ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

PIZZA cup 1.turnaj - 2015-16

  • Místo konání akce: Tábor - klubovna ŠACHklubu Tábor
  • Datum konání akce: 08.11.2015
  • Začátek akce: 9,00 hod.
  • Konec akce: 14,00 hod.

A máme tu opět nový ročník našeho populárního turnaje Pizza cup. Systém soutěže je stejný. Turnaj je určen pro začátečníky a mírně pokročilé tj. hráče do ela 1400. Bude se hrát ve skupinách a budou se výsledky zasílat na zápočet v rapid šachu. Část partie nebo celá se bude zapisovat, aby byl tréninkový materiál. 

Kdo vyhraje skupinu, tak získává poukázku na 1x malou pizzu. 

8. listopadu 2015 - komentář a hodnocení turnaje
Dnes jsme pořádali 1. turnaj Pizza cup 2015-16 a hned rekordní účast. Celkem 40 dětí přišlo do klubovny ŠACHklubu Tábor. Řadu dětí jsme i viděl poprvé, zejména od trenérů Kačky a Richarda či od Lojzy Bartoše. Turnaj si přišli zahrát hráči ze ŠACHklubu Tábor a Sokola Tábor. Na tento turnaj jezdili i hráči z Č. Budějovic či Strakonic. Musím přiznat, jsem rád, že dnes nepřijeli. Velká účast nás (mě a Kačku Žilavou jako pomocnici) zaskočila a musím přiznat, že jsem takovou nečekal. A to ještě nepřišli někteří hráči z dalších našich šachových škol. Pro řadu z nich to byl první turnaj. Co mě ještě zaskočilo, že se na turnaji objevili dva hráči, kteří chodí teprve do školky Lucka Žilavá a Vojtěch Hastrman. Děkuji všem rodičům a hráčům za dobrý průběh turnaje. 

Skupinu 1. 
Vyhrál Marek Malimánek se stejným bodovým výsledkem jako Vašek Měřínský. Turnaj se nepovedl Janu Sedlákovi a to před blížícím se M-Čech H10 není dobré. Ale věřím, že to vyřešíme.

Skupina 2.
Skupinu vyhrála Dorotka Veverková před sourozenci Paštěkovými. Vzájemně se poráželi, ale kluci ztratili ještě i další bod. Výsledek skupiny byl téměř očekávaný. Dorotce předvídám na M-Čech úspěch. Držme jí všichni palce. 

Skupina 3.
Podle očekávání. Jedině trochu Alex Chvojsík mě mile potěšil, k šachu se vrátil opět po roce a zahrál dobře. Tomáš Pěknic byl v těžké skupině, ale jelikož je starší, byl zařazen do této skupiny. Věřím, že nabyl zkušenosti, a že ho to neodradilo.  

Skupina 4.
Tato skupina byla zajímavě složená. Myslím, že první čtyři si to opravdu rozdali o vítězství oprávněně, ale nepodceňoval bych Oskara. Byl na turnaji poprvé a jistě příště to bude už lepší výkon. Platil trochu nováčkovskou daň - zápis a hodiny (to u něho bylo poprvé). Vítek se musí soustředit, jinak nemá na tuto skupinu. 

Tak a pojďme na nováčky (alespoň z velké většiny)

Skupina 5.
Skupinou prošel vcelku dobře rovněž účastník M-Čech H8 Šimon Čech. Ještě doladíme nějaké věci a věřím, že v Doksech ostudu neudělá. Vašek se zklidňuje s více se soustředí, doladíme jednání při partii a ještě lepší výsledky se dostaví. Vojtěch Radimecký a Nikolas Chvojsík milé překvapení.  Aleš Enns byl ve školce nejlepší. Věřím, že se z turnaje poučí, že pláčem nic nezmění, a bude se více soustředit na partie a půjde jistě výkonem nahoru. Obě holky na konci tabulky se musí doučit pravidla figurek a jistě pak se lépe zapojí. 

Skupina 6. 
Velké a milé překvapení od Adama Martinkoviče a je jasným kandidátem na účast v 2. kvalifikačním turnaji. Svojí hrou přesvědčil, že z něho může být dobrý hráč brzo. Totéž bych řekl o Vojtěchu Volfovi. Ve školce rovněž patřila k lepším. Nyní pokud vydrží u šachu bude mít Tábor v dívčím šachu pokračování. To říkám o Elence Tuháčkové. Už včera při zápase v Bechyni s naší družstvem domácí ocenili, že máme pěkné dívky v družstvu. Já to vím, ale dodávám, máme i chytré a kvalitní hráčky a jejich nástupkyně. Příjemně mě překvapil Martin Susko a zejména "vodník" Vojtík Hastrman (začal chodit do naší šachové školičky v CMŠ Příběnické). Na turnaj dorazila, a já jsem jí přejmenoval. Až pak jsem si uvědomil, že přišla další šachová "generace" rodiny Žilavých - Lucka. Rovněž ještě nechodí do školy a už řeší cvičebnice určené v projektu ŠdŠ. Kluci v zadu mají reservy, ale Filip byl v Písku poslední, nyní předposlední. Má zájem a to je hlavní. Albertík se trochu bál, pak pochopil, že se nic neděje a tak věřím, že se bude už než zlepšovat. Hra doma s bráchou mu jistě prospěje.
Elenka Tuháčková

Adam Martinkovič

Vojta Hastrman

Skupiny 1. - 4. zašleme na elo, některé nové hráče hned zaregistrujeme u ŠSČR. 

Co zlepšovat:
Zahájení - dodržovat hlavní zásady - boj o střed, vývin zadních figur a rošáda
Chování - klid v hrací místnosti, méně řečí, počkat až soupeř zahraje a zmáčkne hodiny, pak teprve řešit problémy s nemožnými tahy. 
Soustředění - na svoji partii, nemluvit do dalších

Omlouváme se rodičům, že museli trávit čas na chodbě. Bohužel i v Matíku se hrálo. 
Za případné fotky hráčů kdo nám pošle, předem děkujeme.