ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

KP mládeže 2015

  • Místo konání akce: Radimovice u Želče - RZ vězeňské služby Ř Pracov
  • Datum konání akce: 30.04.2015
  • Začátek akce: 30.04.2015
  • Konec akce: 03.05.2015

9. dubna 2015:
Kategorie H12 je naplněna. Skupina doplněna o Jaroslava Studenovského a Vítka Kotála. Lucka Rolínková se pro její zájem přemístila do kategorie H14. 

8. dubna 2015
Dne 31. března bylo ukončeno "1.kolo" přihlášek do turnaje. Protože se kategorie nenaplnily plně, KM JčŠS rozhodla takto:

Vážení přátelé,

dovoluji si Vás informovat o situaci po uzavření přihlášek do KP mládeže a zároveň o rozhodnutí KM JčŠS k řešení situace KP mládeže v praktickém šachu, který se má konat ve dnech 30. 4. - 3. 5. 2015 na Pracově. 
V kategoriích H12-18 mělo startovat TOP 8 hráčů či náhradníků, dívky jsme omezovali jen elem a HD8 jsme neomezovali. Nabídka byla i na doprovodný turnaj.

1) K 31. březnu měly proběhnout přihlášky. Stav je následující:
Kategorie H18  - přihlášených 6
Kategorie H16  - přihlášených 5
Kategorie H14  - přihlášených 3
Kategorie H12  - přihlášených 5
Kategorie H10  - přihlášených 7
Kategorie HD8  - přihlášených 10
Kategorie Dívky  - přihlášených 7
Doprovodný turnaj - přihlášených 4

2) Rozhodnutí:

ad1) Doprovodný turnaj se zruší a za odměnu hráče přemísťujeme do hlavních kategorií, když měli zájem hrát. 

ad2) H18: - nabídnout turnaj i dalším zájemcům této věkové kategorie. Bude to pořád velmi dobrá skupina. Naším cílem by mělo být ukázat nabídku pro starší ročníky mladším hráčům. 

ad3) H16. - myslím, že situace je obdobná jako u kategorie H18. Dokonce jsme dostali nabídku na účast hráče, který nebyl na původní nabídce hráčů a náhradníků. Jistě se nám podaří zajistit zbývající 3 hráče.

ad4) H14 - pouze 3 hráči. Musíme přiznat, že je to pro nás trochu šok. Skupina se doplní o hráče, který se hlásil do doprovodného turnaje. Dále snížujeme nároky na elo hráčů (vyšší než 1100) máme dobrou šanci na doplnění skupiny. Myslím si, že se možná některé info ani k hráčům nedostalo. Rovněž do seznamu se doplňuje Lucie Rolínková, která projevila zájem i když v původním seznamu nemohla být.

ad5) H12 - do skupiny se zařazují hráči z doprovodného turnaje. Jistě doplnění bude rychlé, víte, že pan Studenovský se divil, proč tam není jeho syn a Vít Kotál rovněž projevil zájem. Mohla by vzniknout rovněž dobrá skupina.

U výše jmenovaných skupin, bude nyní o pořadí náhradníků rozhodoval aktuální průměrné elo (z Ela ČR a Ela ČR-R - současná databáze ŠSČR). O hráčích, kteří byli v 1. kole zařazeni do turnajů a nepřihlásili se, zatím neuvažujeme. 

ad6) H10 - máme doplnit 1 hráče, 

Dívky - musím přiznat, že bych i přivítal přehodnocení rozhodnutí Lucky i Daniely (podobně jako to udělaly holky Anička a Lada, které jsem přemluvil, aby neovlivňovaly kluky, a aby nadále se budovala prestiž kategorie dívek). Nikoho ale k tomu nenutíme.

Všechny dosud výše jmenované kategorie se musí dořešit během tohoto týdne tj. do 12. 4.2015. Nově přihlášení hráči musí zaslat přihlášku. 

ad7) Dívkám a HD8 necháme rovněž čas na přihlášení do konce týdne. U kategorie HD8 nabízíme možnost hrát i neregistrovaným a startovné u této kategorie se snižuje na 100,- Kč/hráč. 

ŠACHklub Tábor jako pořadatel má právo skupiny doplnit, ale k tomuto kroku se zatím nerozhodl a dává šanci hráčům v kraji.

Vše máte v příloze. Je tam původní záměr a nová nabídka a složení.

Rovněž bychom měli znát i důvody, proč se hráči nehlásili. Zde žádám trenéry o informace, proč se hráči nehlásí. Bude to podklad pro jednání o dalších ročnících a zveřejníme. 

Takže do 12. 4. 2015 zaslat přihlášky hráčů na doplnění do skupin a přihlášky na stravu a ubytování od všech hráčů. 


27. března 2015

Ve dnech 30. dubna - 3. května 2015 se bude konat Krajský přebor mládeže pro kategorie H8, 10, 12, 14, 16 a 18 + turnaje pro dívky a doprovodný turnaj v Rekreačním zařízení Vězeňské služby ČR u Radimovic u Želče -v areálu Pracov.

Na turnaj zveme všechny hráče, kteří mají právo hrát jednotlivé kategorie a případně si chtějí zahrát doprovodný turnaj, který je otevřený pro všechny hráče bez rozdílu věku i výkonnosti. 

Letošní ročník je v hlavních kategoriích koncipován jako TOP turnaje pro vždy 8 nejlepších hráčů podle ela v jednotlivých kategoriích. 

Protože na základě úspěchů některých hráčů majících zajištěný přímý postup na M-Čech či M-ČR, budou v jejich kategoriích určitě volná místa pro náhradníky. Proto jmenovaní náhradníci by se měli hlásit také. 

Kategorii HD8 mohou hrát všichni z ročníku 2007 a mladší, holky pokud mají vhodné elo mají možnost se rozhodnout, zda budou hrát s klukama v HD8, nebo budou hrát v kategorii D8-12 či v jedné samostatné kategorii dívek bez rozdílu věku. Vše se určí až podle přihlášek. 

V příloze je seznam hráčů oprávněných hrát TOP kategorie, dále seznam dívek do kategorií D a HD8. Rovněž už se hlásí hráči do doprovodného turnaje. Ten bude otevřen pokud bude přihlášeno  min. 6 hráčů. 

Platby zasílejte na účet ŠACHklubu Tábor po odsouhlasení zařazení do turnaje. Číslo účtu je: 199 574 406 / 0300 VS použijte datum narození DDMMRRRR  

Volný čas: 
Pro ubytované bude další možnost trávení volného času. Cca 15 minut pěšky od rekreačního zařízení je nově zřízená nekuřácká restaurace "Lezecké centrum WALLCLUB" ul. Kánišova 239/28 v Sezimově Ústí I., kde je i místnost s horolezeckou velkou stěnou. Pokud nebudete mít vlastní obuv, mohou Vám ji i zapůjčit. Kontakt: http://toulava.cz/?i=2783&modal=1
  

obrazek  obrazek