ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Mistrovství ČR 2015 kat. HD 10-14 rapid

  • Místo konání akce: Doksy
  • Datum konání akce: 12.09.2015
  • Začátek akce: 12.09.2015
  • Konec akce: 13.09.2015

Zase rok uběhl a máme před sebou Mistrovství ČR jednotlivců v rapid šachu mládeže pro kategorie HD10, 12 a 14.

Z našeho oddílu do Doksů postoupili: Lukáš Dolanský (H14) Anna Tůmová (D14) David Hák (H10) a Dominik Novotný (H10). K naší výpravě se připojili - Filip Steinbauer (H14) Matyáš Zeman (H14) a Sebastian Steinbauer (H10). Naše výprava bude činit 13 osob včetně dospělých.

Opět jsme zvolili lepší ubytování, které nám nemohl pořadatel zajisti. Přesto jsme našli výborný penzionek a věříme, že tam bude dobré zázemí, a tím hráči odvedou dobré výkony. 

Dovolte mi udělat penzionu reklamu:
Už samotné jednání s majitelem mě osobně velmi potěšilo a dohoda o ceně byla na světě. Kdo by se k nám chtěl připojit, má stále možnost. 
Budeme bydlet v Doksech - Rezidence FAMI - Jarmilina stezka 231. Web: http://www.rezidence-fami.cz/

Tak zde budeme bydlet
Zde spinkat
Křesílka na přípravu už čekají
Možná dojde na solárko
A na pláž není daleko - 300 m k Máchovu jezeru

S námi se vyplatí jezdit a tento penzion doporučuje 9 z 10 účastníků :)
takže si můžete plánovat dovolenou na příští rok do tohoto penzionu. Jistě Vám vyjdou vstříc.

K naší výpravě se přidali dalších 5 účastníků včetně doprovodu. Takže nás bude už 18.  

Hodnocení turnaje a výkonů:
Hned v úvodu můžeme konstatovat, že ŠACHklub Tábor dopadl na Mistrovství ČR v Doksech velmi dobře a škoda, že nepřálo trochu štěstíčka, bylo by to pak fantastické. 

Lukáš Dolanský skončil na výborném 2. místě v kategorii H14. Lukáš je dnes sice v oddílu Sokol Klatovy (přestoupil tam, aby mohl hrát extraligu družstev mládeže), ale on je "stále náš". Patří mu velké blahopřání a stal se spolu s Martinou Šťastnou a Matyášem Zemanem ikonou jihočeského šachu na tomto mistrovství. Vždyť Martina se stala mistryní ČR v kategorii D10 a Matyáš skončil hned za Lukášem a zkompletoval sadu medailí. Lukáš se celý turnaj pohyboval od 5. do 13. místa, ale poslední 4 kola zapnul na plný výkon a všechny 4 poslední partie vyhrál a dosáhl na 2. místo. Kdyby bylo větší štěstíčko, mohl se stát i vítězem. Protože vítěz v posledním kole vyhrál na čas v prohrané pozici. Lukáš měl i třetí nejlepší pomocné hodnocení a vítěze porazil. Ještě jednou velké blahopřání.

Anička Tůmová skončila na 6. místě. Celý turnaj se pohybovala mezi 3. - 6. místem. I u ní platí, že kdyby měla trochu štěstíčko na los či v koncovkách partií, mohla medaile cinknout. Všechny 4 partie co prohrála měla vyhrané. Za prohru v 5.kole si může sama, protože přišla k partii o 6 minut později. A pak neměla čas na propočet v rozhodujícím momentu. V pozici při útoku, kdyby brala druhou věží vyhrála by. Rovněž ve 3. partii (hrála na on line šachovnici), měla pozici lepší a i zřejmě vyhranou. Anička měla nejlepší pomocné hodnocení, tj. že brala stále silné soupeřky. Chtěla skončit do 5. místa. Nu nepovedlo se, ale dobrý výkon odvedla. 

David Hák skončil na výborném 10. místě. V posledním kole prohrál s vítězem turnaje v lepší pozici. Kdyby partii dotáhl do výhry mohl skončit na medaili. Celý turnaj se pohyboval mezi 6. - 13. místem. I David zahrál nad svůj výkon, takže mohl být spokojen. Některé remízy mohl proměnit ve výhry, pozice na to byly, ale času málo, tak ji raději nabídl. Rovněž zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon a hru.

Dominik Novotný může říkat "hrál jsem na Mistrovství ČR". Domča nezahrál na svůj výkon, proto předposlední místo. Řadu partií měl na výhru či stál dobře, ale spěch se mu nevyplatil. Shodujeme se, že jeho nejlepší partie byla hned ta první proti Davidu Hákovi. Pořádně ho potrápil. Škoda, že takový výkon nepředváděl i nadále. 

Ubytování měli jsme skvělé, alespoň všichni byli spokojení a řada dalších se k nám přidala a dokonce někteří z areálu "utekli" do našeho penzionu či rezidence. Místo jsme si zamluvili i na M-ČR HD8-10. Tím, že jsme bydleli kousek od Máchova jezera, šli jsme v sobotu na procházku Jarmilinou stezkou na pláž, kde se děti řádně vyřádily a povozily se na šlapadlech. Vytvořili jsme prima partu s hráči a rodiči z QCC, ŠA Č. Budějovice, H. Stropnice a Pelhřimova. Pan Nagy i fotil, tak určitě se brzy budete moci na foto podívat. Domů jsme se vraceli až za tmy a někteří bosí. Večer jsme oslavili i jedny kulaté narozeniny. 

K pořadatelům:
v první řadě patří poděkování za uspořádání mistrovství. Jelikož jsme sami pořádali velké turnaje a mistrovství, víme, co to obnáší. Proto jim děkujeme a držíme palce pro pořádání dalších akcí. 
Co se nám líbilo: hrací místnost pro dívky parádní, dobře osvětlená, klid. Horší to bylo u kluků (mimo on line šachovnice). Areál a okolí prima. Děti se měly kde vyblbnout a rodiče procházet. Parkování dostačující. Ubytování nehodnotíme a informace nekomentujeme. Už to, že se pořadatel omlouval o něčem svědčí. Vyhlášení vítězů netradiční. Příště bych raději doporučoval tradiční. 
Co mě osobně u takových mistrovství chybí, je důstojné vyhlášení vítězů - stupně vítězů, stěna za medailisty. Až uvidíte, že při focení vítězů a dalších jsou nějaké dveře kamsi, nejsou to zrovna reklamní fotky. Zde vidím problém u ŠSČR, který už dávno mohl takovou věc vyřešit. Náš oddíl to má. Není to nákladná věc a i technicky řešitelná.  

Celkově byla i úspěšná celá jihočeská výprava. Všem blahopřejeme za reprezentaci.