ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

2.kvalif. turnaj KP H10,12,14 a16 roč. 2011-12

  • Místo konání akce: Písek
  • Datum konání akce: 19.11.2011
  • Začátek akce: 9,00 hod.
  • Konec akce: 17,00 hod.

Na druhý kvalifikační turnaj KP mládeže pojedeme do Písku. Znova budeme kombinovat dopravu vlak - auta. Věřím, že opět bude naše výprava hodně početná a na turnaj dorazí další naše naděje, které se nemohly zúčastnit 1. turnaje či se ještě i bály. Žádám rodiče o maximální pomoc s dopravou na turnaj a pomoc při organizaci i v hrací místnosti. 
 
20.11.2011
 
Včera proběhl 2. kvalifikační turnaj KP v Písku. Na turnaj hrálo 100 dětí, a to jsou před námi turnaje v Táboře a v Č. Budějovicích. Takže letos to bude zřejmě rekordní ročník.
I z našeho oddílu opět vyrazilo hodně hráčů - 27. Část výpravy zase jela vlakem a samozřejmě, že jejich návrat byl až ve večerních hodinách. Děkujeme všem rodičům, kteří nám opět pomohli s dopravou dětí na turnaj. Rovněž děkuji vedoucímu "vlakové" výpravy.
 
H10
Tentokráte hrálo v této kategorii "pouze" 6 našich hráčů (z 32). Škoda, že nejel Petr Lachout či Matěj Kosobud a další mladí hráči, si ověřit svoji výkonnost. Vždyť v této kategorii se objevují hráči i ročníku 2006!!! A právě David Hák ze Sokola Tábor nás všechny překvapil, nejen věkem, ale i výkonem - 7. místo! 
Nejlépe dopadl Marek Kováč a splnil cíl být do 5. místa. Musí ale respektovat, že se na "šustrák" nehraje s předními hráči - je to špatný vývin a jeho další úlety v úvodu partie musíme řešit. Rozhodně se určitě dostane do finále, a na dalších turnajích má na to atakovat "bednu". Na 15. - 17. místě se umístili další naši hráči - talentíci. Všichni uhráli 50%. Standa Škoch hrál dobře, pouze by neměl respektovat "přání" soupeřů. Soupeřka mu nabídla remízu, když vedl a on ji přijal. Na dotaz proč? odpověděl ona ji chtěla. Je to náš džentlmen. Ondřej Čech musí odstranit spěch, spěch a spěch. Tolik partií vyhraných (když bral soupeřům figurky), a pak je zase je rozdal. Musí si zvyknout, že času na rozmyšlenou je dostatek. Maruška Tůmová se držela stále na předních šachovnicích, ale 2 prohry v závěru ji poslaly níže a nakonec ztratila i pozici nejlepší dívky. Co se učit? Dávat maty a ne paty. Tři vyhrané partie, kdy soupeř měl jen krále a vždy pat. Hraje ale pomalu a to je dobře. Anetka Růžičková skončila lépe něž v Bechyni i když uhrála stejný počet bodů. Trochu si poplakala, že se jí nedaří, ale závěrečná výhra ji potěšila. Tomáš Balcárek se proslavil hláškou (když zahrál soupeř nějaký tah) "Toho se mám bát"? Nu Tomáš se řady tahů musí bát a raději se ptát "Proč to soupeř zahrál"? Minule získal 2,5 bodu, teď než 2. Přesto je dobře, že všichni se snaží.
 
H12
V této kategorii hrálo 10 našich hráčů. Lukáš Dolanský hrál s teplotou, ale cíl splnil. Opět na "bedně" a pomalu jistý postup do finále. Byl to pro něho velký šachový zápřah - čtvrtek celodenní trénink v Táboře, v pátek turnaj Pribináček a v sobotu turnaj KP. Takže celý týden odpočinek a těšit se na partie družstev v 3.divizi... Martin Šustr měl minule hokej. Takže vstup do soutěže se vydařil. Pouze jeho styl hry se nelíbí ani jeho dědečkovi. Spěch, hra bez rošády atd. jsou jeho velké problémy. Martin Jinda zaslouží pochvalu. I tentokráte 4 body. Je vidět, že se začíná na turnaji soustředit na partie a výsledky se dostavují. Sice na postup do finále to zřejmě stačit nebude, ale je to náznak jeho velkého zlepšení. Pozitivní vliv má i dohled jeho bratra. Anička Tůmová opět než 50%, ale vcelku dobrá hra. Chybí trochu štěstíčka a celoturnajové soustředění. Máme stále na čem pracovat. To byli naši přední hráči v této kategorii. Pak zde máme hráče, kteří místo soustředění se na partie mají při turnaji jiné zájmy. Honičky, házení atd. Ondra Kohout a Honza Balcárek, ale přesto získali více bodů než minule. Naopak Petr Dvořáček a Radek Šíma ztratili. Pavel Berka a Terka Šímová mají šachy jako rekreaci, takže k tomu je i odpovídající výsledek. Pavel (jako hokejista) si asi myslel, že holky to umí jako hokej. Nu dostal lekci, šachy jim jdou určitě lépe než to "lítání za tím černým nesmyslem jak říkají".
 
H14
Kategorie, kde je naše velká spokojenost. Minule jsme měli mezi první desítkou 5 hráčů, nyní 6! Zadařilo se Beníkovi, ale zejména mile překvapil Petr Švanda. 3. vt. mu utekla o 0,5 bodu?! Škoda. Myslím, pokud bude ve svém výkonu pokračovat, má ještě šanci se do finále podívat. Standardní výkony dalších - Dana, Dominika, Honzy a Jirky těší. Turnaj se ale nevydařil Vojtovi Moravcovi a Matěji Zedníkovi. Matěj má rovněž rekreační přístup. Hrálo pouze 21 hráčů.
 
H16
Kategorie, kde je velký výkonnostní rozdíl a ještě málo hráčů. Z ročníku 1997 je to pouze Richard Široký. Příští sezónu se to opět změní k lepšímu. Škoda, že nehrají naši kluci Humhalovi. Určitě by postoupili do finále. Jakub, ale dává přednost karate. 
O postup na M-Čech si to rozdají Honza Žilavý, Lukáš Novák, Vojta Jandl a Richard Široký. Bude záležet ještě, zda Vašek Steinhauser se zúčastní. Ostatní budou zřejmě jen do počtu a mohou než překvapit. V kvalifikaci je zatím suverén Honza Žilavý.