ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

CHESS LADY 2009

  • Místo konání akce: Tábor - Hotel RELAX u Drsů
  • Datum konání akce: 19.09.2009
  • Začátek akce: 9,00 hod.
  • Konec akce: 17,00 hod.

Tento turnaj organizujeme z důvodu větší propagace šachu mezi dívkami. Proto vždy budeme rádi za účast každé dívky, která tento turnaj bude rovněž tak vnímat. Naším cílem je i dobrá propagace mezi veřejností i nešachovou a ke sponzorům. 

Od roku 2009 tento turnaj rozšiřujeme o další kategorie a zvyšujeme věkovou hranici na 25 let. Po dvou letech "zkušebního" organizování, kdy na turnaj přijely dívky i z Rakouska, je naším zájmem zahájit tradici turnaje s pravidelnou mezinárodní účastí. Rovněž hráčskou kvalitu turnaje chceme docílit i zajímavými cenami.

Aglomerace Tábor - Sezimovo Ústí je atraktivní i turisticky ( město Tábor je mezi 20 nejhezčími městy republiky), proto pro hráčky a doprovod je to dobrá příležitost se k nám podívat.

Těšíme se na Vaši účast i návštěvu.   

Dnes se konal 3. ročník dívčího turnaje CHESS LADY 2009. Turnaj se konal v sále hotelu RELAX Tábor . Na turnaj dorazilo 17 dívek z 10 oddílů z toho dvě dívky z Litschau Rakousko. Škoda, že na poslední chvíli z přihlášených dívek odřekly dvě z důvodu dopravy (kdybychom to věděli včas, nabídli bychom jim řešení), u další dívky vznikla smutná nečekaná rodinná událost a jedna domácí dívka zřejmě na turnaj zapomněla.

Na turnaj ale dorazily další vynikající dívky, zejména medailistky z posledního M - ČR v rapidu mládeže - Jitka Jánská a Nela Pýchová. A bylo vidět, že jsou dobře rozehrané. Turnaj jednoznačně vyhrála Jitka Jánská (Sokol Klatovy), která získala plný počet bodů. Vítězce přálo i štěstíčko, ale to "sedá" na dobré hráčky. Všechny soupeřky přehrávala klidnou a postupně nátlakovou hrou, ale zejména využíváním taktických prvků. Na 2. místě skončila Leona Odehnalová (Sokol Tábor), která téměř po dvou letech si zahrála rapid. Potýkala se však s časem a tak některé partie dala za remis v lepší či rovné pozici. S Jitkou přehlédla mat.

Na celkové 3. místo se výhrou v posledním kole vyhoupla Karolína Pokorná (ŠK Praha Smíchov.) Turnaj vyšel Nicole Creweoné z Jiskry Humpolec.  Nela Pýchová hrála celkově dobře. V některých partiích, kde stála lépe, zahrála velice pasivní tah, který jí pak ublížil. Radka Kváčová a Kateřina Žilavá si uhrály vyšší výkonnostní třídu, ale i díky soupeřkám s vyšším elem. Přesto 50% je vždy dobrý výsledek. Přátelům z Litschau jsme přislíbili návštěvu jejich turnaje 21. listopadu 2009. A všechny jsme pozvali na náš další turnaj - ČERTOVSKÉ ŠACHY dvojic.