ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Mládež cup 2015

  • Místo konání akce: Radimovice u Želče - RZ vězeňské služby ČR Pracov
  • Datum konání akce: 25.09.2015
  • Začátek akce: 25.9.2015 od 16,00 hod.
  • Konec akce: 28.9.2015 do 16,00 hod.

Opět po roce se bude konat turnaj Mládež cup 2015. Turnaj doznává několika (myslíme si) dobrých změn. 

Tou  hlavní změnou je, že turnaj se započítává na FIDE ELO. Turnaj je rozdělen do dvou výkonnostních skupin tj. skupina "A" s elem hráčů 1800 - 2200, druhá skupina do ela 1799. Přesto hráči s elem nad 1600 mají možnost si zaplatit účast ve skupině "A".

Opět volíme nové prostředí, které jsme si vyzkoušeli při závěrečných kolech 1. ligy a při KP mládeže. Všem se místo velice zamlouvalo. Tak věříme, že i zde bude turnaj důstojný. máme zajištěno 40 ubytovacích míst. 

Budeme Vás pravidelně zde informovat.

Máte dotazy: můžete volat na - 602 840 598

Startovní listiny - aktualizováno 23. září 2015:

Nešachové aktivity:
Chcete si zahrát tenis či nohejbal atd.? V areálu máte možnost.

Kousek od hrací místnosti je restaurace (nekuřácká), kde je horolezecká stěna. Tato atrakce je jak pro mládež, tak dospělé. 
 
17. července 2015:
dnes jsme rozeslali na první mail adresy propozice a hned první přihlášky. 

20. července 2015:
Tak už máme přihlášené do obou skupin. V rámci turnaje chceme pro dospělé opět uspořádat ochutnávku vín, kterou jsme začali projednávat. Tentokráte jiného vinaře a v místě turnaje. 

4. září 2015
Tak je tu září, rozbíhá se činnost klubů, a tak se začali hlásit do turnaje hráči. 

Včera se přihlásil jeden z favoritů turnaje, hráč Sokola Tábor Luděk Meszáros s elem přes 2100. Věříme, že nebude dlouho trvat  a přihlásí se konkurence. Vždyť turnaj má dobrý cenový fond. 

Rovněž se začali hlásit hráči - začátečníci, kteří si chtějí vyzkoušet první svůj takový turnaj. Tak i zde, se kromě favoritů na výhru v turnaji "B", mohou hlásit další zájemci. 

Rovněž připravujeme program pro dospělé - degustace vín. Dětem nabízíme návštěvu Táborské ZOO, všem doporučujeme si "vyslápnout" na nově zřízenou rozhlednu Hýlačka, která před tím vyhořela a musela být postavená nová železná.

10. září 2015
Každý den se nám někdo přihlásí na námi organizovaný turnaj. Převážně jde o mladé hráče. Dnes přišla přihláška od nového oddílu v našem kraji "Šachové akademie VŠTE Č. Budějovice". V turnaji už má 5 hráčů. 
Máme už potvrzeného rozhodčího FIDE - Dr. Milana Durchana. Jde o rozhodčího s nejvyšší licencí v našem kraji. 
Pro děti a jejich doprovod umožníme čas na návštěvu ZOO Tábor, která je kousek od hrací místnosti -cca 3-5 minut autem - Tábor Větrovy. Tam je i rozhledna Hýlačka.  

11. září 2015
Tak se opět přihlásili další hráči. Už je registrováno 23 hráčů. Upozorňujeme, že je řada různých cen, tak snad nepropadnou za neúčast. Neváhejte!!!

14. září 2015
Po víkendu máme opět nárůst počtu hráčů. Do turnaje "A" se přihlásili další silní hráči a průměrné elo se blíží k 2000. U turnaje "B" je už přihlášeno přes 20 hráčů, zejména z řad mládeže.
Prodloužili jsme i dobu na přihlášení se do turnaje, protože je dostatečný počet a nehrozí zrušení turnaje. Řadu hráčů jsme pozvali na turnaj o víkendu při M-ČR v rapidu.
Turnaj bude dobrou přípravou na extraligu či 1. ligu mládeže, ale i pro rozehrání na další turnaje.

15. září 2015
Tak už je přihlášeno přes 30 hráčů. Někteří silní hráči ze skupiny "B", si to chtějí rozdat s favority ze skupiny "A", a tak si prý připlatí přeřazení do skupiny "A".  Přeci jenom jim skupina "A" dá více. V jednání jsou další hráči. 

21. září 2015
Počet účastníků se nám přehoupl přes 40. Začíná se naplňovat kvalitně skupina "A" a to je ještě jedno želízko v jednání. Přihlásit se do turnaje můžete i na poslední chvilku, ale na stravu a ubytování jen do středy 23.9.2015. 
Rovněž se nám hlásí zájemci o degustaci. Tak i zde platí termín do středy.