ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Waldviertler Jugendschachmeisterschaft Herbst 2009

  • Místo konání akce: Grof Siegharts
  • Datum konání akce: 21.11.2009
  • Začátek akce: 14,00 hod.
  • Konec akce: 19,00 hod.

Turnaj se hrál na 7 kol a tempem 2 x 15 min., na které naše děti nejsou zvyklé. Řada s tím měla problémy. Nejvíce se projevily u Lukáše, který prohrával na čas několik partií. I Lada v posledním kole prohrála na čas s Petrem ve vyhrané pozici.    

Mimo prvního kola se hráči našeho oddílu potkávali v každém kole třeba i dvě dvojice. Nejvíce zápasů s vlastními hráči sehráli Michael a Lada. Tak to tedy nevíme, "proč tam jeli". Mohli hrát doma.... Samozřejmě, že jsme to čekali, k výkonnosti našich hráčů a jejich soupeřů.  Ela berte s rezervou, u našich sousedů jsou jiné.  

Pořadatel díky sponzorům připravil pro vítěze pěkné ceny a poháry. Z osmi pohárů jsme si jich odvezli pět kousků. Martin Šourek vyhrál turnaj celkově, i když měl namále, když prohrál s Petrem Schachingerem. Petr Schachinger byl vítězem kategorie H14, Lada v dívkách, Honza Žilavý získal pohár pro nejlepšího v H12 a pohár si odvezl i Míša Sovadina. Takže Lada na slzy z prohry v posledním kole zapomenula, rovněž Honzík, když v poslední partii válcoval soupeře, ale dal přednost sebrání si "otráveného" pěšce místo, aby si udělal konečně rošádu, tak mu soupeř dal mat.

Cestou zpět jsme se zastavili opět v Suchdole, kde jsme číšníkovi sdělili, že jsme úkol splnili.  V poledne nám říkal, abychom tam uspěli. Tak zase někdy vyrazíme, třeba s jinou partou. Ale jak říkal Petr "sem budu jezdit častěji".  

Přílohy dokumentu