ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

BAMBI 2012

  • Místo konání akce: Planá nad Lužnicí
  • Datum konání akce: 19.05.2012
  • Začátek akce: 10,00 hod.
  • Konec akce:

Již 8. ročník šachového turnaje BAMBI 2012 pořádá v rámci propagace šachu ŠACHklub Tábor v teritóriu Táborska. Letošní ročník se uskuteční v Plané nad Lužnicí. Turnaje se účastní vždy místní děti a hráči z řady míst naší vlasti. Loni se turnaj konal v Chýnově.
I letošní ročník je pořádán ve spolupráci s DDM Tábor za podpory města Planá nad Lužnicí. Jelikož je omezena kapacita  - letos ve venkovním stanu - přihlášky přijímáme do 16. května 2012.

Zveřejňujeme poprvé seznam přihlášených na Bambi 2012 k 12.5.2012. 
 
BAMBI 2012 
V Plané na Lužnicí proběhl další ročník šachového turnaje BAMBI. Báli jsme se počasí, ale nakonec jsme byli všichni rádi, že jsme se "neuvařili". Hrálo se po velkým stanem.  
Turnaj proběhl v pěkném prostředí u hřiště 3. generace, po 14,00 hodině se na hřišti dokonce představily další zájmové volnočasové kroužky - aerobic, šermíři, modeláři, florbalisti, nechyběli hasiči a jejich sirény.
Na turnaj přijeli hráči z Pravonína, Říčan, Bechyně, Třeboně, Jistebnice či z Kaplice. A protože jedním z organizátorů byl ŠACHklub Tábor, nesměli na turnaji chybět naši hráči.
 
Celkovým vítězem turnaje se stal Honza Žilavý s plným počtem bodů. Zároveň se stal vítězem i kategorie "B" (starší hráči roč. 1997-2001). Na 2. místě skončil vítěz kategorie "A" (mladší hráči roč. 2002 a mladší) Lukáš Dolanský. Ztratil pouze bod s vítězem. Oba favoriti turnaje se zhostili této role velmi dobře.
3. místo celkově a zároveň 2. místo v kat. "B" získal Daniel Vlach před Benem Trojákem, který tím byl na 3. místě v kat. "B". Oba získali 5 bodů. Honza Motalík nám vyšel vstříc, aby dosudil turnaj, protože byl lychý počet a on jen o jeden rok už starší. Uhrál pěkných 5 bodů. Na 6. místě celkově a na 2. místě kat. "A" skončil dnes dobře hrající Martin Šustr. Se svým bratrem se střetnul v posledním kole. Byl to zajímavý zápas. Kdyby starší Dominik vyhrál, skončil by on na 2. místě kat. "B" a odnesl by si pěkný pohár a Martin by byl stále na 2. místě kat. "A". Partie skončila ale po boji remízou. Je dobře, že není zvykem domlouvání výsledků, za šachovnicí musí být boj. Toho si cením.
Na 8. a 9. místě skončili hráči konkurenčních oddílů ŠK Kaplice a ŠK Pravonín Michal Dolanský a Daniel Ždych. Oba měli v posledních dvou kolech soupeře z čela tabulky, tak jim los nepřál. Přesto turnaj odehráli v dobré formě.
Hned za nima skončila nejlepší dívka Anička Tůmová. Zíslala tak svůj první pohár. Přestože se turnaje zúčastnilo celkem 5 dívek, neměla v nich dnes konkurenci.
Na 12. místě z 30 hráčů turnaje skončil nejmladší účastník a velký talent (před týdnem to dokázal svým 10. místem na mistrovství ČR hráčů do 8. let) Davídek Hák (roč. 2006). Získal 4 body a opět skončil pouze 0,5 bodu za vyšší výkonnostní třídou.
Z dalších hráčů je dobré se zmínit o hráčích z Třeboně. Byl to jejich první turnaj jednotlivců. Zejména Jirka Michal udělal dobrý dojem. Uhrál 2,5 bodu. Naopak Jan Rešl dostal nováčkovskou daň. Přesto jim přejeme úspěchy na dalších turnajích.
Radek Šíma nás dnes ještě reprezentoval a propagoval tím, že jako jediný si vzal na sebe dres ŠACHklubu.   
Za bohaté ceny děkujeme řediteli DDM Tábor Mgr. Josefu Musilovi, který věnoval do turnaje velké poháry, od města Planá n. L. zastoupené starostou ing. JIřím Šimánkem a od pořadatelů Bambi obdrželi všichni hráči perníkové medaile a ŠACHklub Tábor nejen že vše zorganizoval, ale i dodal drobné knižní ceny. 
Tak snad za rok zase třeba na jiném místě. Vždyť turnaj Bambi postupně putuje - loni Chýnov, předtím Sezimovo Ústí a letos Planá nad Lužnicí. I z naší strany je to bráno jako propagace šachu mezi mládeží v různých koutech našeho kraje.