ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2019 27. - 29. září 2019

PIZZA cup 1.turnaj

  • Místo konání akce: Tábor - klubovna ŠACHklubu Tábor
  • Datum konání akce: 10.11.2013
  • Začátek akce: 9,00 hod.
  • Konec akce: 14,00 hod.

ŠACHklub tábor připravil pro hráče od začátečníků po elisty zajímavý seriál turnajů - viz. propozice. Hraje se ve skupinách po max. 6 hráčích. Ze skupin se sestupuje i postupuje. 

1. turnaj PIZZA CUP za námi
Včera naše klubovna byla plná. Na 1.turnaj přišlo 33 hráčů! Jediným hostem byl David Hák. On a další naši hráči pojali tento turnaj i jako trénink na nadcházející Mistrovství Čech 2013, které se bude konat od pátku do neděle u Lipna.
To co nás potěšilo nejvíce, je účast zejména začátečníků a mírně pokročilých. Vždyť 17 hráčů přišlo letos poprvé na turnaj. 
Hrálo se v 5 skupinách. 4 skupiny po 6 hráčích, 5.skupina po 9 hráčích. 
A kdo vyhrál poukázku na PIZZU do restaurace ATAK? 
1.skupinu vyhrál Dan Vlach před Davidem Hákem a Honzou Rybínem. Tentokráte holky nad klukama neuspěly. Zklamáním je i celkový výsledek Lady, která sestupuje do skupiny "B", 
2.skupinu vyhrál Petr Švanda, o bod před trojicí Petr Lachout, Jan Motalík a Vaškem Měřínským. Tato skupina byla značně zajímavá. Vítěz postupuje do "A" skupiny, naopak Ondra Čech sestupuje do skupiny "C". Na Ondru byla skupina těžká. 
3.skupinu vyhrál suverénně Dominik Novotný, Za ním skončila Anetka Růžičková, což byl pro ni, dobrý trénink na mistrovství. Dominik postoupí do "B" skupiny, naopak Míra Nováček sestoupí do sk. "D". I tato skupina byla zajímavá, protože 3 hráči měli stejný počet bodů a rozhodovaly vzájemné zápasy.
4.skupinu vyhrál Roman Rác, což se dalo čekat. Byl věkově starší než další hráči. Hned za ním skončil Alex Chvojsík. Tato skupina byla namíchána z hráčů, kteří chodí na šachy už 2.rokem a mají nějaké turnaje za sebou a na druhé straně začátečníky. Takže zde už začaly lekce ze "šustráků". Roman postoupil do "C" skupiny, Martin Kučera sestupuje do "E" skupiny. 
5.skupina byla rovněž kombinace začátečníků a jediného hráče, který šachy hraje 2.rokem. A právě Tomáš Škabroud potvrdil větší znalosti. Tak uvidíme jak se mu bude dařit příští turnaj o skupinu výše. Na druhém místě a v této skupině skončila další naše nadějná dívka z dobrým šachovým zázemím - Anežka Žilavá. Rovněž i ona získala poukázku na PIZZU. Osobně mě potěšili i začátečníci - Matyáš Němeček a Adam Reitinger. V této skupině se řada hráčů potkala poprvé s hodinama, učili se chovat na turnaji, řešit problémy s rozhodčím atd. 

Tak a můžeme se těšit na další 2. turnaj, který bude v lednu. Mezi tím se setkáme na Čertovském turnaji .