ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

1. kvalifikační turnaj KP 2016-17

  • Místo konání akce: Písek
  • Datum konání akce: 09.10.2016
  • Začátek akce: 9,00 hod.
  • Konec akce: 17,00 hod.

V Písku začaly kvalifikační turnaje. Náš oddíl měl nejvyšší účast na turnaji, ale ta nebude stále taková, protože na turnaje hráče budeme nominovat. 

Do finále postupuje podle našeho názoru moc hráčů, a tak finále nebude mít výkonnostní kvalitu. Proto do finále vyšleme jen hráče, kteří budou bojovat o přední místa. Dělat "křoví" není prospěšné.

Na MČR pak z finále postoupí jen 1 max. 2 hráči. A o kandidátech na postup je už dnes hodně blízký názor. Vždyť tyto hráči ve svých kategoriích silně dominují. 

Konečně se výsledky našly. Bohužel, když jsem zadal místo - město Písek tak nic. Až když zadáte turnaj, tak je najdete. 

Výsledky:


V kat. HD10 
Adam Pistulka - zahrál velice dobře, skončil na 4. místě. Prohrál s Davidem Bártou, který skončil na 3. místě o půl bodu před Adamem. A prohrál s Lukášem Píchou. Jinak 5x vyhrál. Výsledek je velice dobrý. Začíná jeho příprava na M-Čech.
Nikolas Chvojsík - skončil na svém, ale prohry s Adamem Martinkovičem a zejména s Vicky považuji za hrubou chybu. Partie měl vyhrané, ale nesoustředěnost ho připravila o lepší umístění. Vždyť s Vicky se partie přelévala od výhry přes remízu až k prohře. Odhalilo to nedostatky v koncovce. Takže máme na čem pracovat.
Karel Hotový - turnaj mu nevyšel, i když do něho vstoupil dobře. Nesmí spěchat.
Adam Martinkovič - stejné jako u Karla. Adam ale i některé partie vyhrál náhodně. Nehlídá si figurky a hraje jen na mat. Vycházelo mu to, ale u některých narazil. 
Martin Jiroudek - nebudeme ho vysílat, dokud nezmění přístup k partiím a turnaji. 
Nela Martinkovičová - nejmladší účastnice (2010), složení turnaje nad její sílu, ale zkušenosti se budou hodit.
Příště vyšleme zase jiné hráče na zkušenou. 

V kat. HD12:
Kryštof Paštěka - zahrál velice dobře a skončil v na 2. (resp.na 3.)místě: Už v 2. kole porazil vítězku Martinu Šťastnou, v 3. kole Honzu Bauera, pak prohrál s Vítkem Kotálem, ale hned zase porazil Bena Chmelíka. Po špatném rozhodnutí prohrál s Dorotkou Veverkovou. V závěru porazil Honzu Sedláka.
Anežka Žilavá sice skončila na 2. místě v dívkách za Martinou Šťastnou, celkově na 7. místě, ale výkon byl nepřesvědčivý. Zejména hned v úvodu turnaje. 
Jan Sedlák - se stále hledá, ale zlepšený výkon byl mírně vidět. Sice některé partie nic moc a hodně štěstí. Snad půjde dál nahoru. Minulá sezóna byla špatná. Tak mu přejeme lepší novou sezónu. 
Adélka Tipplová - trénuje u nás a s výsledkem jsem spokojen. Má na to být ještě lepší. Takže si na ní musí dávat další pozor. Hraje klidné šachy, partie si zapisuje a máme dobrý tréninkový materiál. 
Alex Chvojsík - výsledek dle očekávání, žádné zhoršení, ani zlepšení. Tak snad příště to bude lepší.
Matyáš Němeček - na úvod dobrý výkon(měl hodně těžké soupeře. Tak jen tak dál. 
Saša Rychtecký - si vybral zase slabší chvilku. Musí se více snažit, ale zejména zbrklost se mu nevyplácí. Končil na 16 minutách z 20 možných. Průšvih. ¨
Aneta Růžičková - v turnaji propadla. Víme oba - moc zájmů šachům neprospívá a chce to pravidelný delší trénink. Je to na ní. 
  
V kat. HD14-18:
Velice slabě byla obsazena kategorie, jen ukazuje na to, že s naplněním zvýšeného počtu účastníků pro finále bude problém. 
Matěj Paštěka - dobrý výsledek. Hru jsme neměl moc času sledovat. Na začátek sezóny ale dobré. Až se více rozehraje, lze očekávat ještě další zlepšení. Musí ale chodit na turnaje.
Michal Včelák - zahrál na své. Výsledek hodnotím pozitivně. Jen tak dál. 
Marek Malimánek - nezvládl závěrečné partie a tak turnaj mu nevyšel. Rozebereme na tréninku. Zejména partii s Kurpilem. Takto odevzdat vyhranou partii by se mu nemělo stávat.  

Přílohy dokumentu