ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Kontrolní turnaj začátečníků

  • Místo konání akce: Tábor - klubovna ŠACHklubu
  • Datum konání akce: 16.10.2010
  • Začátek akce: 9,00 hod.
  • Konec akce: 14,00. hod.

Náš oddíl ŠACHklub Tábor a ve spolupráci s ŠACHklubem Č. Budějovice pořádá seriál turnajů pro začátečníky. Turnaj je určen pro hráče 4. vt., 5. vt. a nováčky. Budeme turnaje střídat Tábor - Budějovice.   Hráči 4.vt. partie zapisují 
 
Přihlášení:
Kategorie začátečníci:
1. Ondřej Rychlý
2. Josef Váňa
3. Zdeněk Matějček
4. Štěpán Matějček
5. Radek Šíma
6. Vojtěch Fišer - ŠK Č. Budějovice
7. Jakub Volf
8. Matěj Kosobud
9. Tomáš Vaněk
10. Erik Horský
11. Cyril Janda
12. Petr Suk
13. Petr Dvořáček
14. Antonín Šustr
15. Jiří Průcha
 
Kategorie 4. vt.
1. Martin Jinda
2. Jan Šmíd - ŠK Č. Budějovice
3. Jan Váňa
4. Jan Mašek
5. Jan Fišer - ŠK Č. Budějovice
6. Miroslav Svačina
7. Matěj Zedník
8. Jan Svoboda
 
V sobotu se konal první kontrolní turnaj jak pro začátečníky, tak pro hráče 4. vt. Na turnaj dorazilo 25 hráčů, čož byla vynikající účast. Přijeli i 4 hráči z Č. Budějovic. Hrálo se v naší klubovně na Sojčáku. Začátečníci hráli na 9 kol a hráči 4.vt. hráli na 7 kol se zápisem.  
Kontrolní turnaj začátečníků vyhrál suveréně Jakub Volf. Získal 8,5 budu a celým turnajem prošel zkušeně. Předvedl i dobrou hru a je těď na něm zda bude jezdit i na krajské turnaje. Honza Fišer z Budějovic jako nejstarší v této kategorii si poradis se zbytkem pole a odvezl si 2. místo. 3. místo těší Petra Dvořáčka, který na takovýto úspěch čekal až příliš dlouho. Kdo ale velice překvapil a potěšil byl Matěj Kosobud ročník 2003. Loni absolvoval šachovou školku a na šachy chodí od září. Je v něm dobrý potenciál, musí se naučit více pravidla, nepovídat u partie a celkově zklidnit a stane se zajímavým hráčem. Stejně potěšil i Erik Horský. Pro Toníka Šustra jako nejmladšího účastníka to byl první turnaj a tak skončil poslední. Získal řadu zkušeností, tak teď je rozvíjet. Občas se objevil pláč, ale jinak turnaj proběhl v klidu. Za odměnu si všichni něco odnesli na zub.
Kategorii hráčů 4. vt. suveréně ovládl Martin Šustr. Konečně si uhrál 3. vt. (jako jediný v turnaji) díky plnému počtu bodů. Vyšší výkonnostní třída utekla Mirkovi Marešovi a Janu Svobodovi. Příjemně překvapil Martin Jinda. Škoda posledních dvou partií, jinak mě našlápnuto rovněž na 3. vt.
Akce se podařila, a už plánujeme druhý díl. 
Kdo samozřejmě chce, může hrát 6.listopadu v Písku 1. kvalifikační turnaj KP mládeže. Doporučujeme to elistům a hráčům 3. a 4. vt.     

Přílohy dokumentu