovídal možnostem. 
Vašek Měřínský 
průměr soupeřů vyšší o cca 60 bodů, hrál na vyšší výkon než je jeho elo a to ještě partii, kterou chtěl vyhrát ( a byla vyhraná pokazil a místo toho, aby to dotáhl alespoň do remízy, tak ji vzdal. Reakce se dá tady odpustit. Výborný výkon a pochvala.
Kryštof Paštěka
průměr soupeřů o 20 nižší, výkon o cca 200 nižší než je elo. Kryštof musí sbírat zkušenosti a hrát více turnajů, bez toho to nejde. Pomalu se srovnává s čase, ale myslím, jednou prohrál na "pád praporku". Minimálně to chtělo ještě 2 výhry, zejména se slabšími hráči. Výkon podprůměrný.
Anežka Žilavá
průměr soupeřů o 20 vyšší, výkon o cca 100 nižší než je elo. Anežka se pořád něčeho bojí, že zahraje soupeř a přitom k tomu je daleko. To pak vede k zbytečným tahů, kterými ztrácí čas a tempo proti soupeři. Musí se pracovat i na psychice u partie. Zbytečně nervózní. Cca mohla o 2-2,5 bodu mít určitě více. Rovněž hodnotím jako podprůměrný výkon.
Tadeáši Janečkovi 
zbývá než ještě jednou poděkovat za výkon a dobrou partu v družstvu. I on má startovné na Mládež cup 2016 zdarma.

Družstvo "B" 
bylo složeno nakonec ze šesti hráčů, když jsme se s kamarády ze Světlé domluvili na hostování Jana Cipla. Honzovi jsme dali 1. desku, aby si dobře zahrál. Dále hráli: Matěj Paštěka (2004) Nikolka Zemanová (2006), Jan Sedlák (2006), Saša Rychtecký (2005) a Julča Měřínská (2005). Tak porovnejte šance těchto družstev, když zde mohli hrát hráči r. 2001!!! Družstvo "B" bylo nasazeno 55 a skončilo na 53. místě. Spokojenost.
Matěj Paštěka
průměr soupeřů o cca 60 vyšší, výkon o cca 100 nižší. Matěj 2x prohrál na čas. To se u přidávacího času nesmí stávat (zejména když se přidává 10s/tah! To je jeho největší problém. Zbytečně ztrácí čas nad jasnými tahy. Je vidět, že si nevěří v tahu, který vymyslel. Figurku ještě drží na políčku, kam ji chce postavit. Dává tak soupeři možnost přemýšlet nad jeho tahem, i když ještě není zahraný. Klidně zapomene udělat rošádu. Mohl určitě získat o 2 body více. Hodnotím výkon podprůměrný.
Nikola Zemanová
průměr soupeřů o 100 vyšší, její výkon o 250 nižší než má elo. Vše prohrála až na poslední partii. Nikolka dokáže dobře rozehrát partii, ale v řadě partií, kde stála ny výhru svým špatným tahem si ji shodila. Zbytečně spěchá!!! Ona má jistě na víc. Tentokráte hodnotím výkon k výsledku jako špatný. Ale jistě je na tom lépe než jiní hráči co se týče zahájení a rozehrání partie.
Jan Sedlák
průměr soupeřů o cca 40 vyšší, výkon o cca 100 nižší. Na jedné straně hraje na pastičky, ale protihráči je vidí, na druhé straně nezná zahájení a už tam začíná ztrácet. jeho zbytečná zbrklost se mu nevyplácí. Mohl mít o 1,5-2 body lepší výsledek. Výkon hodnotím jako podprůměrný k jeho možnostem.
Saša Rychtecký
průměr soupeřů o cca 30 vyšší, výkon o 100 nižší. Saša je rozdávač figurek. Dokud si nebude uvědomovat, že musí na prvním místě sledovat co hraje soupeř a co mu napadá, nemůže čekat lepší výsledky. Začíná myslet, až když něco ztratí a byly i momenty, že ztrátu nevnímal. Výkon podprůměrný.
Julie Měřínská 
průměr soupeřů o 20 vyšší, výkon o cca 30 nižší. Je vidět zlepšení. Soustředí se, ale některé věci by měla už vidět. Určitě měla na to mít o 2-3 body více. Výkon průměrný. 
Jan Čipl
patří poděkování, hrál i na výkon o 100 vyšší než má elo. Honza je sympaťák a zvu ho na Mládež cup 2016 a startovné má rovněž zdarma. 

Dvojičku 
tvořil Jakub Jareš a Esterka Měřínská. Hrát mělo možnost další naši hráči - i možná lepší, ale nedá se nic dělat. Přeci jenom akcí je hodně, a tak i rozumně zvažujeme, kdo a kdy kam. 

Co říci závěrem o turnaji: