ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Soustředění talentované mládeže

  • Místo konání akce: Hlavatce
  • Datum konání akce: 27.03.2013
  • Začátek akce: 27.03.2013 odpoledne
  • Konec akce: 30.03.2013

ŠACHklub Tábor bude opět pořádat soustředění šachové talentované mládeže. Soustředění (jarní) se uskuteční ve dnech 27.(28.) - 30. března 2013 a opět v Hlavatcích. Tentokráte je soustředění i trochu jinak pojaté a je umožněna účast i slabších hráčů. Kapacita je omezena. Již nyní projevila řada hráčů o soustředění zájem, či ho zvažuje.
  
Hráči v rámci odborných šachových přednášek budou rozděleni do výkonnostních skupin. Na přednášky budou pozvaní trenéři a silní hráči, kteří mají co předat mladým talentům. Jejich účast už máme rozjednanou či přislíbenou.
 
Na soustředění bude tentokráte čas i na další sportovní aktivity jako je turnaj ve stolním tenisu a další.

Na soustředění se přihlásili už hráči ze 4 oddílů ŠK Veselí n. L., Sokola Tábor, ŠK Pravonín, ŠACHklubu Tábor, další čekáme a upřesníme. Zatím jsme pozdrželi přihlášku jednoho mladého hráče.

16. 2. 2013
Na soustředění už je přihlášeno 14 hráčů, z toho 6 hráčů z LT kraje a 6 elistů. Počítáme, že budou min. 2 výkonnostní skupiny pro přednášky. 

19. 2. 2013
Další přihlášení na soustředění. Včera proběhl po facebooku, který náš oddíl si zřídil, rozhovor a pozvání českého velmistra na soustředění. Jeho přednášky mohou být zajímavé pro mladé hráče, kteří se zúčastní. Jméno zatím nesdělujeme, je to ve fázi přípravy. Naše akce ho zaujala, což nás těší.  

23. 2. 2013
Opět se přihlásil starší hráč, který rád poměřuje sílu mladých hráčů. Zejména se těší na přednášky velmistra. Součástí soustředění bude i znalostní test - zahájení, taktika, koncovky, historie, pravidla, struktura mládežnických soutěží. 

6. 3. 2013
Přihlásil se další mladý talent - Ondřej Fuciman.   

15. 3. 2013
Další přihlášení. Hned 3 dobří mladí hráči z Humplce nám poslali přihlášku. Rovněž Lukáš Novák projevil zájem o soustředění. Soustředění doporučujeme nejen elistům, ale i hráčům bez ela. Na soustředění je možné i dojíždět, ale chceme, aby se hráči i blíže poznávali a stali se z nich kamarádi. 

18. 3. 2013
Přestože máme přihlášen dostatek hráčů, stále je možno se přihlásit na soustředění. Přihlášky uzavřeme 24. března 2013. Pak už jen ve výjimečných případech. 

23. 3. 2013
Tak se nám to rýsuje, každý den se ještě někdo hlásí, Lektorů máme dost, takže přednášky budou pestré nejen co do témat, ale do lektorů. Už se nám rýsuje přesný program, který účastníkům zašleme předem. Čeká je i vstupní znalostní a závěrečný test. Už dnes na kroužcích projíždíme testy, které byly na M-ČR v Koutech, kde Marek Vokáč připravil testování předních hráčů republiky. Na všechny se těšíme, nezapomeňte pálky na stolní tenis. S nájezdem ve středu počítejte kolem 16,30 hod.