ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Mistrovství Čech mládeže 2017 kat. HD 12-16

  • Místo konání akce: Harrachov
  • Datum konání akce: 21.10.2017
  • Začátek akce: 21.10.2017
  • Konec akce: 28.10.2017

V Harrachově skončilo Mistrovství Čech mládeže 2017 pro kategorie HD 12 - 16. Podávali jsme on line informace a i v aktualitách byly hlavní zprávy.

Tak jen hodnocení jednotlivých hráčů:
HD12
David Hák:
Nasazený jako č.1. umístění 2. místo, vybojoval postup na MČR. Tj. hlavní cíl splnil - postup. David hrál dobře, u něho není důležité, že výkon byl nižší než jeho elo. Opakoval jsem mu, že tento turnaj se nehraje na elo, ale na postup na MČR. Co se musí naučit je i nabízet remízu a přijmout porážku. Právě v partii s pozdějším vítězem, ji v remízové pozici nenabídl a pokoušel se hrát stále na výhru, až "struna praskla". V další partii to už raději udělal. Uhrál 7,5 bodu, což je výborné. Je stále na čem pracovat. Do MČR je daleko, a i pod novým trenérem Zdeňkem Vybíralem jistě nabere další zkušenosti. Celkově hodnotím výborný výsledek.

Sebastián Steinbauer:
Nasazený jako 35. hráč, umístil se na 25. místě. Po této stránce spokojenost. Hrál na nižší výkon, než je jeho mezinárodní elo, ale naopak hrál na lepší výkon, než je jeho národní elo. Sebík musí dohonit některé základy - poučky pro partie, a řídit se jimi. Rozhodně byl znát herní rozdíl, když hrál pomalu a když hrál partii rychle. Některé partie lze hodnotit za "odfláknuté", za některé dostal pochvalu. Bohužel na jedné straně výborný vstup do turnaje, ale závěr naopak nevyšel. Je zapotřebí, aby více hrál a nabral další zkušenosti. Pro mě trochu experimentuje zahájením a na to by měl dát důraz. Celkově hodnotím dobrý výsledek.

Nikolka Zemanová:
Nasazená jako 57. hráčka a umístila se na 52. místě. Z dívek byla nasazená na 10. místě a skončila rovněž na 10. místě. Celkově 4 body. Hrála na mírně nižší výkon, než je její elo. Očekával jsem celkově lepší výsledek. Myslím, že ale výkon byl ovlivněn jejím momentálním zdravotním stavem. Rýma a nachlazení, zřejmě i s mírně zvýšenou teplotou (ale nenaměřili jsme ji) jí bránily v pohodové hře. Právě to ovlivnilo její vstup do turnaje. Sice hned v 1. kole remis se silným hráčem, ale pak nic moc. Naopak závěr výborný 3 body ze 4 partií. V partiích se vyskytly některé zbytečné chyby, které ještě budeme analyzovat. Rovněž musí zapracovat na zahájení. Na MČR jistě prodá, co v ní je. Celkově hodnotím dobrý výsledek. 

   
HD14 
Václav Měřínský:
Nasazený jako 20. hráč, skončil na 18. místě. hrál na výkon mírně vyšší, než je jeho FIDE elo a naopak výkon byl nižší, než je jeho národní elo. Celkově 5,5 bodu. Turnajem prošel dobře. 2 prohry, 3 remízy a 4 výhry. Prohry byly díky jeho pasivní hře. To předvedl i v některých partiích, kde remizoval. V jedné partii se zachránil, když našel věčný šach za pomoci obětí 2 věží. To bylo parádní. Povedla se ale zejména 9. partie - derby. Dlouho bojoval o to, zda se zapojí do boje o postup. Nakonec se tak nestalo díky prohře v předposledním kole. Byla to velká škoda. Je pravda, že Vaškovi asi chybělo větší rozehrání před mistrovstvím. Vždyť sehrál než 3 partie (1. liga) a ještě z toho 2 prohrál. Celkově hodnotím, lepší dobrý výkon i výsledek.

Anežka Žilavá:
Nasazená 53. hráčka, skončila na 53. místě. Z dívek nasazená na 9. místě a skončila na 8. místě. Celkově 3,5 bodu. Anežka měla výborný vstup do turnaje. Výhra nad hráčem s o 300 bodů vyšším elem byla paráda. I mít 3 body z 5 partií to bylo dobře rozehráno. Ze zbývajících 4 partií jen 0,5 bodu. Sice na turnaji už nebyla taková nervóza jako vždy. Ale lepšího úspěchu nedosáhla. Moc chtěla a zřejmě moc na to myslela. I já jsem myslel, že když nesáhne na medaili, tak bude jistě do 6. místa. Práce na šachové psychice se bude dál budovat. Musí si více věřit ve svoji sílu. Známe, kde nás "bota tlačí", tak do MČR je před námi práce. Celkově hodnotím dobré vystoupení.

Julie Měřínská:
První její vystoupení na takovém turnaji. Nasazená jako 69. hráčka a skončila na 69. místě s 2,5 bodů. Obdržela nováčkovskou daň. Ale na druhé straně měla až na poslední kolo dosti silné soupeře. A udělala třeba hned v 2. kole překvapení, když porazila soupeřku s elem přes 1400. Dostala lekci ze zahájení. Určitě se řadu věcí přiučila. Hrála na výkon 1180. Julča nemá elo, a tak jí i možná poprvé vyjde. Přejeme jí to. Nic jsem velkého nečekal a zahrála na to na co v turnaji měla a k síle soupeřů o trochu více. Pokud se jí to líbilo, může se těšit i na MČR. Celkově hodnotím dobré vystoupení.

                       

Přílohy dokumentu