ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Finále KP mládeže jednotlivců 2011

  • Místo konání akce: Sezimovo Ústí II.
  • Datum konání akce: 29.04.2011
  • Začátek akce: 29.04.2011
  • Konec akce: 01.05.2011

29.04.2011
Dnes bylo zahájeno finále krajského přeboru mládeže v kategoriích H10, H12, H14 a H16. Hraje se v Sezimově Ústí, kam se sjeli nejlepší hráči mládežnických kategorií v našem kraji. V kategoriích H10, 12 a 14 hraje 10 hráčů, v kategorii H16 pouze 8 hráčů. Už první den se vyskytlo několik překvapujících výsledků. Zatímco v kategorii H10 a H16 favorité jedou suveréně - v H10 Lukáš Dolanský, Martin Šustr a Petr Augustin, v H16 Ondřej Hlaváček a Jan Simon. Naopak kategorie H12 bude nejnapínavější, nikdo nemá plný počet bodů a překvapení je i v kat. H14, kde plný počet bodů má pouze Míla Dušek.
 
1.5.2011

kategorii H10 jednoznačně vyhrál Lukáš Dolanský (ŠK Kaplice), který získal 9 bodů z 9 partií. Lukášek přestupuje do našeho oddílu, protože má zájem hrát řadu mládežnických soutěží družstev. Velice nás to těší a věříme, že to bude přínosem i pro naše děti v oddíle. 2. místo získal Martin Šustr, přálo mu hodně štěstí, když ve dvou partiích prohrával o dámu a přesto bodoval. Spolu s Lukášem budou hrát koncem měsíce ve dvojici na M-ČR dvojic roč. 2002 a budou mít vysoké ambice. 3. místo získal nakonec Tomáš Sýkora. Trochu zklamal svou hrou Míra Svačina, když se málo na partie, zejména tahy soupeřů, soustředil. Dnes jsme už viděli partie, které trvaly přes jednu hodinu. Všichni kluci zaslouží pochvalu za snahu bojovat.

Kategorie H12 byla nejnapínavější za posledních několik let. Ocenili to přítomní pozorovatelé z řad rodičů i trenérů. Nebyla nouze o překvapující výsledky. Nakonec vítězství si odvezl Kryštof Nuc, který měl nejlepší závěrečný finiš a prokazuje výborný šachový přístup u partií - klid a rozvahu. 2. místo si odvezl Jonáš Havelka. Rozhodlo pouze pomocné hodnocení. 3. místo získal rovněž až v závěru Martin Novák. Naopak závěr nevyšel Jirkovi Míkovi, který vedl po dvou dnech, ani Filipovi Steinbauerovi, který dnes nebodoval a turnaj se nevyvedl D. Vlachovi. Danek nebojoval, řadu partií než rozehrál a nabídl remízu. Takhle se turnaje nehrají a odrazem tohoto přístupu bylo až 9. místo!!!

Kategorii H14 vyhrál Vojta Jandl, který využíval zejména zaváhání jeho pronásledovatelů na 2. místě Lukáše Nováka i na 3. místě Jana Žilavého. Kluci plně splnili cíle obsadit postupová místa. Velice dobře hrál i Honza Rybín, i když poslední den mu tolik nevyšel. Nezklamal ani Jirka Berka, který měl některé partie vyhrané, ale přehlédl vyhrávající tahy. U Bena Trojáka se odráželo, (zejména 1. den) že ve čtvrtek dělal přijímačky na gympl a tak myšlenky byly jinde, dokud neznal, jak dopadl. Pro něho je rozhodující, že se na gympl dostal a posílí tak základnu, která tam už je a výsledek v turnaji si vynahradí jindy. V turnaji se objevily remízové partie po 1. tahu, což nedávalo dobrý příklad těm nejmenším. Mrzí to o to více, že s tím začali naši hráči. K tomu je nevychováváme.

Kategorie H16 byla "zrychlena", kdy se vyšlo vstříc Ondřeji Hlaváčkovi, který dnes odjel do Anglie a negativním přístupem Petra Knotka, který nenastoupil na první dvě kola a byl vyřazen. Losem (od Terezky Miesbauerové) při rovnosti bodů si palmu vítězství odvezl Jan Simon. Bylo vidět, jak je Honza tímto štěstíčkem hodně potěšen na závěr jeho mládežnické kariéry. 2. místo se Ondřeji Hlaváčkovi sdělilo formou sms. Oba byli jasnými favority soutěže a oba jsou dobří hráči. Do dalších šachových let jim přejeme hodně úspěchů. 3. místo získala jediná dívka ve finále Kateřina Žilavá a potvrdila tak její šachový vzestup. Katka překonala konečně nervozitu, začala si věřit, a proto to mělo výsledek. Škoda, že přišel tento úspěch až takto později. Myslel jsem, že Richard Široký naváže na své dobré výkony z M-ČR, ale nějak to nešlo.  

Všem vítězům blahopřejeme a všem postupujícím přejeme hodně úspěchů na M-Čech, které se bude hrát v říjnu 2011. Poděkování patří hráčům, hl. rozhodčímu J. Streďákovi a všem pořadatelům kvalifikace a finále.