ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

CHESS LADY 2016

  • Místo konání akce: Tábor
  • Datum konání akce: 02.01.2016
  • Začátek akce: 10,00 hod.
  • Konec akce: 18,00 hod.

Opět po roce se bude konat již 9. ročník šachového turnaje pouze pro dívky pod názvem CHESS LADY.

Turnaj si získává svoji oblibu a v dosavadních ročnících jsme na něm mohli přivítat řadu známých a výborných šachistek - např. Katku Němcovou společně se sestrami, Jitku Jánskou, Martinu Šťastnou či loňskou vítězku Simonu Suchomelovou atd. 

Turnaj je naplánovaný na 2. ledna 2016 od 10,00 hodin v klubovně ŠACHklubu Tábor - Světlogorská 2771 Tábor. Pokud by byla vyšší účast, než se vejde do naší klubovny, máme připravený náhradní prostor. 

Těšíme se na všechny hráčky. Na vítězku čeká nový putovní pohár.


12. prosince 2015
Tak se nám začaly přihlašovat dívky do turnaje. 
Můžete sledovat zde:

15. prosince 2015
Turnaj CHESS LADY 2016 bude zřejmě první akcí v rámci oslav "Roku Věry Menčíkové - Stevensonové, který je vyhlášen ŠSČR. 

Paní Věra Menčíková byla československo-britská šachová mistryně. Narodila se v Moskvě ve smíšené rodině. Její otec byl Čech, jmenoval se František Menčík a narodil se v Bystré nad Jizerou. Její matka byla Angličanka a jmenovala se Olga Illingworth. V devíti letech ji otec věnoval šachovou soupravu a naučil ji hře. V 15 letech skončila druhá v šachovém turnaji, který organizoval školní klub. Když ji bylo 15, tak její otec v důsledku revolučních změn, jež nastaly v Rusku po VŘSR, ztratil mlýn, který vlastnil a zároveň s tím dům, kde rodina žila. Manželství se rozpadlo a on se vrátil do Čech. Matka s dcerami se přestěhovala do Anglie, kde se usídlila v Hastingsu. Přesto však celý život reprezentovala Československo. V rozporu s tím je fakt, že ve startovní listině Mistrovství světa 1927 byla uvedena jako Ruska a ve startovní listině Mistrovství světa 1939 jako Angličanka. Nejprve ji trénoval Drewitt později se stal jejím nejdůležitějším šachovým učitelem Géza Maróczy. V roce 1937 se vdala za Rufuse Stevensona, jež byl editorem Britského šachového magazínu a později tajemníkem Britské šachové federace. Zahynula spolu s matkou a sestrou Olgou při německém raketovém ostřelování Londýna.

Hledáte zábavu pro doprovod?
Zde je nabídka:
Kousek od naší klubovny je relaxační areál KOMORA. Kromě restaurace je zde ovál pro inline bruslení, trasa vede, kromě oválu,podél řeky Lužnice až do centra Tábora. 

Dále je zde nově zřízené hřiště na diskgolf. Neznáte, vyzkoušejte si. Disky můžeme zapůjčit.