ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

4. kvalifikační turnaj KP v rapidu 2015-16

  • Místo konání akce: Chýnov
  • Datum konání akce: 27.02.2016
  • Začátek akce: 9,00 hod.
  • Konec akce: 17,00 hod.

Dne 27. února bude náš oddíl pořádat 4. kvalifikační turnaj mládeže v raoid šachu. Tentokráte jsme zvolili za místo turnaje Chýnov. K městu máme vztah, pořádali jsme zde kdysi turnaj v rámci Bambiriády, vedl jsem zde šachový kroužek a loni se místní škola zapojila do projektu "Šachy do škol" a běží tam dodnes šachový kroužek. Tímto chceme i podpořit jejich činnost a možná se zde objeví i nějaká naděje. 

Takže všechny zveme do Chýnova - sál kulturního domu "Na radnici". 

Pro naše hráče (všechny) by to měla být "povinnost" se turnaje zúčastnit. Tak snad se to podaří, a věřím že min. 40 dětí bude z našeho oddílu.    

Hodnocení turnaje
Chýnovský KD byl hodnocen na místě od rodičů příznivě. Výhoda balkónu, kde se rodiče mohli bavit a viděli i na děti bylo fajn. Strava byla rychlá, a tak i konec turnaje byl pro mě nečekaný. v 16,30 byl veškerý materiál v naší klubovně. Nižší účast měla své příčiny, někdo už nemůže postoupit, někdo má zajištěn postup, prázdniny CB aCK, ale zejména nemoci. I z našeho oddílu se na poslední chvilku odhlásilo 5 hráčů. Takže úplně pohodový turnaj.

HD8:
Mohu být spokojen s vystoupením našich hráčů, zejména Karla i Elenky. Škoda že Melisa nedotáhla žádnou partii do výhry, ale byl to její takový turnaj a brzy ukáže své znalosti.

HD10:
Mile potěšil Jakub, 3. místo není pro mě ani tak překvapením, spíše konečně zahrál na to na co má. Kryštof nečekaně prohrál hned na úvod. Měl trochu rozhozené výsledky a 5. místo bylo nakonec dobré. Honza pokud chce medaile, musí se soustředit po celý turnaj i na silné soupeře. Nikolka potěšila. Začíná se klukům vyrovnávat a hraje klidně. Adámek, Jakub a Ondra mají stále nevyrovnané výkony. K 3 bodům chybí něco více. 

HD12:
Vašek potvrdil, že patří ke špičce, ale s Vítkem Kotálem sehrál koncovku špatně a měl ji prohrát. Anetka potvrdila, že je naše nejlepší mladá hráčka. Škoda, že nemohla hrát poslední 2 partie - odjezd do Prahy. Byla by to pro ní dobrá konfrontace. Příjemně zase potěšil Matyáš i David. Alex ještě nevyrovnaný, Anežka nepředvedla to na co má. Saša tentokráte dobrý výkon. Matěj musí dotahovat partie do konce. Zklamání u Julči a Dominika.

Kolik našich hráčů postoupí uvidíme. Nyní je na postup 20 hráčů, včetně dívek. Viz. příloha.