ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

3. kvalifikační turnaj H10-16

  • Místo konání akce: České Budějovice
  • Datum konání akce: 11.01.2009
  • Začátek akce: 9,30 hod.
  • Konec akce: 16,30 hod

Kvalifikace pokračovala v Českých Budějovicích

V neděli proběhl další kvalifikační turnaj KP mládeže jednotlivců. Stejná účast jako na předcházejícím turnaji v Bechyni – 75 účastníků, bylo vynikající.

Letošní ročník, pokud půjde stejným směrem, se může ve statistice zapisovat velice dobře. I V Českých Budějovicích se překonal rekord v účasti H10. Hrálo zde v této kategorii 22 hráčů, což je nejvyšší účast v historii. A už nyní registrujeme, že se do kvalifikačních bojů v H10  zapojilo 33 malých šachistů (dosud to za sezónu bylo 19), a to je před námi turnaj u nás v Táboře, kde je v současné době „líheň“ malých šachistů. Už teď se v kvalifikaci objevilo celkově 125 hráčů, a tak lze očekávat i zde nejúspěšnější rok (dosud 137).

Kategorii H10 potřetí vyhrál náš Danek Vlach (ŠACHklub Tábor), opět před Kryštofem Nucem (QCC Č. Budějovice) a Františkem Liškou (ŠK Veselí n.L.). Potřetí si odnesl bramborovou medaili Lukáš Dolanský (Český Krumlov). Hned za touto čtyřkou skončili nováčci z Tábora - Matěj Macek a Dominik Šustr. Dominik a jeho bratr Martin si dokonce uhráli 4.vt. Pro Mirka Svačinu a Honzu Balcárka to byl první takovýto turnaj, příště budou už hrát lépe a umístí se výše. Tento turnaj se vyznačoval příliš rychlou hrou všech hráčů což by mělo být pro trenéry varováním a zejména pro hráče. Toto budeme muset i u nás řešit. Plynula z toho řada chyb a jak zkušení šachisté konstatovali – byly to kosmické šachy, kdy o výsledku nebylo jasno do zastavení hodin. Už po třetím kvalifikačním turnaji se dá říci, že je jasno o šestici postupujících a hraje se už pouze o zbývající dvě postupové příčky. Věříme v 3 postupová místa. Tentokráte žádná dívka nehrála, ale věřím, že na turnaji v Táboře se objeví jak Anička Tůmová, tak i Natálka Janková či ze školky Linda Rambousková. 

Kategorie H12 je letos plně naší doménou - ŠACHklub Tábor a někde se objeví hráč ze ŠS Bechyně. Ostatní hráči jsou spíše do počtu. V první devítce bylo sedm hráčů z od nás z Tábora a 2 z Bechyně. Vyhrál tentokráte suvereně Honza Rybín před Benem Trojákem . Třetí místo si vybojoval nový elista Vojtěch Jandl (ŠS Bechyně). Lukáši Humhalovi utekla těsně 3.vt. rovněž se zlepšuje Radka Kváčová. Tentokrát tuto kategorii nehrál Michael Sovadina, který si vyzkoušel H14 stejně, jako Lada Doležalová. I v této kategorii se zřejmě bojuje už pouze o jedno postupové místo. Očekáváme, že ve finále se ukáže 6 našich hráčů.

Kategorie H14 probíhá v režii Ondřeje Hlaváčka (QCC Č. Budějovice), který plní to co řekl, vyhraji všechny kval. turnaje bez ztráty bodu. Ani na domácí půdě nezaváhal. S odstupem 1,5 bodu skončil na druhém místě Jan Simon (ŠK Týn n. Vlt.), třetí skončil Petr Byrtus (ŠS Bechyně). Potom skončila trojice hráčů ze ŠACHklubu Tábor - Petr Schachinger, Lada Doležalová a Michael Sovadina. Je vidět, že Lada i Michael mají na to, uplatnit se i ve starší kategorii. Turnaj se ale nevydařil Richardovi a Katka musí rovněž zlepšit soustředění na partii. Zde je postup do finále značně otevřený, protože se holky, které jsou na postupových místech se mohou rozhodnout zda budou finále hrát či ne. Jistotu mají už zřejmě Ondřej Hlaváček a Jan Simon. Takže je o co bojovat.

Kategorie H16 je plně v rukou elistů. Do turnaje vstoupila poprvé i Jana Maříková a vyhrála na pomocné hodnocení. Remizovala  s Mičkou („zřejmě oddílová souhra“), Šourkem a Staňkem. Na druhém místě skončil Martin Šourek (Šachklub Klatovy – Tábor). Příště by si měl odříci nabízet taktickou remízu a raději hrát o celkové vítězství. Třetí skončil  Matěj Bednář (ŠACHklub Tábor) a je to po delší době jeho dobrý výsledek. I v této kategorii je nový elista – Michal Staněk s Elem 1509. Toto elo mu zajistilo těsně přímý postup do finále. Lukáš Novák skončil na 6.místě, v posledním kole hrál s Janou a nějak to strategicky nezvládl. V turnaji hrál opět náš hokejista Jan Rejthar, a Ondřej Matyš. Oba nedosahli na 50% možných celkových bodů.   

Takže se těšme na kvalifikační turnaj v Táboře. Věřím, že to budeme moci pojmou i jako otevřeným mistrovstvím našeho oddílu.                        

Přílohy dokumentu