ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Mistrovství Čech mládeže 2013 kat. HD8-10

  • Místo konání akce: Hrdoňov u Lipna
  • Datum konání akce: 15.11.2013
  • Začátek akce: 9,00 hod. 15.11.2013
  • Konec akce: 14,00 hod.17.11.2013

Toto mistrovství Čech je určené pro nejmladší kategorie. Je to víkendová akce. Kdo má právo zde hrát?
V kat. H10 pouze postupující z krajského přeboru.
V kat. D10 mohou hrát všechny dívky ročník 2004 a 2005. Věřím, že tuto kategorii dívky obsadí všechny, které máme
V kat. HD8 mohou hrát hráči ročník 2006 a mladší. Tento turnaj doporučuji všem dětem, které jsou v našem oddíle a splňují věkový limit. 
Doprovodný turnaj mohou hrát i další hráči.

Komu to plně doporučuji?
H10 - Petru Lachoutovi, Vašku Měřínskému či Míru Nováčkovi, Dominiku Novotnému - požádat o DK
D10 - Anetce Růžičkové, Adélce Schillingové, Anežce Žilavé a Jůlii Měřínské
D8 - Nikolce Zemanové, Saše Kovářové, 
H8 - Abdunazarovi Saidovu, Janu Sedlákovi, Kryštofu Paštěkovi, Oskaru Tichému, 
a všem klukům si zkusit svůj první velký turnaj. 
Rodičům doporučuji se nebát, jde než o honosný název, ale turnaj je dobrou školou, vyzkoušet si zahrát se stejně starými hráči a porovnat výkonnost.

Dobré vystoupení našich hráčů a kamarádů na mistrovství:
HD8 pro ročníky 2006 a mladší. 
David Hák - 1. místo se čekalo a bylo by to jen velkým překvapením, kdyby tomu tak nebylo. Pouze šlo o to, zda David vyhraje všechny partie, či ho někdo zaskočí. Nezaskočil ho nikdo, tak 9 bodů z 9 partií hovoří jasně. Velké blahopřání.
Saša Kovářová - celkové 16.místo, ale v dívkách 3.místo!!! Maminka před turnajem se dotazovala, zda je to pro ni vhodný turnaj, že ještě to neumí a moc šachy nehrála. Tak snad jsme ji se Sašou přesvědčili. Saša odvedla dobrý výkon. 
Jan Sedlák - skončil na 17. místě, uhrál 4,5 bodů. Honza měl špatný vstup do turnaje- 3 partie 3 prohry. Pak pochopil, že se musí jinak chovat u partie. A hned to šlo. Ve zbývajících 6 partiích získal 4,5 bodu. Tak snad si to uvědomí a bude mít na podstatně lepší umístění.
Jakub Vachta - skončil na 20. místě se ziskem 4 bodů. Málo chybělo k dobrému celkovému výsledku. Kubík střídal výhry s prohrami. I on si musel na turnaj zvykat. Byl to pro něho první šachový turnaj. 
Marek Legát - skončil na 25. místě, získal 3,5 bodu. Byl jedním z hráčů, u kterého jsem se bál, že skončí někde na konci. Mile překvapil. Přeci jenom zkušenosti z našich turnajů mu už něco daly.
Kryštof Paštěka - skončil na 26.místě se ziskem rovněž 3,5 bodu. Jedinou chybou Kryštofa bylo sledování ubíhání posledního času na jeho hodinách v totálně vyhraných partiích. Stalo se to ve 3 partiích. Velká škoda. Kryštof rozehrával partie velmi výborně, soupeře přehrával, ale ten čas. Takže nejvíce proplakal slziček. Přesto velké poučení a výsledky se brzy dostaví. Až sehraje ještě 2-3 turnaje, pochopí jak to hrát. 
Adam Pistulka - skončil na 30.místě s 2,5 body. Adámka jsem rovněž tipoval na závěr startovního pole. "1. místo" nezískal a to mě těší. Nutno podotknout, že Adam je ročník 2007, a tak tuto kategorii si bude moci zahrát i příští rok. Takže pokud bude dělat šachy, za rok bude o několik příček výše. Začátek je nadějný. Tak uvidíme.
U dětí je každý rok (někdy i měsíc) znát. Děti se přiučily pravidlům, rodiče pochopili, že do partií se nesmí zasahovat a jsem rád, že naše výprava pro tuto kategorii byla tak velká. Všem je nutné než poděkovat - hráčům za přístup a rodičům za povzbuzování. 
Vždyť turnaje se zúčastnilo 32 hráčů z toho 6 (resp. 7) hráčů z Tábora. A to bych mohl říci škoda, že jich nebylo více, protože jich máme v této věkové kategorii více. 
Doporučení, hrajte šachy každý týden i doma a uvidíte ten vzestup.  

Kategorie HD10
  
   

Přílohy dokumentu