ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

NIKI OPEN Náchod

  • Místo konání akce: Náchod
  • Datum konání akce: 30.06.2012
  • Začátek akce: 14,30 hod. 30. 6. 2012
  • Konec akce: 8. 7. 2012

Nabízíme další velký-týdenní letní turnaj. Řadu let jezdíme na velký turnaj do Klatov. Letos možná budeme měnit místo. Chystáme se vyzkoušet tento nabízený turnaj. Důvodem je, že řadu míst v Klatovech známe, a tak zase rádi poznáme jiná místa naší krásné vlasti.
 
Info z OPEN Náchod:
Po příjezdu v pátek jsme zajeli ihned na místní koupaliště. Přeci jenom úmorné vedro v autě nás k tomu donutilo.
Ubytování: buňky po 1-2 pokojích, kde na pokoji jsou 3 lůžka, ale spí se jen po dvou. Rozdělení je jasné - Kačka-Lada, Richard-Honza, samostatně Tůmovi a já mám rovněž samostatný pokoj, kde se rozebírají partie a dělá příprava. Každý pokoj je vybaven ledničkou, je zde koupelnička s vanou a wc. Kuchyňka je na patře, pěkná klubovna s televizí, recepce pro celý objekt. Ubytovna je v celku v klidné zóně a blízko do centra. K hrací místnosti cca 7 minut pěšky do mírného kopce. Známkuji 1-.
Strava: vaříme si sami, přivezli jsme si svojí "kuchařku", to aby nám do jídla někdo nedal zakázaný prostředek. Co kdyby přišla dopingová kontrola. Holky se pokouší vařit samy, nu palačinky jim musela dodělat paní Tůmová. Máme obložené talíře, špagety, polévky, meloun a další ovoce. Vyplytila se vlastní varná konvice. Na pivko chodíme na hotel U Beránků. Někdo si koupí i párky v bufíku. Pavel zjistil, že zde dělají i dobrou držkovku. Děcka byly se najíst i na hotelu. Hodnotím 1!!
Hrací místnost: hraje se v aule školy T.G.M.. Na pódiu je 8 šachovnic pro nejlepší. Cedulky hráčů jsou dobře udělané, co ale chybí je jasné označení stolů. V hrací místnosti bufet (trochu to ruší), před sálem dostatek míst pro sezení, kde čeká doprovod a mají zde možnost hráči si popovídat. Na začátku na chodbě byly i 3 poslední šachovnice. WC špičkové, jak někde na hotelu. Škola je na kopci, tak dost schodů. Hráči u šachovnice mají dostatek místa. Organizátoři to mají dobře zmáknuté. Čekací doba je jen 30 minut-super. Hodnotím 2. 
Doprovodné programy: Stihli jsme se podívat na zámek - 301 schodů, některým (mojí maličkosti) daly pěkně zabrat. Dětem ne, ty ještě se stačily máchat v kašně. Na zámku mají i medvědy. Jsou tam 3 prohlídkové okruhy. Náměstí v Náchodě je překrásné a vůbec město udělalo na nás příjemný dojem. Dnes (úterý) jsme byli ve vojenské pevnosti Dobrošov. Čekalo nás 170 schodů dolů a 226 schodů zpět na povrch. Pevnost budovali 1 rok a 17 dní. Pracovalo zde přes 1000 lidí. To co dovedli vybudovat, kam se hrabou dnešní stavební firmy. To musíte vidět a slyšet. Zastihla nás zde silná bouřka, a byli jsme rádi, když jsme se dostali k autu. Kvůli ní jsme nemohli do střílny. 
Při prezenci jsme se dozvěděli, že kategorie dívek - naše dívky už vyhrály, a tak mají radost. Všichni se zatím snaží. Turnaj je silně obsazen, a tak děti jsou na chvostu startovní listiny. Dobře se zatím vede Richardu a Kačce. Lada překvapila hned v úvodu, kdy porazila Polku s elem přes 2000! Honzík stál v 1. kole na výhru, ale nekorektní obětí se partie okamžitě otočila. Od té doby se trochu hledá. Anička okouzluje soupeře, a tak už 2y remizovala. Už proběhly i vzájemné zápasy - D. Šustr-děda Bezdíček, M.Šustr-Kačka, J. Rybín-D. Šustr. Dnes ve středu se koná duel P. Procházka-Richard. 
Od úterý večer zde prší a hřmí, řeka stoupá, ale jsme stále v dobré náladě. Naše příprava na soupeře je stejně zaměřená jako v Olomouci, tj. karty UNO a výlety.

4.července 2012:
Od rána jsme den proleželi. Počasí nepřálo k žádným výletům. Ve hře to byl náš trochu černý den. Většina z nás prohrála. Výhru získal Honza Rybín a Dominik Šustr (ten kontumační). Honza Žilavý se stále hledá, ale dostává silné hráče. Martin Šustr přehlédl vyhrávající tah, Kačenka stála velmi dobře, ale dostala lekci v koncovce věž proti střelci. Richard prohrál s Pavlem Procházkou, když udělal i chybu jak hrát, když soupeř má málo času. Partie mohla v klidu skončit remízou. Lada přehlédla, že soupeřova dáma přejde na druhou stranu, kde ztratí jezdce. Já v časovce a v dobré pozici divoké hry vstupuji králem na pole, kde později dostávám šach a soupeř je v matovém útoku rychlejší než já, při opačných rošádách. Musím přiznat, že po 4 hodinách jsem byl z toho hodně naštvaný. Anička si nechala dát vidličky hned v úvodu, a tak vzdala (nesoustředění).

5. července 2012:
dnes hrajeme už od 10 hodin. Tři dvojice jsou naše - Lada si to rozdá s Aničkou, Richard s Honzou Rybínem, Honza Žilavý s Martinem Šustrem. Odpoledne chystám pro děti malou zmrzlinovou párty. Počasí se vylepšilo. Děti chtějí odpoledne do bazénu. 
 
 

Přílohy dokumentu