ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

O krále mateřské školky 2009

  • Místo konání akce: Tábor - MŠ Sokolovská
  • Datum konání akce: 23.06.2009
  • Začátek akce: 9,30 hod
  • Konec akce: 11,30 hod.

Turnaj je určen pro děti navštěvující naší šachovou školku.

Turnaj se uskuteční dne 23. června 2009 jako ukončení dalšího ročníku námi organizované šachové školičky v Táboře. Letos tuto školičku navštěvuje 12 dětí, z toho 2 vynikající dívky, které jdou v září do školy a pokud u šachů zůstanou budeme velice rádi.

Pro všechny máme připravené dárky, diplomy a pro vítěze pohár. Na medaile se mohou těšit také.

ŠACHOVÝ TURNAJ

Tak se konečně děti dočkaly. Dnes se konal jejich první šachově laděný turnaj. Školka byla šachově vyzdobena, v hrací místnosti byl i náš "věžáček", děti přišly bojově naladěni i v indiánských kostýmech. Ve školce probíhá indiánský týden. Na turnaj se přišly podívat rodiče a sourozenci.  

Soutěžilo se v řešení diagramů a v partiích, které se odhadovaly po 10 minutách. U diagramů se hodnotilo zda došla figurka na určené místo, zda to bylo provedeno správné řešení a jak rychle tam figurka došla. Hodnocení ovlivňovala i rychlost, s jakou jednotlivý soutěžící to zvládli. Diagramy byly takové malé oříšky, ale děti se s nima vypořádaly dobře. Je pravda, že někteří si cestu prodlužovaly, ale správné řešení u řady diagramů bylo poté i na magnetické tabuli předvedeno.

V průběhu řešení diagramů byly hrány i partie. Celkem se hrály 3. kola. Nejlepším hráčem byl Radovan Medek, Roman Lukáš a Daniel Hanzal. Získali 2,5 bodu.

Celkovým vítězem po 2 hodinách se stal Adam Bielak, před Romanem Lukášem a Radovanem Medekem. Lze ale říci, že vyhráli všichni. Na začátku školního roku začalo na šachy chodit 11 dětí, poté se k nám přidal ještě jeden šachista. A důležité pro nás bylo, že všichni dokončili šachovou školičku a řada z nich chodila pravidelně každý týden. 

Na řadu z nich se těšíme, až po prázdninách začnou chodit do školy a rovněž přijdou do našeho klubu. Na sousední základní škole máme zavedený šachový kroužek, kam chodí děti z loňské šachové školky.

Poděkování z naší strany patří samozřejmě ředitelce mateřské školky a učitelkám, které nás podporovaly a vždy nám připravily třídu na naší výuku. Rovněž děkujeme rodičům, kteří se věnovali dětem i při domácích úkolech.