ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Chess Lady 2022

Mládež SIMOPT Cup 2. ročník

  • Místo konání akce: Smilovy Hory
  • Datum konání akce: 27.09.2013
  • Začátek akce: 27.09.2013
  • Konec akce: 29.09.2013

Opět po roce náš oddíl bude pořádat 2. ročník turnaje se zápočtem na elo. Mládež cup se rozšířil o název sponzora oddílu - firmu SIMOPT. 
Loni měl turnaj zajímavou úroveň za účasti 24 hráčů. Letos se snažíme o další zajímavý prvek a to vyčlenit TOP hráče přihlášené do turnaje, do uzavřené skupiny TOP 6. To by mohlo být i další lákadlo pro hráče s vysokým elem. Je zde i finanční cenový fond. Opět je částečně omezený start pro hráče 3.vt., kteří musí čekat (ale hlásit se mohou), kolik míst zbude. Jsme limitovaní i místem konání.
Chceme, aby partie rozebírali silní hráči a trenéři, které tam pozveme.
Našli jsme další zajímavé místo pro šachový turnaj, který připravujeme. V areálu je bazén, posilovna, stolní tenis, sauna, hřiště s umělou trávou, dobré společenské místnosti atd. Proto bude i čas na volnočasové aktivity. 
Smilovy Hory jsou 28 km od Tábora, 23 km od Vlašimi, v okruhu 60-70 km jsou další významné mládežnické oddíly - Říčany, Humpolec, Světlá n.S., Jihlava, Písek atd. To dává možnost turnaje mikroregionu - krajů Jihočeského, Středočeského a Vysočiny.  

20. 7. 2013
Aktualizovali jsme startovní listinu        

6. 8. 2013
Aktualizovali jsme předběžnou startovní listinu. Potěšil nás zájem, účastnit se turnaje a předběžně si zarezervovat místo, od Matyáše Zemana - velice talentovaného hráče a krajského přeborníka H14 z QCC Č. Budějovice. Je to první hráč z jiného oddílu něž ze ŠACHklubu Tábor. Věříme, a podle předběžných informacích od dalších trenérů, že nebude jediný. 
Turnaj svým charakterem je i přípravou na mládežnické soutěže družstev, kde se hrají 2 partie v jeden den.

7.8.2013
Máme další příslib hráčů z Humpolce. Jména dodají později. Pokud přijede Jirka Sedlák, tak hned boj o TOP 6 vzrůstá. 

13. 9. 2013
Tak se nám startovní listina rozrůstá a silně do toho promlouvají šikovné hráčky. TOP 6 se opět změnila a vrátila se tam dívka - Michaela Nová. Průměr TOP 6 je už přes 1740!!! Hráči co nemají elo, mají velkou možnost, protože v turnaji SIMOPT je převážná většina dalších dobrých elistů.

17. 9. 2013
Opět změna v TOP 6!!! Na turnaj se přihlásil Filip Steinbauer. O turnaj projevili zájem i starší hráči. Pokud se jich přihlásí min. 4, bude samostatná kategorie "SIMOPT Cup Dospělí" o finanční ceny. Na turnaj se stále můžete přihlásit kapacita ubytování není zatím vyčerpaná.