ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2020 v září - zde více

19.ročník Memoriál R. Suché-Dobiášové

  • Místo konání akce: Praha - Smíchov
  • Datum konání akce: 08.10.2011
  • Začátek akce: 9,00 hod.
  • Konec akce: 16,30 hod

Na tento velký turnaj družstev vyjedeme poprvé. Sestava našeho družstva bude Jan Žilavý, Richard Široký, Lada Doležalová a Katka Žilavá. Doprovod bude dělat p. Doležal. Bereme i tento turnaj jako rozehrávku na sezónu. 
 
Hodnocení našeho vystoupení:
Družstvo ŠACHklubu se poprvé vydalo na tento Smíchovský turnaj mládeže 4. členných družstev.
Přestože loňský turnaj byl pouze o 8 družstvech žáků a 4 juniorů, ročník 2011 byl o mnoho nabitější. 18 družstev žáků bylo asi pro pořadatele překvapením.
Přestože byl turnaj zorganizován aktivním SK Smíchov výborně, k čemuž přispěla výborná hrací místnost, bufítek, medaile, poháry atp., nutno podotknou že 9 kol po 20 minutách je pro vzdálenější nevyspalé účastníky a pro začínající sotva vylíhlé hráče dost !!  drastické.
7 kol po 20 minutách bohatě stačí a zvláště méně otrlé hráče, kteří si šli zahrát, to neodradí a mají čas se podívat na zpáteční cestě i po Praze. Přestože se nehrají šachy kvůli cenám, je třeba ještě připomenout že v propozicích byly uvedené věcné ceny ......
A ještě k výsledkům družstva ŠACHklubu.  Odjížděli jsme v celkem silné sestavě, ale asi se u některých projevilo opravdu brzké ranní vstávání a odjezd z Tábora v 6.08. Cesta přes Prahu metrem atd.
Podle startovních listin bylo reálné bojovat o 4. až 7.  místo. To se bohužel nepodařilo, přestože nelze tvrdit, že se turnaj nepovedl.
Honza Žilavý to na první desce opravdu snadné neměl, zahrál na svojí slušné úrovni a jeho urputnost v bojích s nejlepšími z družsev mu vyneslo slušných 5 bodů  se soupeři s v průměru 1505 bodů.
Ríša Široký na druhé desce přeci jen trochu zaostal za svojí představou a 3 body celkem - není to pravé ořechové. Potíže mu dělalo především rapidové tempo, které ho v konci partí donutilo zrychlovat  a dopouštět se nepřesností. Asi by prospělo více ještě více hrát a cestovat po turnajích. 
Na 3. šachovnici se o trochu víc očekávalo i od Lady, která by se svými letitými zkušenostmi měla být rovnocenným soupeřem některých elistů. Bohužel se stejně silnými soupeři neboduje a je vidět že rapidové tempo jí ne úplně vyhovuje - celkem 4 body. 
Katka Žilavá, přestože na 4. desce potkávala relativně nejslabší soupeře, si kromě jedné zmatené partie vedla velmi slušně - bojovala až do konce a také díky ní jsme se udrželi v první desítce. Katka totiž jako jediná bodovala v posledních dvou kolech a získala 1,5 bodu ze 2 partií !! Celkem vybojovala 6,5 bodu.
Závěrem je třeba poděkovat všem hráčům za reprezentaci oddílu, věříme že i jim samotným to přispělo k rozehrání do sezony - viz výsledky následující den v KP Bechyni a věříme, že se na podobné turnaje vypravíme ve větším počtu.
A ještě malá pozvánka na další smíchovské turnaje. http://email.seznam.cz/redir?hashId=3212807377&to=http%3a%2f%2fwww%2esksmichov%2ewz%2ecz%2f
 
 Memoriál Jana Weisgraba, 9. ročník,open, 9 kol, 2*20 min, pro mladší 15-ti let (cca) 5.11.2011
„O vánočního kapra“ 16.ročník mezinár. turnaje mládeže pod záštitou starosty MČ Praha 5  - 17.12.2011
 
 Vladimír Doležal

Přílohy dokumentu