ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

OPEN České Švýcarsko 2016

  • Místo konání akce: Krásná Lípa
  • Datum konání akce: 01.07.2016
  • Začátek akce: 01. července 2016
  • Konec akce: 09. července 2016

Opět po roce jsme se vydali na OPEN České Švýcarsko do Krásné Lípy. Jsme ubytovaní znova v Chatě u rybníčku v pěkném prostředí, které jsme si vyzkoušeli už loni a nemá to chybu. 

Na turnaj nás přijelo 9 hráčů: Alois Bartoš, Pavel Procházka, Lada Doležalová, Anička Tůmová, Vašek Měřínský, Ben Chmelík, Matyáš Hosnedl, Pavel Štěch a já. Jako další doprovod jsou zde paní Tůmová a pánové, Měřínský, Doležal, Chmelík. V turnaji je více hráčů a i větší síla proti loňsku. Děti z Libereckého kraje to mají jako soustředění a KP mládeže. Takže opět dobrý test pro naše hráče. jediný Lojza je nasazený v první desítce. Turnaj má opět mezinárodní účast.  

Tentokráte jsme vyjeli o dva dny dříve. Turnaj máme spojen jako tradičně i s výlety a poznáváním krás naší republiky. U nás „doma na jihu“ to známe, proto jezdíme tradičně jinam.

Cestou do Krásné Lípy ve čtvrtek jsme navštívili Terezín a v pozdním odpolednu jsme dorazili na místo. 

V pátek ráno jsme se vydali s Pavlem Procházkou na první výlet do okolí. Cíl: Vlčí hora s rozhlednou. Cestou tam jsme se i rozdělili a každý přišel z jiné strany. Cestou zpět jsme i sbírali houby. Správce na rozhledně tam je od dubna do října každý den za každého počasí a musí si tam dojít sám. Obdivuhodné.

Krásné výhledy na všechny strany.

Navštívili jsme i městečko Jiřetín. Pěkné náměstí, upravené domy, výborná zmrzlina atd. Na rozhlednu se chystáme. Je zde i Křížová cesta a řada dalších zajímavostí. 

Tradiční jídla letos jsou houby a ryby. Pavel s Lojzou se předhání v úlovcích z lesa a kulinářských receptech z hub. Rostou sice než růžovky, ale chutná jídla jsou stále na stole. A to jsme přijeli na odtučňovací kůru. Rybáři se nenechávají zahanbit. Já se růžovku naučil sbírat, ale až přijedu dám zase přednost hřibovitým houbám. 

Největší výlet jsme si nechali na pondělí. Trasa „Divoká a Tichá soutěska a jízda na lodičkách“ nemělo chybu. Z Mezné jsme sešli dolů z kopce k řece. Pan Měřínský je odvážný a šel také. Měl to jako léčebnou kúru. Pouze jednou spadl. Zaslouží obdiv po jeho vážném úrazu, jak se dostává zpět do formy. Kapitán lodě nás dobře bavil. Tento výlet doporučujeme všem. Krásná příroda, pěkná procházka cca 5 km, prima počasí – zkrátka úžasné.

Řada fotek od pana Doležala i moje jsou zde: http://sachklubtabor.rajce.idnes.cz/Open_Ceske_Svycarsko_-_Krasna_Lipa_2016/

Tak až se dostanu zase na internet, dám další zprávy.