ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

3.kv. turnaj v rapidu sk. SEVER

  • Místo konání akce: Tábor ZŠ Zborovská
  • Datum konání akce: 15.02.2014
  • Začátek akce: 9,30 hod.
  • Konec akce: 16,30 hod.

ŠACHklub Tábor bude 15. února pořádat 3. kvalifikační turnaj KP mládeže v rapid šachu. Turnaj se uskuteční v jídelně ZŠ Zborovská Tábor. Když máme ten turnaj "doma", očekáváme největší účast a prokážeme snad, že jsme oddílem s největší členskou základnou v kraji, Všichni jste zváni.

Turnaj se jako vždy konal na ZŠ Zborovské, kde jsou dobré podmínky. Turnaj byl námi materiálně zajištěn kompletně, takže nevadilo, že někteří nepřivezli šachové soupravy. Naším cílem bylo, aby se turnaje účastnili i nováčci z našeho oddílu, kteří ještě nebyli na žádném turnaji. To se trochu podařilo, přišli 4 hráči-nováčci. Když je turnaj „u nosu“ měl by každý toho využít.

Turnaj měl svého favorita, který o tom přesvědčil. Vašek Kotál, sice rozdělením patří do sk. Jih, ale od začátku kvalifikace si zvolil skupinu Sever, suverénně vyhrál.

Z našich se turnaj nejlépe vydařil Marušce Tůmové a říká si o zařazení do sestavy družstva „A“ ml. žáků. Poskočila o 12 míst proti nasazení. Největším naším „skokanem“ byl Adam Pistulka. Posun o 14 míst dopředu. Dále chválím Zuzku Hůnovou, Lukáše Oláha, Martina Kučeru, Standu Škocha, Honzu Sedláka, Nikolku Zemanovou, Jana Sovadinu i Tomáše Škabrouda atd.. Dobře zahrála Lada Doležalová i Matěj Zedník. Platí ale, že výsledky mohly být i  u všech lepší.

Turnaj se nepovedl  Anně Tůmové, chyba - v dobré pozici nechala stát věž- by se stávat neměla. Čekal jsem více od Petra Lachouta, ale hrál s hendikepem (ruka v sádře). Po delší době přišel na turnaj Ondra Čech a nepřesvědčil.

Turnaj byl ovlivněn odchodem některých hráčů na jiné akce – karneval skautů a fotbalovým turnajem. Takže, 4 hráči po 4 kole turnaj opustili. Kdyby Dominik Novotný či Anežka Žilavá neodešli, jistě byli hodně vysoko. Dominikovi se vytrácí naděje na finálový turnaj.

Celkově jsem byl potěšen, do turnaje jsme dali velké medaile, na místě se Lada zřekla medaile a tak celá sado putovala do kategorie H8, kterou jsme vyhlásili. Hlavní cenou byly naše reklamní šachové ručníky, které jsme si nechali loni udělat. Děti se snaží sbírat celou sérii.

Děkuji i svým pomocníkům – p. Doležalovi, J. Motalíkovi a pomohla v bufíčku i Saša Kotsyba.      

Foto na: http://sachklubtabor.rajce.idnes.cz/KP_rapid_Tabor_2014/