ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2021 - více zde

Táborský holanďan 2011

  • Místo konání akce: Tábor - klubovna ŠACHklubu
  • Datum konání akce: 18.12.2011
  • Začátek akce: 9,00 hod.
  • Konec akce: 16,00 hod.

Holanďan je šachová zábava našich dětí a nejen jejich. Proto náš oddíl se snaží i na tomto poli něco pro děti udělat. Jde o turnaj dvojic v bleskovém šachu, kde si dvojice poskytuje figurky sebrané soupeři a umisťují si je znova do hry.
 
18. prosince 2011
Dnes se konal Táborský holanďan 2011. Turnaje se letos zúčastnilo 6 dvojic. Turnaj byl podobně ohrožen lako loni, kdy se nekonal pro nemoc hlavního organizátora. Léčba musela být rychlá, přece se nemohlo opakovat opětovné zrušení.
Turnaj vyhráli Kateřina Žilavá a Martin Šourek. Finálový souboj se konal až v posledním kole, kdy remizovali s dvojicí Lada Doležalová a Jan Žilavý. Protože ale Lada s Honzíkem zaváhali remízou proti 3. umístěné dvojici, zbylo jim než 2. místo. Na 3. místo se dostal Petr Švanda s trenérem, protože nepřišel nikdo další do jeho party. Turnaje se zúčastnily tři sourozenecké dvojice, ale pouze dvě hrály společně ve dvojici - Terezka a Radek Šímovi a dále nejmladší dvojice Tomáš a Honzík Balcárkovi. Zejména si ceníme přístupu Tomáška (r. 2003), který se odhodlal hrát proti silným hráčům a prohrával zejména na čas. Přeci jenom hodně figurek měnící se na šachovnici mu dělalo větší problém, a tak se musel déle dívat. Turnaj byl pak zakončen bleskovým turnájkem, kde na závěr byl přidán netradiční bonus, který zamíchal pořadím. Bonusem se stal rok narození hráče. To všechny pak překvapilo, ale zasmáli jsme se všichni. Takže za rok opět nashledanou.
 
Upozorňujeme, že 27. prosince 2011 se koná Táborská věž v Jihočeské universitě Tábor - naproti hotelu Palcát.        http://www.sachklub.cz/souteze-jednotlivcu/taborska_vez_2011.html

Přílohy dokumentu