ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Mistrovství ČR 2013 kat. HD 10-14 rapid

  • Místo konání akce: Klatovy
  • Datum konání akce: 14.09.2013
  • Začátek akce: 14.09.2013
  • Konec akce: 16.09.2013

Ve dnech 14. - 16. záři 2013 se v Klatovech uskuteční M-ČR v rapid šachu pro kategorie HD10-14. Náš oddíl budou reprezentovat - Lada Doležalová, Anna Tůmová, Dan Vlach a Lukáš Dolanský. Z našeho kraje to je největší výprava. K naší výpravě se připojuje i David Hák s maminkou. Kdo má zájem hrát doprovodný turnaj, může se přihlásit.  

Dovolte mi krátce se vrátit k M-ČR v rapid šach mládeže 2013:
V naší výpravě jsme měli 5 hráčů - 4 z našeho oddílu (Ladu, Aničku, Lukáše a Dana) a dále Davide ze Sokola.
Celkově převládá spokojenost s výsledky a vystoupením hráčů. Žádná "díra do světa", ale objektivní výsledky. Na to, že ani jednomu rapid moc nevoní a jejich ela jsou zejména z vážných partií, výsledek je dobrý.
Lukáš H12 
skončil na 7.místě - nasazený jako 5. Vstup do turnaje velmi dobrý a klidný. 3. kolo smolné. Pozice byla pro soupeře lepší, ale Lukáš s oběma jezdci pozici komplikoval, až se soupeř neorientoval přesně a došlo to do pozice Lukáš: K+D+P x soupeř K+V+J. Pozice těžší, ale vyhraná. Bohužel přestože soupeř se většinou pohyboval na překročení česu, nakonec do toho trochu nepochopitelně spadl Lukáš. Tento nezdar se podepsal na nadcházející partii, kdy udělal jen remízu a celý nezdar byl završen v 5.kole opětovným překročením času v podstatně lepší věžovce. Lukáš se pak vzchopil. V neděli byl už zase ve své síle. Začal remízou a pak 2 závěrečné výhry. Zejména v krajském souboji si nepřipustil že by to měl být prestižní souboj s Filipem, a proto partii zvládl. Umístění znamená zřejmě přímý postup na M-ČR i pro příští rok.
Danek H14 
skončil 36. nasazený 32. Odehrál na svůj výkon, získal 3 body. Vždyť pouze 3 hráči byli slabší než od a 4 hráči měli nad 1900 (2000)elo. Dan je dobrým hráčem kraje, ale celostátní úroveň je jinde. 
Anička D12
skončila na 12.místě, nasazená 6. Je zklamaná a s tím souhlasím. Vstup do turnaje velmi dobrý, 2 ze 2. Pak silné uspokojení i nervozita z postupných neúspěchů v partiích. 4 nuly za sebou nepamatujeme. V 5.kole přehlíží klidnou výhru. Rozhodilo jí to tak, že prohrává rychle přehlédnutým matem i v 6.kole. Druhý den to byla opět ona, a plný bodový stav, ale stačil jen na 12.místo. 
Lada D14
skončila těsně za 10.místem - na 11.místě, nasazená jako 15. I ona výborný, až nečekaný vstup do turnaje. 1,5 ze 2!! I Ladu pak ale postihl téměř shodný postup jako Aničku. Ze 4 partií po obědě jen 0,5 bodu. Druhý den opět dobré a završení turnaje na on line 1. šachovnici se suverénkou turnaje a kamarádkou Nelou byla jen třešnička, ale i nešťastný los do posledního kola.
David H10
Velké a velké překvapení turnaje a velký talent do budoucna Jč.šachu. Nasazený jako 20. skončil 8.!!! Podívejte se na soutěž jak byla vyrovnaná. první desítka rozdíl 0,5 bodu. Pozor David má 7 let. Chtěl být dokonce první, a tak 8.místo považoval za zklamání. Já to vidím jinak - velký další jeho úspěch. To ještě v 1.kole - soupeř nabídl remis a on ji v lepší pozici přijal. Dostal "vyčiněno" a remízy už nebral. Jediné 2 prohry byly jak přes kopírák, když se hnal za vidličkami a ziskem věže, což znamenalo jeho opožděný vývin a soupeři toho využili. V 7.kole opět stál na výhru, ale nevyužil toho a soupeři se podařilo to zremizovat. Přeci jenom nedostatky v pěšcovách a věžovkách ještě jsou. Přesto velké blahopřání. I on má zřejmě zajištěn přímý postup do příštího roku.