ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Mistrovství Čech mládeže 2012 kat. HD8-10

  • Místo konání akce: Hrdoňov
  • Datum konání akce: 16.11.2012
  • Začátek akce: 15,000 hod. 16.11.2012
  • Konec akce: 12,00 hod. 18.11.2012

V pátek 16. listopadu začíná "Mistrovství Čech mládeže pro kategorie HD8-10". Naše výprava bude letos početnější. Kdo bude hrát? V kat. D10 Marie Tůmová D8 Aneta Růžičková, H8 Viktor Doležálek a Dominik Novotný. Anička Tůmová bude hrát v doprovodném turnaji. Držme všem palce.   


Tak jsme opět u Lipenské přehrady. Ubytovali jsme se v hotelu Fontána. Nejprve byl drobný problém, protože jsme měli mít jeden 4-lůžkový pokoj, ale obdrželi jsme dva 2-lůžkové a každý jinde. To by znamenalo, že malé holky by spaly jinde. Tak nám nakonec dali společný velký apartmán. Tak to už jsme spokojeni. Dojeli jsme si na pizzu do Frymburku. 
Nyní už probíhá 1. kolo. Maruška má těžkého soupeře, dle mého názoru, jednoho z favoritů na medaili. Tak Maruška prohrála. Partii hrála vcelku dobře, ale v 28. tahu místo aby soupeři směnila střelce, tak se hnala za pěšcem a ztratila střelce s hrozbou matu. Takže vzdala.

2. kolo hraje poprvé s dívkou. Brzy po zahájení kola přichází s prohrou. Bohužel se nesoustředila a hned v 5. tahu nastavuje zdarma figurku a je po partii. Pak dělá další nesmyslné tahy a ve 14. tahu dostává mat. Lekce z nedodržení základních pravidel.

3. kolo. Maruška se dočkává první výhry. A tak spěcháme do Frymburku do bazénu. Bohužel zjišťujeme, že je otevřený jen do 21 hod. a ono už je 20,30. Na hotel dorazil i Dominik s tatínkem. 

2. den -17.11.
Přijela Anetka s maminkou i Viktor s tatínkem. Tak jsme kompletní. V první kole vyhrál než Dominik. Anetka i Viktor prohrávají, z důvodu, že hrají zbrkle.  Nakonec dopolední 3 kola dopadly dobře. Dominik 2 body, Anetka rovněž 2 body a Viktor 1 bod. Maruška v HD10 má cíl 2 body ze 4 dnešních partií. Tak uvidíme. Dopoledne ale než remizuje a pak opět prohra. Odpoledne Anetka, Viktor i Dominik uhráli pouze 1 bod. Takže Anetka a Dominik mají 3 body. Maruška získala zase jen bod a tak cíl nesplnila. Ze 7 partií udělala 12 chyb, kdy odevzdala zdarma figurky. Její nesoustředěnost je ba přímo hrozná.  Anička v doprovodném turnaji si vede velmi dobře. dokonce po 3. kole byla na 1. místě. Ale pak hrála s 1. i 2. nasazeným. Po 6. kole je na 6. místě se ziskem 3,5 budu, což je velmi slušný výsledek. Tak jim budeme držet palečky v neděli.
Večer jeli všichni do bazénu.   

Přílohy dokumentu