ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

KP v rapid šachu mládeže HD10-14

  • Místo konání akce: Písek
  • Datum konání akce: 27.05.2012
  • Začátek akce: 9,00 hod.
  • Konec akce: 17,00 hod.

Tradiční postupová akce KP mládeže v rapid šachu se hraje 27. května 2012 v Písku.
 
Včera se v Písku uskutečnila poslední postupová krajská akce mládeže - KP v rapid šachu mládeže pro kategorie HD10, 12 a 16. Z 6 titulů jsme si přivezli 3!!!. V kat. H10 vyhrál Lukáš Dolanský, v kat. D10 Maruška Tůmová a v kat. D14 Lada Doležalová. Kat. H12 vyhrál Jan Miesbauer (ŠACHklub Písek), D12 Tereza Šímová (ŠK Veselí n. L.) a H14 Vojtěch Jandl (ŠS Bechyně). Všem blahopřejeme a našim hráčům děkuji.
 
HD10:
Kategorii přijel vyhrát Lukáš Dolanský. Šok v 3. partii a prohra s Ondřejem Furmanem  (ŠK Veselí n. L.) ho „nakopla“ k dalšímu výkonu a do konce turnaje už než vyhrával. Tím, že zaváhal Ondřej a Lukáš porazil dobře hrajícího Davida Háka (Sokol Tábor), slavil vítězství. Rovný počet bodů měl i David (velký talent r.2006). Na 4. místě skončil Martin Šustr a utekl mu postup na M-ČR, kam postupovali první 3 hráči. Byla to škoda, protože si za to může sám zbytečně rychlou hrou. Velice se mi líbil i Honzík Kolář. Skončil na 7. místě. Kdyby v posledním kole vyhrál nad Davidem, kterého už i porazil na předcházejících turnajích mohl získat svůj první velký úspěch – 2.místo a postup na M-ČR. Na 8. místě skončila Maruška Tůmová a postoupila na M-ČR. Maruška hrála ale nevyrovnaně. Už v 1. partii měla velice slibnou pozici proti Martinovi Šustrovi a byla blízko k výhře. Přehlédla ale vazbu dámy s králem a bylo po partii. I v 2. partii měla figurky více, ale postupně je odevzdala a byla z toho než remíza. Závěr turnaje vyl ale fantastický 3 partie 3 výhry. Náleží ji odměna. Michalka Lorencová byla rovněž blízko svého největšího úspěchu. Střídala výhry a prohry a za Maruškou skončila než o půl bodu. Škoda prohry ve 4. kole. Měla silnější los což bylo proti ní. Na 17. místě skončil Petr Lachout. Ten plnil úkol tréninku až do 5. kola. Měl za úkol partie zapisovat, abychom se připravili na Seč. Plně to splnil za což patří dík, že takto přistoupil k turnaji. S postupem jsme nepočítali, to by mělo přijít až v příští sezóně. Na předposledním místě skončila Anetka Růžičková. Přesto velká pochvala za zahájení partií, za pomalou hru. Přišly sice slzičky, že nevyhrává, to je ta naše střední hra, ale to se zlomí. Vždyť Anetka je roč. 2005 a tak je čas. V posledním kole soupeře velmi dobře zmatovala a hned vyl úsměv na tváři. Je vidět, že diagramy, které dělá ji začínají pomáhat v koncovkách.
 
HD12:
I zde jsme měli smůlu v postupu. Danek Vlach skončil na výborném 3. místě. Za celý turnaj neprohrál, ale nepostoupil . Postupovali pouze první dva hráči. Rozhodlo pomocné hodnocení, které měl o 1 bod horší za Matyášem Zemanem (QCC Č. Budějovice). Vítězem se stal Honza Miesbauer (ŠACHklub Písek). Svůj dobrý den měl i Dominik Šustr. Skvělé 6. místo a hrál výkonem na své elo, což mě hodně potěšilo. Aničce Tůmové turnaj nevyšel. Přijela jako favoritka na postup, dokonce hned v 1. kole porazila Terku Šímovou (ŠK Veselí n. L.), která nakonec o půl bodu postoupila. Terka využila výhodu posledního kola, kdy hrála s bratrem a vyhrála. Anička se necítila dobře, a tak i dlouho přemýšlela. To ji přivádělo do časových tísní, kde např. měla proti Terce Strnadové o figuru více, ale nabídla remízu. Byla to škoda. Mohla postoupit společně se svou sestrou. Radek Šíma odehrál dle svých možností. Silnější hráči ho porazili, rovnocenné porazil on. Až na svoji sestru. Radku to si vyřídíme cha, cha cha.
 
HD 14:
Zde jsme měli z 12 účastníků 6 hráčů. Jeli jsme si pro 2 postupová místa. Lada Doležalová svoji roli lehounce splnila. Nemá v kraji konkurenci a spíše bojuje s klukama. Skončila na výborném 6. místě. Ráno se nám nelíbil zdravotní stav Honzíka Žilavého, a to se v průběhu turnaje projevilo. Skončil než na 3. místě, přestože rapidy jsou i jeho doménou. Spoléhali jsme než na Lukáše. Bohužel, u Lukáše dnes nevíme, zda má zájem o postupy. Prohrál v posledním kole a skončil na 2. místě. Asi i kdyby vyhrál, skončil by na 2. místě díky pomocnému hodnocení. Na M-ČR postupuje pouze vítěz. Honza Rybín rovněž uhrál 50% bodů, takže dobré. Ben Troják měl nějaký divný den. Prohry v 2. a 7. kole se slabšími soupeři jsem nečekal. To že Saša to bude mít těžké, jsem čekal. Její dosavadní zkušenosti jsou zatím nižší, než soupeřů.
 
Celkově je u nás spokojenost. Děkuji rodičům a hráčům za přístup a pomoc i výsledky. Turnaj začal akčně, protože se musel bleskově přesunout do hotelu Otava. Personálu a řediteli hotelu patří velký dík za ochotu a pochopení situace. Ve škole se nemohl turnaj konat z důvodu trestní činnosti, která se stala těsně před naším příjezdem a tak školu obsadila policie. Pořadatelům patří rovněž velký dík za bleskové vyřešení situace. Jsou vidět zkušenosti z předchozích zaměstnání.