ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

4. kval. turnaj KP v rapid šachu 2014-15

  • Místo konání akce: Blatná
  • Datum konání akce: 29.03.2015
  • Začátek akce: 9,00 hod.
  • Konec akce: 17,00 hod.

Další kvalifikační turnaj se bude konat v pěkném jihočeském městečku Blatná. Takže návštěvu turnaje můžete spojit i s prohlídkou zámeckého parku, kde jsou daňci a mufloni.
Pořadatelům přejeme hodně úspěchů v organizaci. 

Pár slov k turnaji:
Dnes se v Blatné hrál 4. kvalifikační turnaj KP mládeže v rapid šachu o postup do finálového turnaje. V Blatné se hrálo v pěkném sále. Můžeme jim takové zázemí jen závidět. Drobné nedostatky (šatna) ještě když odstraní budou se hodně pyšnit přínosem pro šachy. Sál měl balkón, odkud bylo i vidět na partie, pódium pro rozhodčího a vyhlašování, vedle sálu hned restaurace na občerstvení, vydávání obědů cca 50 m od sálu. Zkrátka ideál pro šachy. Za ŠACHklub závidím. 

Zahaprovalo ale zahájení turnaje. Začátek partií až v 10,15 hod. Na to už hráči a doprovod moc nejsou zvyklý. Zde se něco nepodařilo. Nehledejme výmluvy, zda byly zaslány přihlášky včas či později. Chybu cítili všichni jinde. Pořadatel si měl rozdělit, kdo jakou kategorii bude mít na starost a měl se o ni postarat od registrace do turnaje až po první nasazení. Nelze, aby to dělal jeden člověk. Stalo se, je to za námi. Turnaj nakonec skončil v 17,00 hod., takže dobré.

Výsledky: 
Velice si cením hry a umístění u Adama Pistulky a Jakuba Jareše. Stále sbírají zkušenosti. Dorotka Veverková ze Sokola přijela na turnaj později (změna na letní čas nevyšla), ale přesto dopadla výborně. Hraje krásné pomalé šachy. Vítek a Martin bohužel více lítají, hrají zbytečně zbrkle a zapomínají na základní věci při zahájení. Martin má hned v úvodu útočného krále.

Velmi dobře zahrál Kryštof Paštěka. Určitě věřím, že by se měl dostat do finálové skupiny. Honzík Sedlák rozehrál turnaj velmi dobře, ale chtělo to přidat ještě bod. Měl na to. 

I zde jsme měli jen 2 hráče. Marek a Michal dopadli průměrně, oběma chyběl alespoň o bod více. Marek neměl svůj den, už v autě mu nebylo dobře. Michal se snažil, promarnil vyhrávající tahy.